Topení do auta

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Scraco
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13 srp 13:22

Topení do auta

Příspěvek od Scraco »

Zdravím,

mám dotaz, který jsem jinde nenašel.

Chtěl bych jet kempovat s autem, ale jelikož by se jednalo o listopad a ve Skandinávii, potřeboval bych nějaké topení do auta, které by mi nevytřískalo baterii. Nejlépe na baterie, akumulátor, na kličku :D . ASi by nemělo být plynové, když v tom autě budeme i spát.

Nevíte někdo o něčem takovém? nemohu nikde nic podobného najít.

Případně mi můžete dát nějaké tipy, pokud jste někdo byl kombíkem na roadtripu po Skandinávii. Třeba jak jste si upravili auto na spaní a tak.

Díky
Scraco
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: Topení do auta

Příspěvek od martinecko »

Najjednoduchsie si bude nechat dorobit nezavisle kurenie (webasto trebars).

Neviem konkretne co a kde chces v skandinavii vidiet ale tak neskoro v roku bude vela miest zatvorenych/neprejazdnych, vratane kempov.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení do auta

Příspěvek od řidičBOB »

Webasto - ti to umí namontovat skoro do všeho. Pokud si pamatuji, tak jsou někde u Budějárny v Pze.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Scraco
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13 srp 13:22

Re: Topení do auta

Příspěvek od Scraco »

Chceme se jet podívat na polární záři a strávit pár dní v okolí Osla.

Nezávislé topení by bylo super, jediný problém je investice. Do Superba je to okolo 20tisíc a to se mi dávat nechce. Za ty peníze bych tam mohl každý den někde bydlet v teple.

Hledám právě nějaké řešení do pár stovek/tisíc. Nejlepší kdyby bylo nějaký topení na AKU jak vrtačka třeba.. prostě večer pustit, ráno někde na benzínce dobít při ranní kávě a večer zase topit..
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Topení do auta

Příspěvek od M.Z. »

Tak si to dej do vyhledávače a ten ti jistě nabídne spolehlivé řešení, přesně dle tvých požadavků. Nejlevnější bude, zůstat doma, když nechceš platit.

Ale abys neřek, tohle by mohlo fungovat

https://www.sleviste.cz/katalog/topeni- ... 820763924/

A tady výrobky pochybné funkčnosti

https://www.srovnanicen.cz/q/topeni%20do%20auta%2012v/
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení do auta

Příspěvek od 970ka »

Buď si půjčit obytňák ,nebo do hotelu ( to bych volil já ) a nebo dobrej spacák. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: Topení do auta

Příspěvek od martinecko »

vela kempov nechava brany otvorene pripadne je cislo kde sa da zavolat aj mimo sezony a dohodnut sa. V tom pripade su vacsinou zapnute aj zasuvky kam sa pripajaju obytne auta, tam by ste si teoreticky vedeli zapojit jednoduchy elektricky ohrievac s ventilatorom ktory das do auta ale to je take gheto riesenie, ideal na samovrazdu (nic v zlom) :)

polarnu ziaru mozes sledovat uz od septembra, nemusis tam ist nutne v zime, to by ste si mohli vystacit aj s nejakym dobrym spacakom.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 449
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Topení do auta

Příspěvek od PepaSFI »

dovolím si trochu reality. Topení, aby to bylo trošku znát, potřebuje hodně energie. A tu musíš získat buď spálením paliva, jako třeba u těch nezávislých topení nebo z elektriky. Jenže v autě té elektriky není nazbyt. Ty foukátka co tady někdo odkazoval celkem hřejí, jenže to má dva háčky. Jednak to hučí jak kdyby to chtělo někam letět, takže na spaní nic moc. A hlavně ten odběr. Má to 150 W, což je celkem málo z pohledu jiných spotřebičů z domácnosti. Víc to ani mít nemůže protože to bývá maximum co se dá brát ze zásuvky v autě. Jenže při 12 voltech je to dost velký proud. Pro srovnání, je to asi jako když svítí hlavní světla. Nech si svítit dvě tři hodinky hlavní světla a pak se zeptej baterie co na to říká. Trošku by se to dalo řešit druhou baterií. Klidně starší, vyřazenou, co už špatně startuje. Za jízdy ji dobíjet z auta a na noc z ní topit. A i tak bych volil solidní spacák.
Odpovědět