Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Paaja.00
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 18 dub 19:51

Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Příspěvek od Paaja.00 »

Zdravím, v televizi jsem zahlédl kousek filmu Dva nosáči tankují super a zrovna část kde se mihlo jisté auto, kterého bych rád věděl název. Poznáváte jej někdo?
Přílohy
Screenshot_20190418_204507_com.google.android.youtube.png
Screenshot_20190418_204443_com.google.android.youtube.jpg
Screenshot_20190418_204423_com.google.android.youtube.png
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Příspěvek od ctrl_j »

Ford Granada rekl bych
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Příspěvek od řidičBOB »

Super auto ve své době!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Paaja.00
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 18 dub 19:51

Re: Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Příspěvek od Paaja.00 »

Díky za rychlou odpověď.
Je to Granada
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Příspěvek od jirka87 »

řidičBOB píše:Super auto ve své době!
Však v té jezdil Cowley z profíků ne ?

Obecně to já ze svého úhlu pohledu vidím tak, že auta v době 20let - 40let zpět byla poněkud jinde...Cyklus výroby a prodeje byl delší, modely žily déle, byl čas a prachy na vývoj. Nepleťte sem bezpečnost...Ta se posunula nebývale samozřejmě.

Kdo dnes vyrábí tak kvalitní auto jako byla například jen posraná Sierra od Fordu - ten dvoulitr 85kw byl nesmrtelný... Áčková Omega ? Kdo prodává auto podobné Datsunům Z ? Toyota a její GT86 ? Tak to těžko...O Mercedesech se ani zmiňovat nebudu, protože w123, w124 to je snad vrchol automobilismu. Stejně tak BMW5 řady e34...Když to táta dotáhl domů někdy koncem 90.let, tak už to byla vyjetá popelnice a stejně z toho stříkala solidnost a kvalita zpracování. Nová RS6 je sice krásná, ale kuna ti přežere někde 1 kabel z těch x tisíc co tam je a nejedeš a to ti přežrala jen kabel ke stahování zadního okna :-D :-D :-D O módě posranejch "piano black" povrchů a displejů místo budíků ani nemluvím, to je nechutnost první třídy.

Ta auta dýchala na člověka úplně jinak...Ano na dnešní poměry byly ty auta taky vzhledem k průměrné kupní síle drahá záležitost, ale lidi si je taky nechávali déle.

P.S : A chybí mi ty barevné interiéry...Modré, červené...chybí mi velur, pohodlné sedačky (Renault 21..25...), komfortní podvozky a úměrná kola. Kombík se sedačkama jak beton na R19+ kolech sice dobře vypadá, ale funkčně to je na hovno. Jedeš v tom 1000Km a vylezeš rozbombardovanej jak Varšava po kobercovém náletu.

Pavproch ze mě asi bude mít radost :-D Často tady čtu, že se sám hodnotí jako konzervu. Tak to jsme na tom asi stejně.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Příspěvek od Lachende Bestien »

Minimálně od doby, kdy se začaly implementovat stupidní a iracionální nařízení ohledně emisních limitů RVHPEU, se většina konfekční výroby osobáků začala v řiť obracet - zvyšování hmotnosti bo bezpečnost, pyčo! + snižování objemu motorů/počtu válců atd. Nabídka-poptávka. Kéž by podobné paskvily hejlové nekupovali, ale o tom si můžeme nechat jen zdát. Kvalita obecně šla na velkou stranu, a vypadá to na dlouhodobý průjem plazmové konzistence. Z dnešní produkce má smysl snad jen vrchol nabídky automobilek (patřičně nedostupný většině populace), zbytek je předražený spotřební odpad s kurvítky a pikomotůrky. :ymsick:
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Příspěvek od řidičBOB »

Jj, Cowley tuším taky. Já taky - 2.0 Ghia. Megapohodlné a ten zátah!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Příspěvek od řidičBOB »

Btw: dneska jsem potkal taky jednu krásnou filmovou klasiku, kterou proslavil Fantomas. Klobouk dolů - majitel na tom odvedl kus práce!
Přílohy
03A5144F-99E0-45EE-83BA-647AF007C25F.jpeg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Příspěvek od pavproch »

Sem neska na D1 kdesik u VelMezu potkal nějakou emeriku ze šedesátek podobnou té Granadě, ale kombík.... ty jo, to snad bylo 6metrů dlouhé...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Černý sedan z filmu Dva nosáči tankují super

Příspěvek od ctrl_j »

„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět