Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od Lachende Bestien »

PMS alert! :-ss
gertbert
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 21 zář 18:27

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od gertbert »

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 689e8c0761

2018 dealer ... jasné jak křišťál. 15.000,-€

3 roky staré auto = klidně 200.000,-km

Já myslím, že tam jede pro nějakou hrůzu za pár éček a nás tu lakuje. Jo a ještě ještě jsem neslyšel že by žena použila slovo atmosféra nebo hanila 1,0 TSI.
Většinou ženy říkají, je to svítí modře a bliká to, k mým botám se ta barva moc nehodí a co to má pod kapotou žádnou nikdy nezajímalo. Zelená nebo černá pistole? he? :))
kapitanteplak
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 20 zář 20:03

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od kapitanteplak »

Auto jsem již koupila. Netreba jakkoliv spekulovat.

Vyrobeno 2015. Registrovano poprve 09/2015. 09/2018 koncila zaruka. Auto primo v Mazde overeno, doservisovano, vymeneny kapaliny, aktualizovan software. Kilometry skutecne 22 000, nova STK probehla jeste v DE v poradku. Neni mozne, aby melo najeto vic, jelikoz bylo cele tri roky v ramci zaruky na garanckach a posledni garancka probehla tyden pred mym nakupem. Stav motoru tomu odpovida.

Realita je tedy skutecne takova. Vybava je Challenge + zadni pdc a kamera, vyhrev sedacek, HUD displej, xenony a par extra vymozenosti navic. Cena 14300 euro + poplatky za registraci, evidencku atd. Nekomu se to zda malo, nekomu moc, vas problem. Prepociteje si to se soucasnym kurzem min. 26,3 korun na nakup eura a dostanete se na stejnou castku, za kterou takovy vuz koupite i u nas. Bezne se tady tyto benziny prodavaji do 50.000 km a nevidim na tom nic divneho.

Ze nekdo neslysel zenu pouzit slovo atmosfera, nebo hanit TSI to me mrzi. Vyrostla jsem v otcove autoservisu, ktery mel 25 let. O autech tedy neco malo vim. Vlastnim BMW v dvoulitrove atmosfere se sportovnim podvozkem a umim s nim take tak jezdit.
Ale chapu... na testovacce v Mazde se taky pan prodejce divil, kdyz jsem mu novou cx-3 vytocila na 6500 otacek....mel trosku smrt v ocich

Dekuju vam za plno zbytecnych komentaru a dekuji tem prvnim par, za informace, ktere mi pomohly. Hezky vikend vsem! ;)

Tema klidne locknete.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od mattonecz »

takze 3 roky stara mazda 3 za skoro 400. no jak chces :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Jakubisko91
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 22 zář 19:40

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od Jakubisko91 »

Dobrý večer, v první řadě bych si dobře promyslel jestli není lepší říct někomu kdo tomu rozumí, protože určitě auto 4roky staré s nájezdem 20tis.km nebude za málo peněz. Bazar nebo soukromá osoba to je v celku jedno, u soukromých osob je někdy i lepší nakupovat. I já toto nedávno řešil a sice mám bratra který žije v Německu a pomohl by mi s papírováním a komunikací s prodávajícím, ale autům jako takovým ani já ani on moc nerozumíme, spíše základy které si načteme po internetu. Já osobně mám super zkušenost s jedním pánem na kterého jsem dostal doporučení od svého mechanika který ho zná dlouho. Pan vše zařídí, kupované auto prohlédne, má k tomu různé pripravky jako měřák laku, diagnostiku, pristup pro kontrolu aut atd.auto Vám samozřejmě doveze do ČR a po dohodě až domů, a zařídí i pripadnou technickou dovozovou nebo jen malou. Navíc jako bonus to vše za super peníze! Dělá to protože ho to baví a hlavně to dělá sám, takže nemusí si říkat astronomické částky. Kdyby jste měla zájem napište mi soukromou zprávu a já vám předám kontakt.
kapitanteplak píše: čtv 20 zář 20:13 Zdravím, chystám se koupit auto v DE od soukromníka.
Snažím se dohledat, co všechno je k tomu vlastně potřeba a jak přesně postupovat. Postup v ČR je mi relativně jasný. Chápu, že od bazaru je to asi jednodušší proces :/

Pár informací o autě: mladší 4 let, najeto 20 000 km, má platnou STK, auto odtahneme, v nejhorsim pripade by jelo po vlastni ose.

První bude návštěva prodejce a prohlídka vozu, pokud se dohodneme - co má následovat?

1) předkupní smlouva - podpis na obou stranách?
2) Odhlášení vozidla v Německu?
3) Zaplacení dohodnuté částky po doložení odhlášení (mailem)?
4) Dojet pro auto, podepsat kupní smlouvu, vzít si od prodejce malý, velký techničák, protokol o STK?
5) Odvoz do ČR - evidenčka, povinné a havarijní, registr vozidel?

Díky moc za cenné rady :) Jsem z toho celkem zmatená
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od jerry »

Je fajn, že ho práce baví. Tak hodně zábavy:-)))
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od Arkis »

Toto nechápu. To jsou ti lidi fakt takoví troubové, že si myslí, že to všem nedojde, že si tady dělají akorát reklamu? A ještě se snaží básnit o tom, jak je ten pán skvělý, ale že to dělá pro zábavu za almužnu. Ty vole, takové sračky... :))
Příště si, jen tak pro zábavu, alespoň najděte méně než 4 roky mrtvé téma.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od jerry »

Proto jsem mu přál hodně zábavy v Německu:-)))
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět