Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od driver »

Až budete mít sedačku za 500 nebo 1000 euro a dítě v ní bude spát s hlavou svěšenou na krku v neuvěřitelné pozici, tak pochopíte, že jste peníze vyhodili z okna.

Nebral bych nějaký zmetek starý 10let ale velmi solidní základ za pár korun je tohle

Osobně bych nic víc neřešil, předčí i některé mnohem dražší a ve výsledku už půjde jen o auto a jeho kvality.
Já bych zvážil i to, že je dobré mít zadní boční a střešní bagy a mít sedačku uprostřed.
Taky je dobré větší auto.
Při velkém nárazu-přetížení se nad 80kmh trhají orgány dospělým. Nevím jak je to u dětí ale předpokládám, že ta rychlost bude nižší.
Takže s dítětem lítat ve špičce po dálnici 140-150 v levém, protože pravý je plný, taky není moc bezpečné ani kdyby bylo v polystyrenové kleci z hlediska toho přetížení a orgánů.
Pak se podívej na karosérii. Třeba Škodovky nemají na rozdíl od VW pro zadní cestující kabinu vyztuženou vysokopevnostní ocelí a to při bočním nebo zadním nárazu nepomůže ani sto airbagů když je z auta placka. Tak to ale má většina vozidel, krom těch dražších. Už vůbec bych je nedával na 6-7 místo v Touranu, GrandScénic Sharan Kodiaq Multivan a dalších 7mi místných vozidel z hlediska zadního nárazu, kdy ta zadní část je ohrožená.
Taky bych na delší cesty řešil dodatečné polštáře a polštářky viz fixace nebo opěrka krku a hlavy, hlavně pro spánek.
Z hlediska přetížení při předním nárazu je fajn otočná sedačka Multivanu střední řady otočená do protisměru kde se hlava opře při čelním nárazu o opěrku hlavy, existuje takových vozidel více ale tohle je fajn řešení :-bd
Samozřejmě nelze splnit vše dokonale, ale třeba v Citygo bych dítě nevozil ani v nejdražší sedačce a je dobré znát rizika a předvídat a přizpůsobit jízdu a nespoléhat na testy.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od řidičBOB »

Sedačka za 1000€ snad neumožňuje dítěti, aby mělo svěšenou hlavu... I když - cena ne vždy odráží kvalitu. Že základem je bezpečné auto a defenzivní styl jízdy, beru jako samozřejmost. Ono taky ten, kdo má CitiGo, nedá asi 1000€ za sedačku, že?!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od honziss »

Sedacku jsme meli maxicosi cabriofix a kdyz jsem ji v malviku vybiral hezky osobne a ruco, tak zadnej velkej rozdil mezi sedackama za 3ku a 10tku nebyl. Vtipna byla prodavacka, ta koukla na manzelku a rika: vemte nakou lehkou at ji zena do toho auta vubec zvedne a nejlip tuhle strakatou, na ty neni tolik videt bliticko :D

Myslim, ze daleko dulezitejsi bude umet sedacku spravne uplnout, mit zaaretovanej zvedlej oblouk/madlo, vlozku pro novorozence a vozit dite s dotazenejma pasama nez jestli stala 3-5-10tkc.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od martinecko »

řidičBOB píše: Že základem je bezpečné auto a defenzivní styl jízdy, beru jako samozřejmost.
s tymto 100% suhlas.

