Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Lukasp
Autoškolák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28 úno 22:09

Re: Lyžárna

Příspěvek od Lukasp »

Když tu tak čtu debatu o lyžování, třeba budete mít nějaké doporučení. Letos nám bohužel se ženou vyjdou lyže na delší dobu než víkend, jen jednou, a proto bychom si to chtěli užít a nehledíme moc na cenu. Chtěli bychom hotel na svahu s welness. Ale bylo by fajn, kdyby šlo sejít i do městečka. Jezdili jsme často do Livigna, kde je super vyžití ve městě a středisko taky ideální. Jezdili jsme do hoteul Lac Salin - nádherný hotel. Ale vždy jsme tam trávili celý týden a teď nám to příjde na 4-5 dní celkem daleko (z Moravy).

Máte někdo zkušenosti nebo nějaké doporučení? Spíš mi jde o konkrétní hotel.Velké střediska mám v Rakousku projeté snad skoro všechny a je mi celkem jedno, jestli to bude Saalbach, Schladming, Zillertal, Grossarl, Zauchensee nebo klidně Kronnplatz, Ischgl, Sölden.

Pokud někdo máte dotaz k nějakým střediskům, rád poradím/doporučím.


Dííky : :ymhug:
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

Obertauern, kterákoliv tamní 4 hvězda. Je to blízko, je to velice pěkné středisko a navíc pěkné městečko.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od honziss »

jerry píše:Téma lyžování v českých horách jsem nastolil díky totální mediální masáži v rádiích a tv. Vychvalují tam kdejakou loučku i na Vysočině, ale že jsou za rohem Alpy nic. Chápu, že lobby "vleky, lanovky a lunaparky" :D hodně tlačí, ale přesto.

Jinak moc pěkná oblast je Lenzerheide, nyní i propojené s Arosou. A není od nás daleko. Ale tam je to opravdu o jiných penězích. Já tam lyžoval často v minulosti, když byl CHF levnější a měli jsme tam i dostupné ubytování přímo u vleku. Ale dlouhodobě preferuji Itálii. A to jsem díky branži prolyžoval v minulosti celé Švýcarsko, Rakousko a právě Itálii. Jen tu Francii neznám. A bohužel asi už nepoznám :( Po úrazu se cítím právě tak na upravené italské modré a červené. Ale díky Bohu i za ně :)
CZ strediska sice muzou mit lanovky, vleky, lunaparky, ale na poradny lyzovani jim chybi to zasadni - poradny hory / kopce / prostor / nadmorska vyska. To je neco jako auto, treba passat, komplet nalozeny vybavou, ctrl+a, ale s 1.5 TSI :D :D :D Jako je to pekny, chvilku si s tim hrajes, furt si rikas, ze by ti to i stacilo, na vozeni deti ok, ale vlastne to vubec nechces...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Kopíruju svou deprézi z OF.cz
pavproch píše:Tak.

Dyž už sem byl neska v Brunnu, taxem se zastavil u chlupatého slona a protože už (strašně "předčasně", už = po 10-ti letech používání) přišel čas na novej vohoz na prkna (sjezdoffky s vlekem/lanoffkou, ne šialpo, na to mám "skoro "nový" SS GTX šatník - čti teprve asi 6 let): safírově modrá Mammut Stoney Jckt a šedočerné Stoney Pts. + podvlíkací (tlustá) powerstreč mikina Acocangua. Fše s výraznou slevou, ale i tak to byl balík, ale co už, že, dyž je to asi naposled....zřejmě tyhle hadry už se mnou dožijou, žádné další nebudou.... to samé si říkám o těch 4 párech prken od Scottů, co ojíždím.... enem mám strach, že Garmont Radium (už maj taky přes 10 let) bude třeba dříff nebo později upgradovat (čili převrtávat 4 páry prken, chjo no).... a myslím, že to samé ("naposled, další už nebude") sem tu psal i dyž sem si loni koupil kabrňovýho Kanondejla..... kura, mám neska nějaké hoooodně moc depresivní myšlénky.... ](*,)

Večer idu field testovať, má chcať, tak hned testovať zvostra.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Lyžárna

Příspěvek od vonkreuz »

Koukám na Anděl na horách a je tam kopie Powderprocha, jen cca o deset let starší, aj tak i po powderprochovsku mluví.
Anděl: a co že tak dobře lyžujete?
andělský PP: u nás v beskydoch lyžuje i kdejaká baba s nůšou co je jednů nohů v hrobe :-D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

:D

@mmira: fčera večur (prc.den mimo prázdniny) nás tam bylo max 40 na celém svahu a byl naprosto boží sních (ještě nescalo, začalo až v noci a ščije celou noc, fčíl to bude stát zaprd)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Btw, fčera sem byl na lyžích nikoli pindicou (4x4 = sněžná rolba), ale 3er (RWD s lehkým zadkem) a..... bylo kluzko/vrstva kašovitého mokrého + led.... je to nezvyk, muset uvažovat kudma jet a jestli vyjedu až nahoru..... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tím, že sem neska dělal taxikáře juniorovi, sem ráno nebyl na skialpu, i dyž je sobota. Tak pudu večur hoblovať Rališku a zítra (pokud si zpomenu) sem dám pro mmiru report jak to vypadalo s množstvím lidu v sobotu večur.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

Dik
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Myslím na Tebe: fčera večur na Rališce cca 2x tolik lidu než bývá ve všední den večer - tj. 60-80 lidí na svahu, nárazově (chvílema - teorie front funguje... :D ) 1-2 minuty fronta na lanoffku.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět