Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od Stepan »

tak samozřejmě, krást a tunelovat je nejmíň práce s největším profitem. Když to někoho ba :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od honziss »

driver píše:
Stepan píše:když je vůle, celej poradce je ti k ničemu :D
ale samozřejmě děkujeme za příspěvek, já si do teď neuvědomil, že pro rozvoj podnikání je nejklíčovější mít kšefty x_x
Jo, to si ve firmě FAU taky mysleli, a teď by měli kupodivu dostat od státu nehorázné odškodné, pokud vše dopadne, jak by mělo.
Já nemluvil o tom, mít zakázky na kvartál, ale třeba na 8let, to je kapku rozdíl, když máš vazby, to pak nesoutěžíš a není typ.tlak na cenu, ale roli hrají styky a zda chodíš na tenis, golf... ;)
Trošku jsi to vytrhl z kontextu, ale Tebe to zjevně baví
Jestli chodis na golf nebo na tenis jo? hahaha, tak mozna ve filmu :))
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od řidičBOB »

spíš do "restaurací", kde není mobilní signál, nefunguje tam GPS a místnosti jsou naprosto čisté :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:spíš do "restaurací", kde není mobilní signál, nefunguje tam GPS a místnosti jsou naprosto čisté :D
jo to uz jsem taky zazil: "dobry den, tady si vsechno odlozte, jo ty hodinky taky, papir a tuzku dostanete od nas..." :D
+1 :D
Naposledy upravil(a) honziss dne sob 01 srp 18:36, celkem upraveno 1 x.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Karlvonauto
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 30 čer 20:23

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od Karlvonauto »

No a živnostníci řemeslníci budou mít vlastně od konce roku 2020 ještě povinnost vést elektronickou evidenci tržeb. Jsem moc zvědavý, jak na tom potom ty řemeslníci budou. Pokud se nepletu, automechanici budou tím také zasažení, [xxxxxxxxxxxxxxxxx o tom eet pro řemeslníky čtu nějaké info. Co si o tom myslíte?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od řidičBOB »

že EET je kokotina...stejně, jako celá tahle vláda zlodějů a idiotů.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od HondaMan »

Jaký je problém s EET? Malí podnikatelé nejezdí po silnicích, neposílají děti do státní školy nebo nechodí k lékaři?

Měl jsem pocit, že s nástupem corona krize byli první, kdo spěchal za státem pro pomoc a na své "nechcte nás být, my po státu nic nechceme" rychle zapomenuli.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od řidičBOB »

problém obecně s EET, nikoliv s kategorizací...
Pokud by je stát nechal být a nezakazoval jim činnost, tak by po něm nic nechtěli ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od Stepan »

EET je kokotina dle vzorce (Celkový přínos - náklady státu)*Jak moc to nasere

Nějakého zásadního nárůstu ve výběru daní jsem si po zavedení EET nevšiml.

Velcí hráči, ať už v oblasti maloobchodu (Tesco, Lidl...) nebo restauračních zařízení (KFC, Potrefená husa...), už totiž něco jako EET dávno měli. Pokud máš kšeft, kde se pracuje s hotovostí a dostává jí do ruky kdokoliv jinej než ty (=majitel), zavedeš si EET a poctivý inventury sám. Aby tě zaměstanci neokrádali.
Oni tě teda budou okrádat stejně, přes dodatečné storování namarkované útraty pokud zákazníků nepožaduje vyjet účet a neplatí kartou, což je k vidění v libovolné restauraci ve večerních hodinách.

A šlapat na krk nějakým vesnickým hospodám, kadeřnicím a já nevim co ještě, je z fiskálního pohledu uplně zbytečný. Ikdyby ten hospodskej nakrásno neplatil daně, tak co s těma penězma asi tak udělá? Nevyvede je někam do daňovýho ráje a nebude si za ně kupovat jachty. Půjde a koupí si větší auto, zaplatí dětem kroužky (...) to všechno zdaněný je a během dvou tří "koleček" má stát ty prachy zpátky tak i tak.
Stát neostrouhá, hospodskej a jeho rodina je spokojená. Takhle by to mělo fungovat. Stát tu má bejt pro lidi, ne naopak.

EET od začátku vnímám jako politickej krok.
Stepan píše: 29. března, 2018
Ale prd. Na každé vesnici je hospoda, kde 12 hodin denně maká hospodskej a má o trošičku víc peněz než ti, kdo si tam jdou po osmihodinové směně dát sedm škopků a krabku cigár. Může si koupit, já nevim, třeba ojetou O3, kdyby byl extrémní buržoust. Takže kdo mu zatne tipec, bude u štamgastů za hrdinu. Jeden hlas vs 15 hlasů. Oproti tomu revizáka většina lidí v životě neviděla. Je to politickej, nikoliv ekonomickej krok. Navíc se na to muselo najmout pár lidí do státního a to jsou taky jsitý hlasy :D
https://forum.autoforum.cz/viewtopic.ph ... ej#p156344
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od Předseda »

Stepan píše:Ikdyby ten hospodskej nakrásno neplatil daně, tak co s těma penězma asi tak udělá? Nevyvede je někam do daňovýho ráje a nebude si za ně kupovat jachty. Půjde a koupí si větší auto, zaplatí dětem kroužky (...) to všechno zdaněný je a během dvou tří "koleček" má stát ty prachy zpátky tak i tak.
Taky si myslím, že i kdyby krátil daně, tak ty peníze z ekonomiky nezmizí. Jen se přesunou do jiné obálky - DPH phm / dph jídlo apod..
Odpovědět