Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Volné diskuse na libovolná témata...
kapitanteplak
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 20 zář 20:03

Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od kapitanteplak »

Zdravím, chystám se koupit auto v DE od soukromníka.
Snažím se dohledat, co všechno je k tomu vlastně potřeba a jak přesně postupovat. Postup v ČR je mi relativně jasný. Chápu, že od bazaru je to asi jednodušší proces :/

Pár informací o autě: mladší 4 let, najeto 20 000 km, má platnou STK, auto odtahneme, v nejhorsim pripade by jelo po vlastni ose.

První bude návštěva prodejce a prohlídka vozu, pokud se dohodneme - co má následovat?

1) předkupní smlouva - podpis na obou stranách?
2) Odhlášení vozidla v Německu?
3) Zaplacení dohodnuté částky po doložení odhlášení (mailem)?
4) Dojet pro auto, podepsat kupní smlouvu, vzít si od prodejce malý, velký techničák, protokol o STK?
5) Odvoz do ČR - evidenčka, povinné a havarijní, registr vozidel?

Díky moc za cenné rady :) Jsem z toho celkem zmatená
gertbert
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 21 zář 18:27

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od gertbert »

ta věc má 2 strany mince.

1. pokud to bude slušný člověk, mohlo by to jak píšete jistě takto dopadnout.Sepíšete kupní smlouvu, zaplatíte, auto s majitelem odhlásíte, pojistíte, koupíte převozní značky a jedete po ose domů-paráda.

2. Pokud je to ale nemajitel a bude vám odhlášku teprve slibovat, auto nebude papírově sedět (leasing), bude v režimu DPH, auto nebude existovat a budou to jen fotky a na místě vás pákistánci, černoši nebo jiná verbeš - okradou,nebo to bude Doktor z hor, Inženýr jaderného výzkumu a bude žádat zálohu a tvrdit srdceryvné příběhy ... auto psané na manželku, nesplácený úvěr, nebo pán je v konkurzu ... už jen to, že to má ujeté za 4 roky 20.000km = 13 km za den ... hmmm.

nebo si pro auto časem odtahovkou přijedete a ono už tam nebude, bude mu něco chybět, bude poškozené. Oni s náma jednají jak s lůzou. Opravdu, oni mají svou pravdu a my jsme pro ně nic, ber nebo nech ležet. Dnes už se tímto živí jen blázen. Zajeďte tam, dejte si s ním U NĚHO DOMA kávu, prohlédněte si auto, žádnou zálohu jim nedávejte, když to bude slušný člověk, pochopí.

I obchod jako křišťál se může proměnit v peklo a vyhození peníze z okna. My řešili 18 měsíců starý auto, s najetými 18.000km, vvypadalo jako nové, dědictví a prodávala dcera. Nakonec jsme se zastavili na DPH, které chtěla navíc a když by ho nechtěla ona tak si časem přijde váš finanční úřad. Nárok na odpočet vzniká překročením hranic...

přeji mnoho štěstí
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od 970ka »

Dej odkaz na to konkrétní auto,mrknem na to. Nejbezpečnější pro neználka ,je koupit auto přímo na salůnu,který garantuje a zajistí vše okolo . Kupuji několik set aut ročně,ale jen ze salonu ,po inzerátech už zásadně nejezdím,ale zrovna teď v neděli výjimka,jsme si jeli jen tak z prrdele koupit starého brouka a po omrknutí a projetí vozu jsme jej zaplatili a odjeli s ním domů na origo značkách,doma značky sundali a poslali majiteli s doklady zpět do SRN ,aby auto odhlásil a poslal nám pak doklady zpět.Ale to jde jen pokud si obě strany důvěřují.Teď jen stk a přihlásit.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
kapitanteplak
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 20 zář 20:03

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od kapitanteplak »

smazano
Naposledy upravil(a) kapitanteplak dne pát 05 říj 11:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od pavproch »

2013 sem od soukromého vlastníka v říši koupil m4Zlika a proběhlo to zhruba tak jak píšeš:

1. našel sem inzerát
2. vykomunikoval sem si návětěvu u prodávajícího doma + projíždku (což byl potrat, on jen dojč, já jen ingliš)
3. nechal sem mu tam (oproti podpisu kupní smlouvy - on použil formulář, co našel na německém infernetu) 1000E zálohu
4. on to pak odhlásil na německém DI
5. týden poté sem tam přijel s vlekem a hromadou E v kapse
6. předal sem mu E (on si jejich pravost zkontroloval tím, že je uložil v bance) a on mi předal m4Zlika, velký německý TP s vyznačeným odhlášením a takový ten certifikační papír
7. odvez sem to do CZ na vleku
8. druhý den s papírama a autem na vleku na STK - vystavili mi velký CZ TP a ty D papíry si nechali
9. poté přihlášení na DI, malý TP a RZ a už sem drandil

Jestli to ale v 2018 funguje stejně jako to bylo 2013 netuším.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
kapitanteplak
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 20 zář 20:03

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od kapitanteplak »

Ještě tady mám jednoho adepta, na kterého majitel hrozně spěchá a zlevnil mi už na 14400 euro (zimní gumy v ceně)

Nevím co si o tom mám myslet :| . Bohužel engliše nějak neumí, takže si posíláme zprávy pomocí google překladače, ale mám kamarádku, která německy umí pro případ nouze.


https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 12243.html
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od mattonecz »

Nová stojí už od 400 nějak ne? :-D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od Michal220 »

S těch fotek to není úplně vidět ale vevnitř obě vypadají tak na 200tkm.Volant-ruční brzda
kapitanteplak
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 20 zář 20:03

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od kapitanteplak »

Neptám se vás tady na hodnocení daných kusů, ale na to jak postupovat při koupi co se byrokracie týče. Takové Pepíkovské kecy jsou tady vážně k ničemu...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nákup auta z Německa od soukromé osoby

Příspěvek od mattonecz »

Když si tak chytrej tak proč nepouzijes Google a hlavu? :-)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět