Dovoz z DE a DPH

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Tomthai
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 17 črc 16:48

Dovoz z DE a DPH

Příspěvek od Tomthai »

Ahoj, měl bych dotaz na zkušenější, pokud mám dovoz z Neměcka a chci se zeptat dostal jsem puze velký a malý techničkám plus co pán sám s tím byl na technické tak předpokladám že to jsou dovozové papíry.. já pak s techničáky a papíry z SKT co mi dal pán šel na uřad a přepsal na sebe.. auto mám 4měsíce, překupník mi auto prodával přes firmu takže ve smlouvě ICO a adresa firmy..
Dotaz zní jak zjistít zda pán zaplatil DPH z převozu nebo to nemám řešit když mi nedal žádně potrvzení že zaptail DPH, slyšel jsem že že to nějak jde obejít a pak vám mohou i auto zabavit.. ? Díky za reakci
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 870
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z DE a DPH

Příspěvek od 970ka »

Obsahoval prodej vozu DPH,nebo ne ? Bylo dříve firemní ?Nebo z privátu ? Ofotil jsi si původní doklady? Co máš na kupní smlouvě ?Je na smlouvě kromě ičo také DIČ ? Jinak auto tě nikdo zabavovat nebude,pokud není kradené.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Tomthai
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 17 črc 16:48

Re: Dovoz z DE a DPH

Příspěvek od Tomthai »

To nevím jak zjistím jestli obsahoval DPH nebo ne.. Normálně jsme sepsali smlouvu z netu všechny náležitosti.. bylo od soukrommé osoby z DE, starý techničák ofocený nemám ten si nechali na urade a vydali mi nový ČR ... na smlouvě je jen ičo a jméno a adresa..

Přes VIN kradené není .. :)

Takže skrz to DPH mám mít strach nebo to nemám řešit? Popřídadě kdo by za to ručil?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z DE a DPH

Příspěvek od řidičBOB »

Pokud to byla soukromá osoba (FO nepodnikající), tak to bylo kupované bez DPH...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Dovoz z DE a DPH

Příspěvek od ctrl_j »

Naopak. Soukromnik to DPH zaplatil v cene auta pri nakupu.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Tomthai
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 17 črc 16:48

Re: Dovoz z DE a DPH

Příspěvek od Tomthai »

Pan mi rekl ze DPH zaplati ta jeho firma jeho ucetni, tak se ptam kdyby to nahodoou nezaplatil koho je to problem a kdo by mel postih za to..

Ja mam smlouvu se vsemi nalezitostmi, penize se poslali ja danny ucet ve smlouve, vse mam prepsane s novym ČR techničakem, ale jen ze jsem nevidel a nemam zadny dokument o tom DPH, tak se jen ptam skrz tohle .. diky
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z DE a DPH

Příspěvek od řidičBOB »

ctrl_j píše:Naopak. Soukromnik to DPH zaplatil v cene auta pri nakupu.
To je jasné. Akorát to nemůže dál prodávat s cenou + DPH. Tak jsem to myslel.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z DE a DPH

Příspěvek od řidičBOB »

Tomthai píše:Pan mi rekl ze DPH zaplati ta jeho firma jeho ucetni, tak se ptam kdyby to nahodoou nezaplatil koho je to problem a kdo by mel postih za to..
Aha, tak to jsem prvotně asi blbě pochopil - ty sis koupil auto od CZ člověka/firmy, který auto dovezl z D. Co udělal/neudělal on, není tak úplně tvůj problém, jelikož jeho vztah je mezi ním a prodávajícím v D; a ten si už většinou ohlídá, aby DPH bylo odvedeno. Ty máš řádnou smlouvu, zaplatil jsi za něj; jak říká ctrl_j - i s DPH.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Dovoz z DE a DPH

Příspěvek od ctrl_j »

Tomthai píše:Pan mi rekl ze DPH zaplati ta jeho firma jeho ucetni, tak se ptam kdyby to nahodoou nezaplatil koho je to problem…
Jeho problem. Tebe jako koncoveho zakaznika / nepodnikatele nejaka DPH pri nakupu od ceskeho zprostredkovalatele vubec nezajima.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět