Problém s odhlášením auta

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
nazgulov
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24 črc 07:35

Problém s odhlášením auta

Příspěvek od nazgulov »

Dobrý den, před 3/4 rokem jsem prodal své první auto.S prodejem jsem neměl žádnou zkušenost, tak jsem nevěděl co vše musím udělat.
Po necelém roce mi přišel domu dopis z úřadu, že u auta je neplacené povinné ručení a je neodhlášené.
Lidem kterým jsem ho prodal, řekli že auto odhlásí a přepíší na sebe. (teď už vím, že jsem jim to neměl věřit)
Na úřadě chtějí SPZ a doklad o zničení, jinak mi hrozí nějaká velká pokuta.
Kupujícímu jsem dal jak malej, tak velkej TP.
Sepsali jsme pouze smlouvu o prodeji, to je jediný papír co mám. Kupujícího už nemohu telefonicky sehnat, kvůli neexistujícímu číslu.

Můžete mi prosím poradit co mohu udělat ?

ještě dodám, že auto už bylo jako nepojízdné a kupující ho kupoval na ND.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Problém s odhlášením auta

Příspěvek od spooon »

tak to už je dávno rozebrané na prvočinitele a moc nevěřím, že se ti podaří kupujícího sehnat. Příště to chce hned odhlásit na kupujícího
nazgulov
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24 črc 07:35

Re: Problém s odhlášením auta

Příspěvek od nazgulov »

Jenže na úřadě chtějí pořád doklad o likvidaci nebo odhlášení, tak nevím co mám dělat a kde to sehnat
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Problém s odhlášením auta

Příspěvek od honziss »

Ted s tim neudelas nic, dodej na urad kopie vsech dokumentu o prodeji a modli se, aby byla pokuta co nejnizsi.

Priste: auto odhlasit hned pri prodeji (jedina 100% bezpecna cesta) nebo napsat prehlaseni jako povinnost do kupni smlouvy a okopirovat si zelenou kartu novy pojistky kupujiciho (za predpokladu ze kupujiciho znas a mas k nemu duveru).
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět