Nereagující spojka a nelze zařadit

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
ranchercz
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15 úno 21:15

Nereagující spojka a nelze zařadit

Příspěvek od ranchercz »

Koupil jsem bouranou Octaviu I, a jakmile jsem ji zpravoval tak jsem zjistil že spojka nereaguje a na řadící páce lze zařadit pouze 3,4 a neutrál,a to všechno nezávislé jestli zmáčknu spojku nebo ne, zmáčknutím dolů řadící páky opět zařadim jen tyto 3 stupně.1,2,5,6, zpátečku nelze zařadit, protože řadící páku nelze na tu stranu ohnout.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 870
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nereagující spojka a nelze zařadit

Příspěvek od 970ka »

Tak máš asi ohnutou tyč řazení / nebo něco posunuté,třeba převododvku/ po bouračce ne ? Ty spravuješ auta a víš jako kulový ?
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nereagující spojka a nelze zařadit

Příspěvek od Zajda »

Třeba je to mechanik z autorizáku :-)
《》
ranchercz
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15 úno 21:15

Re: Nereagující spojka a nelze zařadit

Příspěvek od ranchercz »

Jsem student SŠ v prváku a náš mistr toho zrovna moc neví.. tyč řazení vypadá v pohodě a převodovka je na správném místě..
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nereagující spojka a nelze zařadit

Příspěvek od jirka87 »

Může klidně být : http://www.automrazik.cz/nove-dily/tyc- ... i-octavia/

A stejně tak dobře cokoliv jiného. Vezmi si pomocníka, odpoj ten fofrklacek a zkuste to zařadit rovnou na převodovce. Pokud půjde řadit přímo na převodovce, tak víš, kde máš chybu. Pokud to ani tak nepůjde, tak taky víš, kde máš chybu.

Ad ta nereagující spojka...No..Pokud motor běží a ty ji sešlápneš, lze tam zařadit některý z těch rychlostních stupňů ? Pokud ano, není chyba ve spojce. Spojce je jedno jestli tam chceš nacpat 5ku..2ku..8ku nebo dvanáctku (pokud to není pivo)..Ta prostě jen "odepíná" motor od převodovky.

Já se naštěstí řadím mezi lidi, kde náš mistr byl fakt mistr. A věděl. Byl sice sprostej, házel po nás kladiva (to jsem si nevymyslel :-D ) a měl divný řeči, ale odbornost měl dobrou. Jen pro info - jaká přesně je to SŠ ?
Odpovědět