Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3230
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od mattonecz »

Co se týče financí, vyplatí se to už tak od 40 hrubýho.

Dejme tomu že máš 80 hrubýho. TJ 57 čistýho.
Když půjdeš na IČO a daj ti z těch 80 superhrubou, tak je to cca 117k faktura.

Za rok vyfakturuješ dejme tomu 11x117K, a v průměru ti měsíčně zůstane cca 82 čistýho. Takže víc než by to bylo v hrubý :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od driver »

To není pro každého, i když si každý myslí, že je, není, podle mě, kdo nemá vůli ani na tom aby (obrazně třeba dokázal být nezávislý na nikotinu atp) tak nemá ani koule na tohle, jednak taky zvážit SRO z důvodu ručení, ale otázkou je práce s lidma, už samostatná komunikace s zákazníky je z pohledu jednotlivého OSVČ bez zaměstnanců masakr, a otravovat se v SRO ještě se zaměstnancema je masakr totální, ale to není jen o tom, aby to psychicky a morálně člověk zvládal, ale i z pohledu účetních, a to je vlastně celé memento podnikání, umět nebo mít účty zpracované a naplánované geniálně, plus k tomu dotace a zakázky, to je úplně nejklíčovější, takže chci naznačit, že sice je zásadní, pokud někdo něco umí, aby uspěl na trhu, být mezi nejlepšími, ale to vůbec nestačí k rozvoji firmy o krachu nebo rozvoji pak rozhoduje vedení a tam ty zakázky a účetnictví hrají nejdůležitější roli.
Češi strašně vše podceňují.

Každý rozumí pivu, vínu, jídlu, sportu, podnikání... Máme v republice 10 miliónů odborníků na všechno :))
Slyšeli jste někdy, o tom mluvit nebudu, tomu nerozumím? Všichni řeknou, mělo to být takhle a přitom o tom ví přesně to kulové, co si VYMYSLEL do bulváru nějaký takynovinář.
Realita je kapku jinde.
Do roka krachne 90% hospod. Takže otevřít si hospodu, to může jen šílenec a většina jich je otevřená na praní.
Je to něco jako kdyby na olympiádu jel někdo, kdo dal včera výpověď u zaměstnavatele, a dneska si vyřizuje živnost.
Jet tam může, ale šanci uspět má nulovou, protože nemá arzenál, zázemí ani zkušenosti a metodou pokus omyl se někam vypracovat, na to je život příliš krátký. Jen v EET hrozí půl mega za špatné zaúčtování... ;)
Daňový poradce je dneska chytřejší, než zaměstnanci FU, ale taky bere jiné peníze...
A další aspekt je svoboda a nezávislost.
Moje závislost je nezávislost...
Další je pak z pohledu daní nízký papírový příjem a potom z toho vyplývající potíže ohledně nemocenské, důchodu nebo hypo která né že bude nízká, nebude dostupná vůbec...
Naposledy upravil(a) driver dne pon 07 led 10:46, celkem upraveno 1 x.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3230
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od mattonecz »

jinak co se týče půjček a tak. když sem chtěl kupovat Cupru tam sem byl ičo asi půl roku, bez daňového přiznání a dali by mi to okamžitě. paradoxně na RČ by to byl problém. no a v bance, mám ČSOB, mám předschválenou půjčku i hypotéku na základě toho co mi na účet reálně chodí a ne na základě nějakých potvrzení od zaměstnavatele, takže taky no problem
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od driver »

Drobné na auto Ti půjčí mega kde kdo, on line aplikace na půjčky jsou na mobilu schvalitelné do pár minut, však exekuce to jistí, ale když chceš stavět a je to na 30let, tak Ti nedá nikdo nic i když máš DIČ 20 let jen proto, že máš obrat třeba 10-20mega ale platíš nízké paušály...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3230
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od mattonecz »

nevim no já mám 5m předschválených a když budu chtít víc, což logicky budu, tak se to akorát musí schvalovat výš než na pobočce. a to nejsem ani plátce
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od driver »

Tak buď Ti na účet chodí taková čísla, že projdeš už i novými modely, které jsou teď nejpřísnější, (už to není sranda) a nebo klasické kouzlo.
Předschválí Ti to se sazbou nízkou ale na podpis dostaneš sazbu vyšší z těchto důvodů..................
A je to, pak máš za ty desítky let přeplatek o několik mega a nebo nech být.
Oni mají i systém několika kol, takže když to budeš zkoušet vypracovat, do poslední chvíle budeš mít sazbu lepší a před podpisem může přijít překvápko.........
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3230
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od mattonecz »

uvidíme :) s tím že člověk přeplatí klidně 2-3M se holt u hypo tak nějak počítá.. na nájmu by to bylo víc
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od honziss »

mattonecz píše:uvidíme :) s tím že člověk přeplatí klidně 2-3M se holt u hypo tak nějak počítá.. na nájmu by to bylo víc
Tvl na kolik by sis tu hypo musel vzit abys preplatil 2m? Ja preplatim 15% z cerpany castky a i to mi prijde jako slusnej ojeb.
Naposledy upravil(a) honziss dne pon 07 led 11:18, celkem upraveno 1 x.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od řidičBOB »

Další nevýhodou OSVČ je, že jako takový není mic chráněný. Dneska fakturuji, zítra nemusím. Zaměstnanec má přece jenom nějakou výpovědní lhůtu. Ale nevýhoda je to individuální - podle typu kontraktu a práce.
Btw: rád vzpomínám na leasingovou dobu, kdy jsem psal auto na ženu, která nikde nepracovala a klidně jí schválili auto za >1mio :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3230
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od mattonecz »

honziss píše:
mattonecz píše:uvidíme :) s tím že člověk přeplatí klidně 2-3M se holt u hypo tak nějak počítá.. na nájmu by to bylo víc
Tvl na kolik by sis tu hypo musel vzit abys preplatil 2m? Ja preplatim 15% z cerpany castky a i to mi prijde jako slusnej ojeb.
no tak zalezi na uroku. ale co sem koukal na naky kalkulacky tak pri 30 letech neni problem preplatit 30-50%. v extremu
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět