Jednostopé okénko

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Jednostopé okénko

Příspěvek od Lachende Bestien »

Obrázek
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Jednostopé okénko

Příspěvek od mmira »

po letech jezdeni na skutru v tom, co jsem zrovna mel na sebe, jsem dosel k zaveru, ze na delsi cesty potrebuji neco bytelnejsiho. chci bundu a kalhoty, oboji nepromokave a s kevlarem naspodu, presto stale s civilnim vzhledem. neumite nekdo neco doporucit?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednostopé okénko

Příspěvek od řidičBOB »

Nepromok a kevlar nejde moc dohromady...asi jedině kevlarové džíny a na ně “šprcku”. Bunda asi to samé , i když tady bych vzal asi něco od Trilobitu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Jednostopé okénko

Příspěvek od ace2 »

mmira: záleží na rozpočtu, koukni na http://www.kombinezanamiru.cz mají tam katalog v PDF na stáhnutí. Tam si zkus vybrat, když se nepovede tak si jen vyber základní model a ten ti předělají jak materiálově, výbavově tak i barevně samozřejmě. Co je dobrý že to nemají drahý. Až se ukážu v Praze tak se tam chystám abych se sladil barevně s motorkou. Umí jak kombinézy, tak i bundy a kalhoty (kůže i textil)

Jinak má pravdu, jako nepromok v nějaké kombinaci bude problém. Něco na lehčí projetí přeháňkou by ti stačila dobrá bunda s vložkou a goretexem, ale na nějakou jízdu v dešti je fakt třeba mít prostě igelit, to se jinak nedá moc dobře vyřešit no.

Na skutru jezdím pořád a pro mě funguje moto kožená bunda se zimní vložkou. Neprofoukne, chrániče má a při případném pádu bude fungovat a protože mám černou tak to není tak hrozný ani když s tím jdu do krámu, narozdíl do superbikovejch bund, co pak vypadáš jak papoušek lorry.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednostopé okénko

Příspěvek od řidičBOB »

Ano, kůže je taky řešení. Akorát v létě v tom bývá docela teplo :-( V kombinaci s kevlarovými džíny to přeháňku zvládne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Jednostopé okénko

Příspěvek od ace2 »

Tak je to třeba vybrat bundu co má právě tu zimní vložku. Na léto jí dáš pryč a pak je to v pohodě i v létě. Když tak rozepneš rukávy a trochu zip u krku tak s tím není problém. Ono kůže/textil je taková věčná válka mezi motorkáři. Já mám radši kůži, moje argumenty jsou že se to lépe nosí, lépe to vypadá a lépe se to ošetřuje/čistí. Aby textilní bunda měla stejný parametry tak to jsou takové tlusté neforemné pytle mi to přijde. Na nějaký cestovní enduro na adventure trip to bude dobrý (vrstvy, kapsy, větrání) ale zrovna třeba jako na skutra mi prostě přijde lepší kombinace nějaká fajn dobrá bunda a k tomu kevlarové džíny. Na skutru je důležitý že až s tím nějak dojedeš tak se v tom oblečení pak můžeš na daným místě i hejbat a fungovat. Tam je důležitý podchytit kompromis aby se to dalo nosit a bylo to bezpečný i na ježdění.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Jednostopé okénko

Příspěvek od mmira »

spatne jsem to rekl. ve velkem desti nebo pri jeho predpovedi nejezdim, takze jde spise o to, aby to udrzelo pripadnou prehanku.

ani mi nejde o jezdeni v zime, na to jsem prilis pohodlny. takze lehci, kratka bunda z textilu s chranici, k tomu nejake ty kevlarove kalhoty. modre rifle jsem nemel 30 let na sobe, neminim s tim ani zacinat, tak snad najdu neco v jine barve.

primarnim ucelem v podstate je alespon nejaka ochrana pri spadnuti a taky zvyseni viditlenosti. tam mam taky problem, protoze pokud to jde, nosim cernou a veselym barvam se vyhybam.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednostopé okénko

Příspěvek od řidičBOB »

jasně - jsou i černé nebo šedé.
Bundy s kevlarem a chrániči dělá už dneska docela hodně firem...klidně něco takového: https://www.motozem.cz/mikina-booster-t ... erno-seda/
nebo pak i něco proti dešti: https://obchod.bikerscrown.cz/e-shop/al ... 80639.html
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Jednostopé okénko

Příspěvek od Lachende Bestien »

WTF? 263k kč za přední vidlici? https://www.motozem.cz/zavodni-predni-v ... s-750-mm-/
A k tomu je nová motorka zdarma ne? :-?
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Jednostopé okénko

Příspěvek od jerry »

Píšou tam, že když najdeš lepší cenu, tak to dorovnají. Třeba ti jí dají za 250 tis. ;) A dopravu máš zdarma :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět