Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak. Neska ráno se mi vyloženě nechtělo, ale zlomil sem se. Dyž sem dojel pod Chopok, tak se mi najednou začalo chtít a to tak že velmi, rychle sem se nastrojil, vmísil se mezi ranní ptáčata "fresh track", turniket kupodivu moji "šikovnou sezonku bez fresh tracku" sežral i před půl devátou, takže minutu po půl deváté už sem byl nahoře na Chopku a.... prdlo mi v kuli a hurá na jih - BOOOŽÍ to bylo, 3x sem to celé otočil ve (skoro) panenském prašanu úplně bez lidí, až dyž sem jel potřetí z jihu nahoru, tak už sa začaly hrnout davy.

Za ty tři dny nečasu nafunělo toho prachu dost, ale je to zfučené, nahoře neska ale bylo "skoro lidsky" (ráno -11 a jen 24metrů za kundu), slunko skoro úplně sfítilo a Predné Děreše byly skro nezfučené ie. prach 10-15cm na betonu, boooooží.

Samozřejmě později v davech už to tak boooooží nebylo, musel sem porušit zákaz jízdy dolů z vrcholu chopku směr sever quli poladovici - a byly tam neskutečné / nebezpečné ledové plotny, od Konské ale dolů opět booooží,taxem dal ešče párkrát na severu Májovou muldu (kura na té otevřené sedačce ale byla kosa na tom větru) a pak tradá dom do ta3.

Neska sem z teho nadšen, doufám, že mi to zítřejší ranní Lomnice (má sa zase zatáhnout a sypať) nepokazí - podle webu ale Sedlo jezdí, takže hezky!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Lomnické sedlo (sjezdoffka) neska jednička s hvězdičkou - nádherně urolbovaný sqělý polotvrdý sních, ne moc lidu ie. bez fronty na pomalou starou lanoffku, většinu času i slušná viditelnost (mlha jen místy a ne moc hustá), boooží. Otočil sem to 5x a paxem se rozhod jít do terénu / prachu. Bohužel to bylo blbé rozhodnutí, sice prachu dost, ale šutrů (v tom prachu neviditelných) ešče víc. Takže sem zase poslušně vytraverzoval z5 na zjazdouku. Ale celkově neska gůt. Co bylo negůt byl sjezd na závěr ze Skalnatého do Lomnice - tvrdé desky, led, závěje kuliček - oproti tomu, ajk sqělý sních byl nahoře to byl teda hnus.

Obecně ale pořád platí, že sněhu je letos zoufale, ale zoufale málo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Nemáte někdo "čerstvé" zprávy jak moc lidu je v ta3 (Lomnice) na sjezdovkách (fronty na vleky/lanouky)?

.... když jsou fčíl v SK jarní prázdniny, jakože v SK jsou natěsnány pouze do tří týdnů, zatímco v CZ jsou rozprostřeny myslím do 7 nebo 8 týdnů....

V pátek totiž musím k sobě dom do ta3 (majitelské "starosti"), tak uvažuju, že bych to spojil s ranní lyžbou v sobotu v Lomnici než pojedu dom....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5566
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyžárna

Příspěvek od Snowman000 »

Poviem ti to tak...prazdniny ma zapadne SVK, a moje cestovanie do prace po BA vyzera nejako takto... :D

A kedze za celu zimu tu sneh nebol, tak si nerobim iluzie kde vsetci su a co robia (-|
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyžárna

Příspěvek od řidičBOB »

Jedna provokačka:
Přílohy
AE9E5E36-7C55-4266-85A9-6BE2F3D2EE00.jpeg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

Molti saluti alla Paganella :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyžárna

Příspěvek od řidičBOB »

Grazie mile!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Chjo no, zítra čuju poblém. Před chvílí mi pípla SMS od GOPASSU: Poslali sme vám důležitý mail.

Taxem ho otevřel a .... omlouvají se, mají nějaký IT problém v systému, zrovna moje šikovná sezonka nebude fungovat a mám jít zítra (esli teda scu lyžovat) na infocentrum, kde to zařídí, aby fungovala. Do paroma.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak: pochvala pro Gopass.sk, že mi dali vědět, že mají problém. Ráno na InfoCentru sem nebyl sám (lidi špačkovali, že musí stát ve frontě), slečna věděla co má udělat, prohnala můj Gopass strojkem(něco se na něj vystisklo) a .... v turniketéch v Lomnici fungoval. Blbec sem se ale zapoměl zeptat, esli ta "oprava" je nafurt (esli příště nebudu muset zas na infocentrum...) Ale co už, uvidíme, uslyšíme.

Sněhu od minulého pátku výrazně ubylo (vítr a slunko), kossoffka a šutry všude venku.

Lidí strašně (3x sedlo už za 2 hodiny...) pičasí přenádherné, lehce mínus, bezvětřo, slunko, sních na sjezdovce ze Sedla supr urolbovaný a dobrý, do terenu sem nešl, bo lyže po minulém terénu v Sedle byly v servisu a nechcu je hned zase dodrbat.

Sic jen 3x, ale fajne, křasne. Až na ty davy.

Sjezd dolů ze Skalnatého opět zatrest - platně, hromady kuliček a motající se maďaři.

Fčíl cesta dom, doufám, že bude bez kolon (sobota popoludní) a bez PaCha.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch právě fčíl na OF.cz píše:Tak.

b.r.s.k.P.K. - jižní (valašská) strana Čmlyna jako vždy

dole 5-7 cm ráno lehce přituhlého bez základu
na kopcu ca 20-25cm nového hutného (kuličkovatého) prachu na starém (dokopy možná půlmetr), starý ale zřejmě zůstal iba nad 900mnm

Od pindice k pindici na kameňačkách, pod 700mnm za zpěvu brusek a soustruhů o šutry.

Šlapačka fajná (sem celé razil stopu, pochopitelně), nahoře bylo pár (neladných, bo kameňačky) obloučkům, níž jak píšu boj o přežití.

Na stupně okolo nuly, ale pocitově od rána strašná kosa, dost fučí a to tak, že pocitově ledově (vlhký vzduch).

Esli to neroztaje, tak zítra repete.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět