Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

mmira píše: PP: jestli to nesedne, coz imho nestihne, hezky si v tom prasanu, pokud se do nej pustite, maknete. dolu to jde hezky, ale slapat v tom je porod. vypnula mi po jednom skoku lyze a malem jsem ji nenasel, tolik toho nasypalo.

hele, proto jezdím do Frankreich - dole pod lanovkou je cedule "lyžování mimo sjezdovky je nebezpečné, lyžujete tam na vlastní nebezpečí" Howgh. Takže nahoru lanoffkou, dolu prašanem... jednou se mi tam stalo, že nahoře stál týpek a pínul si mě esli jako na sobě mám lavinej pípak a zapnutej - měl se, taxem byl vypuštěn do volnýho terénu na ledovci...

kura, jak já už sa těšim...

btw: fčera sem si pěkně pošlapal v TA3, ze smokovca na terynu a zpět, místama (i na lyžích) po gule v prašanoch...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: Lyžárna

Příspěvek od 525iX »

Mám jedu otázku: vybírám lyže, jsem rekreační lyžař, líbí se mi tyto Sporten Spider. Má tu s nimi někdo zkušenosti? Mám dva metry, bude 170 cm stačit? Mají dřevěný jádro, budou dostatečně tuhý při mejch 120 kg? Dá se za ty prachy 6.5k sehnat lepší i s vázáním? Je mi jasný že pro profíky tady to je o ničem, ale nějakej názor by se mi hodil.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

se Sportenama mam nulove zkusenosti, ale obecne bych odpovedel nasledovne. 170 na 2 m je malo. byt se dnes jezdi na kratkych, mene jak 180 bych ve tvem pripade nebral. co se dreveneho jadra tyce, v tom nevidim problem. furt lepsi nez nejake plastovky. v kombinaci s laminatem lze udelat hezky tuhe lyze. nevim ale, jestli to umi i Sporten.

jeste mam jednu pripominku. koukam, ze 170 je jejich maximalni delka. to naznacuje, ze to nebudou lyze pro tebe. navic to vazani tezko bude staveno na 120 kilo. na to si dej obzvlaste pozor, i vazani je treba koupit na tvou vahu.

ale zkus se obratit primo na sporten a zeptat se jich, co by ti rekli na dotaz ohledne pomeru vysky a vahy a delky lyzi.

jinak za 6.5k se dnes da sehnat cela rada jinych lyzi, viz treba namatkou tu
http://shop.sportisimo.cz/rekreacni-sje ... 99&items=0

sam bych pritlacil par korun a koupil treba tohle ve 178 cm
http://shop.sportisimo.cz/rekreacni-sje ... -10/27780/
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
X123
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16 úno 15:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyžárna

Příspěvek od X123 »

Souhlasím s vázáním i s délkou... Zjednodušeně bys měl vybírat s DIN alespoň 11 nebo lépe 12...
Hlavně bys měl napsat, jak vlastně jezdíš - klasicky vs. carv (krátkej, střední, dlouhej oblouk), sjezdovka X mimo sjezdovku, u nás X alpy atd... Vlastně co od novejch lyžích očekáváš a nač je kupuješ?
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

X123 píše:Vlastně co od novejch lyžích očekáváš a nač je kupuješ?
dobra pripominka. znam minimalne jeden bazar, kde lze za slusny peniz koupit mirne jete lyze o kategorii ci dve vys.

doporucuji skicentrum odry, tam se da nejen dobre nakoupit, ale vzhledem k zavodnicke minulosti a soucasnosti pana majitele a jeho syna clovek dostane vyborne rady
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

taky bohužel neporadím, moje specializace je off-piste, ne on-piste.... obecně: kdysi jsme jedny sporteny (Carvo, jestli se pamatuju správně) měl a byla to strašně "vzpurná" lyže, vůbec se ji nechtělo do oblouku a když už sem ji do teho oblúku ohnul, tak zase nechtěla z něho ven... pak sem přešel na Fischery a ty v porovnání s těma sportena jely samy... ale nemám patent na rozum

IMHO na 120kg živé váhy to chce nějaké lyže s titanalovým plátem (např. značka Stoeckli), ale ty jsou za 15+kCZK....

ref délka lyží: shodou okolností sem tohle neska napsal na outdoorforum.cz:
tak já (na svých 178cm/72kilo) aktuálně mám troje lyže:
Scott Crusair 179cm, Scott Explorair 175cm a (kameňačky) Fischer x-treme 170cm
ty kameňačky sou z nouze ctnost, na řádnou lyžbu už bych ale lyže kratší než 175cm nechtěl....
a taky sem tam napsal tohle:
jo, na radius sem zapoměl - páč (stejně jako tuso) jezdím krátký oblůk, cokoli s R nad 18m mi nesmí do chalupy
!!!! ale znova zdůrazňuju, sem off-piste maniak.... :D !!!!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

pavproch píše:IMHO na 120kg živé váhy to chce nějaké lyže s titanalovým plátem (např. značka Stoeckli), ale ty jsou za 15+kCZK....
ale daji, i za o hodne min, jen clovek musi hledat. zrovna tohle by tazatele asi uvezlo. prumerny amater by si na nich maknul, se 120 kily budou tocit samy

http://www.skicentrum.com/lyze-2/atomic ... 11-pouzite

co se delky tyce, pri spravne konstrukci je i tech -20 cm OK. alespon pak jsou ovladatelnejsi.

mmch, kdyz uz jsi zminil sve delky. co chybi na delce, lze nahnat na sirce. ja pouzivam Metrony s polomerem 12 m pri delce 160 cm. lopaty jak blazen. staci dat nohy k sobe a prasenem jedou jak nuz maslem.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

crusairy mají pod botou 90mm, Exploairy 80mm, mi to stačí.... spešl ty Crusairy mají ale v prašani faaaaaantastický float.... hauuuuuu, já už scu do francie.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

na prasan jedine big dadies, co jsem videl ve skalistych horach. ty mely tak 12 cm :D

me metrony dodnes neprestaly prekvapovat svou univerzalitou. v prasanu funguji jedna basen, prisuzuju to 130 mm spicce. pravda, pod patou "jen" 76 mm, ale zase z prasanu lze skocit primo na zledovatelou pistu a jezdit kilem superotevrene oblouky. jen kdyby ty mrchy nebyly tak tezke :D
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

proto mám dvoje - do měkkého crusairy, na tvrdé explorairy....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět