Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od Kavis »

Ja se priznam, ze oba moji smradosi odjezdili "obdobi vajicko" v noname vajcu ktere bylo v sade trojkombinace kocarku. Ale je pravda, ze toho s prckama nenajezdim tolik. Velke sedacky mam Sparco pro velkeho a Baby design (myslim) pro maleho, ale brzo ji nahradim znova Sparcem.
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od zdeny »

jirka87 píše:čau,

potřebuju pomoct vybrat co možná nejkomfortnější a NEJBEZPEČNĚJŠÍ autosedačku. Nikdy jsem se tím nezabýval. Žil jsem v domnění (2 mnohem mladší bratři), že sedačky Romer jsou špička.

Kámoška má Cybex Aton 5 a v testech vychází jako úplná topovka. Poté, co jsem si ji kromě dívání i osahal (ne kamarádku...sedačku) nechápu, který debil ten test dělal. Možná se neutrhne z báze a úchytů, ale "polstrování" je tam jen náznakem, celá ta sedačka je tvrdá jak prase a nedokážu si představit co by bylo při bočním nárazu...Já bych v tom teda při nárazu sedět fakt nechtěl. To by bylo jak dostat ránu o futra. Totéž v oblasti stehenní kosti. Prostě ty sedačky jsou opticky "naducané" a vypadají pohodlně a bezpečně. Pak na to sáhneš a zjistíš, že to je tvrdý jak středoškolák při pohledu na mladou předčasně vyspělou spolužačku.

Jediná, kterou jsem viděl a měl možnost pomačkat a vyhověla mé představě byla Recaro Zero 1. Ta naopak v testech bezpečnosti (netuším jak to měří) nevychází dobře... Viz : https://www.covybrat.cz/nejlepsi-autosedacky/

Vzhledem k tomu, že jsou historicky uplacené testy všeho včetně NCAP a ADAC, tak už nevěřím ničemu, respektive nevím, jestli tomu věřit můžu.

Popravdě je mi celkem jedno co to bude stát. Všechno se dá opravit nebo vyměnit, ale děcko ani nevyklepu, ani nesvařím = neřeším peníze.

Díky za objektivní zkušenost z praxe. Fakt mě nezajímají internetové teorie.

Děkuju každému, kdo bude ochoten mi v tomhle pomoct a nebude zde dávat nějaké sarkastické pubertální komentáře.
Tak hlavně to nechce bejt paranoidní...Nejbezpečnějšíé sedačka nepomůže, pokud - nebude nejbezepčnější auto, nejbezpečnější silnice, nejbezpečnější vovčané, co neumí dodržovat pravidal a jsou schopni bourat tam, kde to nejde a další a další.... Tož tak. Sedačka nic neřeší a pklud, tak jen velmi omezeně. Stačí si přečíst pár lékařskách stduií o úmrtnosti dětí v sedačkách, máš-li k nim přístup.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od HondaMan »

jirka87 píše:No offense, nikoho nesoudím - ale nejsem mileniál, ani metrosexuál, ani feminista, nebo nějakej ten hipster = je mi u prdele jak to vypadá
Kromě feministy jsi mě vcelku vystihl :D
Trochu sis z textu vybral to nejmene dulezite, barvu, která tam byla rozhodující až při výběru v ramci konkretního modelu. Pro mě byla rozhodující praktičnost.

Schválně jsem se koukal na naši sedačku a máme Kiddy evolution 2 a kočárek evostar.
Děti jsou docela blizko u sebe tak chvili chtěly jezdit obě.
Jak psal honziss dulezite je, aby sedačka šla vyndat snadno i se spící dítětem.
Obrázek
Nejčastěji používáno v konfiguraci vpravo dole. Větší kouká na cestu a malé je "s Tebou".
Kočárek pro 2 děti, který se Ti vejde do malého auta, nebo do kufru Octavie k němu naložíš i výbavu na 14 dnu dovolené.
2.9T RWD
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od TomZ »

GeneHawkins píše:
TomZ píše:... ale dělají větší vajíčka, které jsou spojené (někdy otočnou) základnou v autě a tam to dítě jezdí třeba do 2.5 roku...
Jenže do těch 2,5 roku nejezdí pozadu, protože by nemělo kam dát nohy.
Soused v tom vozi dite, kteremu. Je ted 2r a 3m a je stale proti smeru jizdy.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od jirka87 »

Děkuju za nasbírané příspěvky.

Včera jsem objel v Brně 2 obchody. Nabídka byla vlastně plná kromě Cybexu. Tzn Britax-Romer, BeSafe apod...Z mého pohledu tam zcela jednoznačně dominovala poslední sedačka Recaro za asi 8 klacků s tím, že nemá úchyt na přenášení...Pro chlapa blbý pro ženskou nemožná věc.

EPICKÁ debata nastala s prodavačkou v momentě, kdy mi říká, že to je pohodlný - ukazovala na údajně nejlepší sedačku Britax. Sáhnu tam a ty vole kolem pánve prostě polystyren potaženej nějakým šmejdem a říkám jí - sáhla jste si na tu sedačku někdy ? Dejte tam ruku a řekněte mi, jestli by jste v tomhle chtěla sedět, kdybych Vás teď kouzelným rpoutkem zmenšil...Co Vy na to ? Myslela si, že si dělám prdel, tak říkám - no ne fakt, omakejte to..Sáhla na to a zklaplo jí :)) Prej : "No...měkký to teda není, to je fakt" :ymapplause: Vy - borci z fóra..řidiči obecně. Taky nemáte ty brďo autosedačku z polystyrenu potaženou nějakou látkou. Nikdo z vás by na takové sedačce neseděl ani vteřinu...Jsem možná ujetej, ale takhle to prostě beru.

Pozitivní zjištění bylo, že jsem v autě ten Isofix i přesto, že tam není NIJAK značený našel...Tovární samozřejmě, ne nějaký dodělávaný. Takže pecka. Teď jsem ve stavu, kdy 2 auta z 3 ISOFIX mají.

Naprosto nejlepší dojem té "newborn" části kolem hlavičky na mě paradoxně udělal nějaký totální šmejd za 3 litry, který měl kolem mimina paměťovou pěnu...

O výběru kočárků se tady bavit už ani nebudu. Pohledem autofila je to všechno na hovno. Všude vůle, nepruží v podstatě žádnej...Asi začnu svařovat z hliníku vlastní podvozky s nezávisle odpruženýma kolama :-D
Sentalentabenta
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 02 čer 11:13

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od Sentalentabenta »

Dobrý den,

také bych vás chtěl poprosit o radu ohledně maximálně bezpečné autosedačky. Omlouvám se, že dál spamuji toto fórum, ale narazil jsem na něj při procházení internetu.

V zásadě jsem si momentálně vyhlídl tuto sedačku Britax Römer Baby Safe 2 i-Size, která vyhrála test zde: *** a stojí přijatelných 5000. V textu se o ní píše, že "Hlavní výhodou je patentovaná poloha vleže, která je vhodná páteře dítěte, a je bezpečná při nehodě". Mohu to považovat za relevantní?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od GeneHawkins »

Na tý stránce si ty recenze cucaj z prstu, to je sračka...
dor22
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 31 črc 13:47

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od dor22 »

Rozhodně je v první řadě se dobré zaměřit na certifikace. Nyní platí nová norma ECE R129 i-Size, kterou by měla každá kvalitní sedačka mít. Pak bych se díval na bezpečnostní prvky, jako jsou kvalitní pásy, boky a výztuž hlavy a krku. Doporučuji tyto rady, kde jsou informace jak vybrat autosedačku ***
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od honziss »

My jsme meli Bugaboo Cameleon + adaptery na vajicko + druhy (velky) predni kola a daval jsem s tim neuveritelny offroad sekce. Bylo to lehky, slo to rychle a hlavne skoro uplne do placata rozlozit :-bd ram kocarku se vesel na lyze do boxu a to mam ten placatej thule. Kocar byl po dvou detech, nase v nem odjezdilo a ted v nem jezdi brachy spunt.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od řidičBOB »

Já mám něco od Kiddy. Vybírala žena, která ležela v testech docela dlouho a bezpečnost byla na 1. místě pro nákup. Věřím, že vybrala dobře. Sedačka je masivní, těžká jak prase, ale mi to neva, bo natural posilka :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět