Stránka 1 z 2

Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

PříspěvekNapsal: pát 18 led 12:55
od jirka87
čau,

potřebuju pomoct vybrat co možná nejkomfortnější a NEJBEZPEČNĚJŠÍ autosedačku. Nikdy jsem se tím nezabýval. Žil jsem v domnění (2 mnohem mladší bratři), že sedačky Romer jsou špička.

Kámoška má Cybex Aton 5 a v testech vychází jako úplná topovka. Poté, co jsem si ji kromě dívání i osahal (ne kamarádku...sedačku) nechápu, který debil ten test dělal. Možná se neutrhne z báze a úchytů, ale "polstrování" je tam jen náznakem, celá ta sedačka je tvrdá jak prase a nedokážu si představit co by bylo při bočním nárazu...Já bych v tom teda při nárazu sedět fakt nechtěl. To by bylo jak dostat ránu o futra. Totéž v oblasti stehenní kosti. Prostě ty sedačky jsou opticky "naducané" a vypadají pohodlně a bezpečně. Pak na to sáhneš a zjistíš, že to je tvrdý jak středoškolák při pohledu na mladou předčasně vyspělou spolužačku.

Jediná, kterou jsem viděl a měl možnost pomačkat a vyhověla mé představě byla Recaro Zero 1. Ta naopak v testech bezpečnosti (netuším jak to měří) nevychází dobře... Viz : https://www.covybrat.cz/nejlepsi-autosedacky/

Vzhledem k tomu, že jsou historicky uplacené testy všeho včetně NCAP a ADAC, tak už nevěřím ničemu, respektive nevím, jestli tomu věřit můžu.

Popravdě je mi celkem jedno co to bude stát. Všechno se dá opravit nebo vyměnit, ale děcko ani nevyklepu, ani nesvařím = neřeším peníze.

Díky za objektivní zkušenost z praxe. Fakt mě nezajímají internetové teorie.

Děkuju každému, kdo bude ochoten mi v tomhle pomoct a nebude zde dávat nějaké sarkastické pubertální komentáře.

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

PříspěvekNapsal: pát 18 led 13:02
od jirka87
P.S : Jediné, co teda Recaro dost nevychytalo je fakt, že to nemá kur** žádné madlo...Takže prostě padá možnost vytáhnout dacana i s vajcem a někam ho v tom přenést, nebudit ho když chrní a tak...To je celkem na levačku. Ale asi je to model od modelu, protože se to jmenuje pořád stejně, ale TEĎ koukám a některé už to madlo mají....

Průser je úchyt pouze a výhradně na ISOFIX, protože ten ve 2 autech ze 3 nemám.

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

PříspěvekNapsal: pát 18 led 14:06
od mmira
jak stare dite?

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

PříspěvekNapsal: pát 18 led 14:31
od jirka87
0 dní...Vyklube se v Dubnu dá li bůh a nějaký ****** mi dřív na silnici nezabije manželku.

Takže hledám 0-13M nebo iSize.

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

PříspěvekNapsal: pát 18 led 14:39
od HondaMan
Dopředu říkám, že mám daleko k hyperprotektivnímu rodiči, ale je bezpečnost tím správným a jediným kriteriem?

Osobně jsem před 3 rokama vybíral podle: Vejde se do všech aut, snadno se s ní manipuluje (tzn. má madlo a jde k ní připojit i podvozek když jdeš ven a špunt spí), nemá isofix a nutnost mít dock v každém autě a je černá, aby se hodila do interieru auta když tam náhodou zůstane i po převozu. Bezpečnost je hezká, ale vzhledem k tomu že jezdím s dětma podobně jako sám, tak jsou hvězdičky a hodnocení odborníků víceméně jedno.

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

PříspěvekNapsal: pát 18 led 14:47
od jirka87
HondaMan : Dám ti teda nahlédnout do své hlavy.

Kromě růžové respektuju jakoukoliv barvu. Upřednostňuju kvalitu a funkci před vzhledem. Chápu věci tak, že co je multifunkční až moc, selhává oproti jednoúčelové věci v každé z těchto funkcí. Takže vojenský nůž UTON bude velmi pravděpodobně na životnost lepší, než nějake Švýcarskej nožík, ovšem do kapsy od kalhot si ho nestrčím a nehty si s ním neostříhám.

Tedy - ano, bezpečnost. Pokud vezu mojí s bubnem, nejedu stejně, jako sám. Prostě ne. A obecně jsem tak jako tak spíše defenzivní řidič, nemám potřebu si s někým měřit péro.

Do interiéru auta (WTF? to fakt někdo posuzuje?) se mi hodit nemusí a nemá. Má být spolehlivě bezpečná a funkční. Není to módní doplněk, ale bezpečnostní prvek. No offense, nikoho nesoudím - ale nejsem mileniál, ani metrosexuál, ani feminista, nebo nějakej ten hipster = je mi u prdele jak to vypadá :-)

Nejsme hyperprotektivní rodič. Zatím nejsem ani rodič. Ale to děcko ještě než se vyklubalo mě už stálo celkem randál, je to asi jediné co v mém životě za něco stojí, tak to nechci posrat. Kdybych jezdil na silnici sám, tak ho strčím klidně navolno do kufru (přehnaně řečeno).

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

PříspěvekNapsal: pát 18 led 15:27
od mmira
obe deti jsem odvozil v Max-Cosi CabrioFix. nepotrebuje isofix, ma madlo, ktere se da preklopit dozadu a tim z toho vytvorit pevne sedatko pro krmeni v pozdejsim veku. s madlem nahore a mimo auto to muze poslouzit jako provizorni kolebka.

vybiral jsem pred 6 lety, od te doby se mohl nekdo zlepsit, ale v te dobe to bylo nejlepsi reseni. odjezdili v tom oba mi kluci, ted k plne spokojenosti slouzi dalsi slecne u kamose.

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

PříspěvekNapsal: pát 18 led 15:44
od TomZ
Taky mám cabrio fix (kvůli váze). Z pohledu bezpečnosti jsou rozhodně lepší.

Pokud jde o bezpečnost, koukej na normu I-Safe. Obecně vzato čím déle dítě pojede proti směru jízdy, tím je to pro něj v případě čelní nehody lepší (páteř). Proto dnes není dítě ve vajíčku jen do cca 10m jako dřív, ale dělají větší vajíčka, které jsou spojené (někdy otočnou) základnou v autě a tam to dítě jezdí třeba do 2.5 roku. Nevýhoda je cena (tuším kolem 10k) a taky si nejsem jistý, zda taková sedačka jde z auta vyndat. Což v případě, že ti tam dítě usne (naprosto běžné), přijedeš domu a chceš ho vzít domů dospat moc nejde. Ale možná se to už nějak posunulo, sledoval jsem to před 3 lety.

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

PříspěvekNapsal: pát 18 led 16:35
od honziss
mmira píše:obe deti jsem odvozil v Max-Cosi CabrioFix. nepotrebuje isofix, ma madlo, ktere se da preklopit dozadu a tim z toho vytvorit pevne sedatko pro krmeni v pozdejsim veku. s madlem nahore a mimo auto to muze poslouzit jako provizorni kolebka.

vybiral jsem pred 6 lety, od te doby se mohl nekdo zlepsit, ale v te dobe to bylo nejlepsi reseni. odjezdili v tom oba mi kluci, ted k plne spokojenosti slouzi dalsi slecne u kamose.

+1, naprosto stejna zkusenost, az budu mit nekdy dalsi dite, koupim si ji znova. Nevim jak ted, ale mivali takovou piskovou strakatou barevnou variantu, ve ktery si mohl rozdrobit pulku rohliku a nebyl videt :D

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

PříspěvekNapsal: pát 18 led 17:09
od GeneHawkins
TomZ píše:... ale dělají větší vajíčka, které jsou spojené (někdy otočnou) základnou v autě a tam to dítě jezdí třeba do 2.5 roku...

Jenže do těch 2,5 roku nejezdí pozadu, protože by nemělo kam dát nohy.