Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Lomnice dnes nepřekvapila ani nezklamala.... Sedlo furt nic - šutry a kosoffka.... ráno sem byl opět první v první kabince nahoru, slunko, bezvětřo, mráz (dole -5, nahoře -8), poprašek ca 2cm nového na perfektně urolbovaném, je vysněžený už i druhý sopel dolů ze Skalnatého (ale v jednom místě sa to fšechno ešče furt zužuje do jednoho pruhu ca 10m širokého), takže fajne, 5x nahoru/dolů, paxe v tom zúžení udělaly plotny a závěje kuliček + davy, taxem ešče párkrát pojezdil dlúúúúúúhy oblúúúúk na pláních nad Štartem a dom.

Sněhu (přírodního mimo zjazdouky) od minulého týdne výrazně ubylo, je vidět, že furt sfítilo slunko. Skialpo (off piste) nemyslitelno.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jožko
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 26 dub 17:52

Re: Lyžárna

Příspěvek od jožko »

Návrat z Hintertuxu a parááááda.Snehu dostatok, ľudí málo a "wiliemsky" stále chutné.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tady v Beskydoch teda neparáda...
pavproch fčíl na OF.cz píše:b.r.s.k.P.K.

Pozitivum - při cestě na Poustevny sem byl překvapen, kolik zůstalo v údolí sněhu, takže sem operativně změnil plán a byl výšlap odspoda - ovšem jen díky kameňačkám - v součtu cca 300 metrů (délkových) po trávě, šutrech, štěrku a jehličí.... prostě typická únorová šlapačka... kura fiks, to je zase zima.

Negativum - byl to přesně podle předpokladů voser - šlapání nahoru ok (tělu sa ale vyloženě nechtělo), ale dolů to teda byla "jízda" (sem sice jel jinundyma, takže až k Pindici na prknech, ale to nebyla jízda, to bylo "nějak to přežít a nic si neudělat"). Oblouček ani jeden.

Celkově ale pozitiva převážily. Vo fous.

Zítra ráno ovšem bude sice zase b.r.s.k.P.K. (pokud teda nebude moc scát, jako že má), ale s dojezdem až na Poustevny, zítra to už totiž odspoda nepude, je tam zase těplo až běda.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jožko
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 26 dub 17:52

Re: Lyžárna

Příspěvek od jožko »

Boli ste niekto lyžovať v okolí Grossglockneru? ubytko by malo byť v Heiligenblut.
Vďaka za rady.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

Před lety jsem 1 den lyžoval na Heiligenblut-Schareck. Nenadchlo mě to.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Rališka dva večery nejezdila, začínám mít absták.

Neska sice p. Vaněček na svém webu píše, že večur yezdit bude, ale venku sa tak žení čertíci (fučí odhadem v poryvech 25+ ms), že mám vážné obavy, že večur "nepremáva pre prílišný vietor".

Mno, uvidíme. Venku je tak škaredě až je tam překřásně.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

Neboj, brzo bude jaro :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jožko
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 26 dub 17:52

Re: Lyžárna

Příspěvek od jožko »

Takže Grossglockner na lyže celkom gut. Parádne azzuro a teploty nad nulou. Super aj napriek držke asi v 75km/h a následne boľavému kolenu/ramenu.
Passo Tonale? Nejaké recenzie? Mám ísť v 3 mesiaci.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

No nic no, (prozatím) prdím na koronu, Sabina taky už odeznívá (tady u nás bez větších škod), mám 5-tý týden dofči + šikovnou sezonku a v SK jarní prázdniny sou až příští týden + v neděli už má zase "zuřit" obleva = jedu k sobě dom do ta3, zítra a čtvrtek Chopok, v pátek Lomnice.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak. Letos první lýžba v měkkém (prašanovitém). Urolbovaný beton a na tom (tam kde to nesfučel vítr) 10cm prachu. První hodinu od otvíračky nebyla ani noha, fajná lýžba, pokaždé orba vlastní stopy. Před desátou sa to začalo houfovat, před jedenáctou už byly fronty, bo sice v SK prázdniny nenisu, ale zato v Pšonsku asi sou - bylo tam neuvěřitelně moc pšonků - na parkovišti 9 z 10 aut PL značka. Fučelo velmi, nad Lukovou trvale mha/mrak, celou dobu sněžilo, chvílema taky hooodně moc a chvílema to vítr zvedal ze země - bílá tma. Jaxa udělaly fronty na lanouku, tak ňa to přestalo bavit. Na jih sem si netroufnul, sice twinliner jezdil i v tom fujavci až nahoru, ale místní rozhlas furt hlásil, že se nedoporučuje jezdit na druhou stranu kopce, čili strach že by to zavřeli a já se nedostal z5, mi nedovolil.

Sice prašan, kosa a zimní feeling, ale celkovou situaci se sněhem (ie. zoufale málo) to nijak výrazně nezlepšilo. Letošní zima je halt těplá a chudá na sních, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět