Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od Kavis »

Nam byl "švarc" nabidnut minuly tyden a byt bych mel cca 10000,- mesicne navic, coz vzhledem k me vyplate je dost, tak do toho stejne nejdu. Souhlasim s nazorem Jerryho.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3232
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od mattonecz »

Já pořád nevím jaký rizika. Ztráta práce? Tý je všude dost. Malej důchod? S tím se počítá. Jinak nevím :-)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od řidičBOB »

dneska je jí dost...ale jakmile přijde jakákoliv stagnace/recese/krizr, tak první na řadě jsou agenturní zaměstnanci a další jedou švarcové. A v tomhle blátě pak sehnat práci už není Zn. ideál.
Nedivím se, že s tím zaměstnavatel přišel zrovna teď...ví moc dobře, proč.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od janjan »

kdo má co nabídnout a myslím reálně, ne na papíře, ten se o to, že by práci nenašel, bát nemusí. Na každém už pak je to, aby si dal ruku na srdce a přiznal sám, jak to s ním je. Bohužel dneska má každý přeposílač e-mailu pocit nenahraditelnosti a těch lidí, co skutečně přináší firmě zisk, je pramálo. Další věc je ta, v jaké firmě děláš. Pokud se tam hodnotí výkonnost dle počtu hodin strávených u stolu a jak často je člověk vidět po chodbách, tam nepomůže nic jinýho, než lízt do správný prdele.

Ale nesouhlasím s tím, že jedněmi z prvních jsou externisti, protože ti naopak ve výsledku vyjdou firmu levněji i v případě vyšších mezd. Alespoň moje zkušenost taková není a byl jsem za poslední recese i u toho, kdy se snižovaly stavy kmenových zaměstnanců jako první.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od jerry »

Budeme se bavit o opravdovém podnikání, ne o švarcsystému. I když nemáš zaměstnance, tak jako podnikatel nic nedostaneš, pokud si na to nevyděláš (auto, telefon, počítač, stravenky, bonusy, diety). Navíc máš všechny starosti na hrbu sám (účetnictví, daňová přiznání, hlášení OSSZ, zdravotní pojišťovna). Za závazky ručíš sám, tedy bys je měl splnit i v případě nemoci. Často ti dodavatel dluží zaplacené faktury, někdy i nezaplatí.

Proč myslíte, že klesá zájem být OSVČ? Každý je raději dobře zaměstnán s výhodou nulové zodpovědnosti, dovolené, nemocenského a nakonec i toho lepšího důchodu. Mezi námi, řada živnostníků má více starostí a zodpovědnosti než ředitel ČEZ či ČD. Těm hrozí akorát zlatý padák. Proto si všech úspěšných živnostníků hluboce vážím. Ale opravdu jen samostatných živnostníků, ne těch jen jako. Ale i ti jako si musí uvědomit, že když půjde do tuhého, tak půjdou první od válu, jak psal BOB.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od Kavis »

U nasi sesterske firmy jedou obchodaci švarc uz nejakou dobu. Kdyz si nas general spocital, ze pri poctu cca 100 obchodaku je to zhruba milion mesicne pro firmu doma, tak se mu to zalibilo. Rekl, ze vsichni novi budou takto nastupovat povinne a my stavajici si muzeme vybrat, jestli na to prejdem. Mam jen obavu, aby to nam co neprejdem, nedali casem povinne.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od řidičBOB »

Tak to já v minulosti OZtka na živnost měl a byla to katastrofa. Největším problémem byla nulová možnost kontroly jejich práce. Práce s lidmi je vždycky voser, ale nemít na ně ještě žádnou páku, není dobré.
janjan: tak to já mohu jmenovat desítky firem, kde to šlo přesně podle scénáře, který jsem popsal. A že se ve strojírenství pohybuji už nějaký pátek.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3232
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od mattonecz »

já se jakožto programátor o práci tolik nebojím, ale i tak sem si dal na tento rok za cíl se co nejvíc zlepšit a připravit se na krizi abych o tu práci neměl nouzi ani v ní :) a kdyby to začalo krizí moc smrdět tak ještě někam uteču na ten HPP třeba :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od janjan »

řidičBOB píše:Tak to já v minulosti OZtka na živnost měl a byla to katastrofa. Největším problémem byla nulová možnost kontroly jejich práce. Práce s lidmi je vždycky voser, ale nemít na ně ještě žádnou páku, není dobré.
janjan: tak to já mohu jmenovat desítky firem, kde to šlo přesně podle scénáře, který jsem popsal. A že se ve strojírenství pohybuji už nějaký pátek.
to bude v každém oboru jinak
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Zaměstnanec nebo živnostník - bod zlomu, ne/výhody

Příspěvek od driver »

Stepan píše:když je vůle, celej poradce je ti k ničemu :D
ale samozřejmě děkujeme za příspěvek, já si do teď neuvědomil, že pro rozvoj podnikání je nejklíčovější mít kšefty x_x
Jo, to si ve firmě FAU taky mysleli, a teď by měli kupodivu dostat od státu nehorázné odškodné, pokud vše dopadne, jak by mělo.
Já nemluvil o tom, mít zakázky na kvartál, ale třeba na 8let, to je kapku rozdíl, když máš vazby, to pak nesoutěžíš a není typ.tlak na cenu, ale roli hrají styky a zda chodíš na tenis, golf... ;)
Trošku jsi to vytrhl z kontextu, ale Tebe to zjevně baví
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět