Kopie francouzského TP

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
ziriath
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 17 říj 15:36

Kopie francouzského TP

Příspěvek od ziriath »

Ahoj, vyřizuji pro v ČR žijícího francouzkého kamaráda problém.
Má v Paříži registrované auto, které patří jemu, má ho v ČR, a ztratil od něj technický průkaz. Nemají žádný malý, ani velký, mají prostě jen jeden techičák, a právě ten on již nemá. Co on má, jsou klíče, samotné auto, platná zelená karta a jakýsi papír od policie, že technický průkaz ztratil.
Jak na získání nového? Jde to provést, aniž by musel osobně na úřad do Paříže? Ambasáda se moc k odpovědi stran tohoto nemá, a on tvrdí, že přes plnou moc zaslanou někomu do Paříže to nejde. Mně samotné brání jazyková bariéra, abych zjistila, jak přesně se to má. A fakt se mi nechce věřit, že kvůli duplikátu techničáku pro vlastníka samotného, což znamená vytisknout jeden blbý papír, je potřeba na ten úřad jet tak daleko osobně.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie francouzského TP

Příspěvek od 970ka »

Měl by si to tvůj kamarád vytelefonovat s francouzkým úřadem a pokud řekne osobně,tak tam holt pojede.Párkrát jsem francouzký papíry řešil v minulosti a jinak to prostě nešlo,než tam dojet.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 787
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Kopie francouzského TP

Příspěvek od Spectral »

Je-li to ztracený francouzský techničák, vydaný francouzským úřadem k autu registrovanému ve Francii, tak je postup vydání nového techničáku logicky v gesci francouzských úřadů podle francouzských předpisů. Informace bys tedy měla shánět ve Francii, u francouzských úřadů, poraden a podobně (a trváš-li na diskuzním fóru, pak opět francouzském). Tady v ČR zřejmě neseženeš nikoho, kdo by měl korektní informace o tom, jak probíhá vystavení duplikátu techničáku ve Francii a zda lze nebo nelze vyřídit korespondenčně...
:ar!
ziriath
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 17 říj 15:36

Re: Kopie francouzského TP

Příspěvek od ziriath »

Mezitím se mi ho konečně podařilo dokopat k tomu, aby tam fakt zavolal (věc je ta, že se o svoje auto absolutně nezajímá a jezdím s ním skoro jen já, tedy mu naprosto nevadí, že auto stojí bez technické někde na dvorku), a potvrdily se mi věci, co se mi nezdály, včetně toho že náhradní techničák tam stojí 70 euro . 970ka, díky.
ziriath
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 17 říj 15:36

Re: Kopie francouzského TP

Příspěvek od ziriath »

Má to pokračování. Majitel si pro TP osobně na onen úřad zašel, a tam mu řekli, že bez platné francouzské technické kontroly kopii techničáku prostě nedostane. Myslím že i kdyby auto nebylo v čr a odvoz nebyl dražší než cena samotného auta, tak by stejně nastala Hlava 22, tedy bez techničáku by tam nesmělo na technickou. Jak říkám, s autem jezdím já, proto by mě zajímalo, co tak můžu dělat. Tedy jedna možnost mě napadá, ale nevím jestli tato v případě francouzských papírů není ve výsledku dražší, než auto samotné, protože jde o Saxo z r.99, který jsem chtěla jen dojezdit.
Odpovědět