Povinné ručení - Prosím o radu

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
bexiczek
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19 říj 18:34

Povinné ručení - Prosím o radu

Příspěvek od bexiczek »

Dobrý den,

jsem mladý, je mi 23 a nikdy předtím jsem auto neměl a nikdo v mé rodině, tak se předem omlouvám za případné stupidní a pro Vás zcela jasné dotazy.

Koupil jsem si nové auto, v pondělí si ho mám přijet přebrat a doplatit. To, že auto bude připravené na pobočce v pondělí jsem se dozvěděl v pátek, tj. včera.

Koukám se po povinném ručení, protože bez něho nemůžu odjet, brouzdám všelijaké stránky, srovnávače projíždím a každá stránka mi ukazuje jinou cenu, dost často chtějí první registraci vozidla (jedná se o nové auto, a přihlášené bude až během následujícího týdne a proto registrace ještě nebyla uskutečněna). Některé stránky mě kvůli toho nepustí dál, kolikrát když vyhledávání na stejné stránce opakuji dostanu zcela odlišnou cenu, než kterou jsem dostal v předešlém hledání na stejné kritéria - dost se v tom ztrácím.

Chtěl bych se tedy zeptat na nějaký dobrý tip, kde sehnat nejvýhodnější povinné ručení a v jaké cenové kategorii se tyto povinné ručení pohybují.

Zakoupil jsem si Fiat Tipo sedan, 1.4 (1368cm) 70 kw verzi.

Pořizovací cena: 342 300 Kč

Děkuji všem za případné rady :)
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Povinné ručení - Prosím o radu

Příspěvek od Zajda »

Cenu povinného ručení ještě ovlivňuje bydliště pojištěného, kde velká města jsou nejdražší.
Když se mrknu do první kalkulačky co mi přišla pod ruku, budeš se pohybovat mezi 7-9 tis. podle toho zda bydlíš na vesnici nebo v Praze. Nebo třeba pod 5 tisícema u zmrdů s třípísmenným názvem, začínajícím i končícím na A. Kdy tedy dostojíš své zákonné povinnosti pojistit auto, ale lituju případného poškozeného, co s nima bude muset jednat.
Všechny kalkulátory mi vždy vyhazovaly naprosto konzistentní výsledky pokud jsem nezměnil kritéria...
《》
Odpovědět