Ono ked uz su tie deti vacsie tak najdolezitejsia zacne byt disciplina, ani nie tak priputat sa ale aby sedeli v spravnej polohe, nehrali sa s pasmy, nepovolovali atd. Jeden z rodicov soferuje a druhy dava pozor akym sposobom sa decko zamota do pasu tentokrat :D

Inak to prve vajce sme tiez mali maxicosi aj s tou zakladnou a plna spokojnost. posluzila dobre, sudiac podla toho, ze tam obe spali spokojne bola asi aj pohodlna. Polstrovanie aj podlozka pod hlavu tomu nasvedcovali.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od jirka87 »

Minuly tyden (az....) jsem zjistil,ze Volvo dela vlastni autosedacky. Nenasel jsem zadnou jinou s bavlnenym potahem. Oproti kramu Cybex Aton 5 ve kterem se maly poti jako prase by to byl hadam velky pokrok. Moc me mrzi,ze jsem to nevedel drive. Sedacka je tusim za 8 a baze za 4. No a co...Kazdy prodrbal naprosto neucelne v zivote nekdy i za den vetsi penize.
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od TomZ »

Vajicko jsme taky meli MAxi cosy cabriofix, primarne kvuli vaze, ale z pohledu bezpecnosti na spici urcite neni. Dneska je lepsi koupit nejakou sedacku co splnuje i-size a ve ktere dite jezdi proti smeru jizdy delsi dobu nez jen 10 mesicu.

Ta Pallas co doporujuje driver je dobra, stejne tak vetsina od Kiddy (tu jsem chtel, ale prcel na ni byl moc malej) jak pise rB, my nakonec vzali Britax Romer trifix, kdy je treti bod uchyceni reseny pres TopTether. Bez toho bych sedacku v teto kategorii nechtel.

Souhlas, ze styl rizeni a spravne uchyceni sedacky a zapasani ditete je asi vic dulezite nez kvalita sedacky, pokud to neni uplne shit.
Z hlediska přetížení při předním nárazu je fajn otočná sedačka Multivanu střední řady otočená do protisměru kde se hlava opře při čelním nárazu o opěrku hlavy, existuje takových vozidel více ale tohle je fajn řešení :-bd
To si nejsem jisty, ze je spravny, pokud je sedacka stavena na jizdu popredu.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od driver »

Hele, já to měl a směr otočení nehraje roli, točí se to i s pásy.
No VW ty integrované Vajíčka-dětské sedačky vyrábí už dlouho, měl jsem to i v Sharanu před 20ti lety a Passatu to bylo před 25lety, mají v tom docela už praxi, ideální to není, ale špatné taky ne.
Cybex jsem bral právě kvůli tomu pultu, že se dítě fixuje jako v krunýři i zepředu, nejen záda.
Objektivě to funguje tak do cca3-4let, pak jak je dítě větší postavy, se tam ten pult nevleze, ač je nastavitelný ve velkém rozsahu, bylo by potřeba rozsah nejméně 2x více, a tudíž to pak už nemá význam tu sedačku používat bez pultu a stačí ta integrovaná VW sedačka a právě to otočení proti směru jízdy mi připadá pro krk a páteř z hediska čelního nárazu zásadnější, než cokoliv jiného.
Zásadní tam je že odpadá to, jak jsou externí sedačky volné v uchycení nebo dokonce nesprávně uchycené.
Tohle drží nafest!!! Hlavně co se týká montáže ženskou,montáž je primitivní ale v reálu to má tolik lidí chybně fixováno, že to je neuvěřitelné.
Jak jsem psal, lze diskutovat, že jsou i lepší, ale z pohledu nehody a následků to není tak zásadní, důležitější bude vše ostatní.
Přílohy
opačně.jpg
po roce.jpg
vajíčko.jpg
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
martinspurny78
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04 říj 17:20

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od martinspurny78 »

Ahoj. My momentálně sháníme nějakou kvalitní autosedačku xxxxxxxxxxxxxxx myslíte si, že tahle za ty peníze stojí a že se vyplatí? Předem díky. Popřípadě budu rád, když mi napíšete, jakou autosedačku máte Vy.
Naposledy upravil(a) pavproch dne pon 05 říj 08:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp- : ešče raz a BANán!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od řidičBOB »

První post a hned odkaz? To bude mít pavproch zase ovoce na rozdávání :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nejbezpečnější autosedačka pro nejmenší

Příspěvek od pavproch »

Už opraveno.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět