Stránka 1 z 1

Dovoz z DE a DPH

PříspěvekNapsal: pát 29 bře 10:14
od Tomthai
Ahoj, měl bych dotaz na zkušenější, pokud mám dovoz z Neměcka a chci se zeptat dostal jsem puze velký a malý techničkám plus co pán sám s tím byl na technické tak předpokladám že to jsou dovozové papíry.. já pak s techničáky a papíry z SKT co mi dal pán šel na uřad a přepsal na sebe.. auto mám 4měsíce, překupník mi auto prodával přes firmu takže ve smlouvě ICO a adresa firmy..
Dotaz zní jak zjistít zda pán zaplatil DPH z převozu nebo to nemám řešit když mi nedal žádně potrvzení že zaptail DPH, slyšel jsem že že to nějak jde obejít a pak vám mohou i auto zabavit.. ? Díky za reakci

Re: Dovoz z DE a DPH

PříspěvekNapsal: pát 29 bře 12:38
od 970ka
Obsahoval prodej vozu DPH,nebo ne ? Bylo dříve firemní ?Nebo z privátu ? Ofotil jsi si původní doklady? Co máš na kupní smlouvě ?Je na smlouvě kromě ičo také DIČ ? Jinak auto tě nikdo zabavovat nebude,pokud není kradené.

Re: Dovoz z DE a DPH

PříspěvekNapsal: pát 29 bře 12:58
od Tomthai
To nevím jak zjistím jestli obsahoval DPH nebo ne.. Normálně jsme sepsali smlouvu z netu všechny náležitosti.. bylo od soukrommé osoby z DE, starý techničák ofocený nemám ten si nechali na urade a vydali mi nový ČR ... na smlouvě je jen ičo a jméno a adresa..

Přes VIN kradené není .. :)

Takže skrz to DPH mám mít strach nebo to nemám řešit? Popřídadě kdo by za to ručil?

Re: Dovoz z DE a DPH

PříspěvekNapsal: pát 29 bře 13:12
od řidičBOB
Pokud to byla soukromá osoba (FO nepodnikající), tak to bylo kupované bez DPH...

Re: Dovoz z DE a DPH

PříspěvekNapsal: pát 29 bře 16:11
od ctrl_j
Naopak. Soukromnik to DPH zaplatil v cene auta pri nakupu.

Re: Dovoz z DE a DPH

PříspěvekNapsal: pát 29 bře 16:21
od Tomthai
Pan mi rekl ze DPH zaplati ta jeho firma jeho ucetni, tak se ptam kdyby to nahodoou nezaplatil koho je to problem a kdo by mel postih za to..

Ja mam smlouvu se vsemi nalezitostmi, penize se poslali ja danny ucet ve smlouve, vse mam prepsane s novym ČR techničakem, ale jen ze jsem nevidel a nemam zadny dokument o tom DPH, tak se jen ptam skrz tohle .. diky

Re: Dovoz z DE a DPH

PříspěvekNapsal: pát 29 bře 18:38
od řidičBOB
ctrl_j píše:Naopak. Soukromnik to DPH zaplatil v cene auta pri nakupu.

To je jasné. Akorát to nemůže dál prodávat s cenou + DPH. Tak jsem to myslel.

Re: Dovoz z DE a DPH

PříspěvekNapsal: pát 29 bře 18:43
od řidičBOB
Tomthai píše:Pan mi rekl ze DPH zaplati ta jeho firma jeho ucetni, tak se ptam kdyby to nahodoou nezaplatil koho je to problem a kdo by mel postih za to..

Aha, tak to jsem prvotně asi blbě pochopil - ty sis koupil auto od CZ člověka/firmy, který auto dovezl z D. Co udělal/neudělal on, není tak úplně tvůj problém, jelikož jeho vztah je mezi ním a prodávajícím v D; a ten si už většinou ohlídá, aby DPH bylo odvedeno. Ty máš řádnou smlouvu, zaplatil jsi za něj; jak říká ctrl_j - i s DPH.

Re: Dovoz z DE a DPH

PříspěvekNapsal: pát 29 bře 19:46
od ctrl_j
Tomthai píše:Pan mi rekl ze DPH zaplati ta jeho firma jeho ucetni, tak se ptam kdyby to nahodoou nezaplatil koho je to problem…
Jeho problem. Tebe jako koncoveho zakaznika / nepodnikatele nejaka DPH pri nakupu od ceskeho zprostredkovalatele vubec nezajima.