Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Já to mám takhle (zaplaťpanbu bydlím v horách): Protože chcu lyžovat jak jen to jde nejčastěji (čti nejlíp furt), používám tady místní beskydskou sjezdovku (raliska.cz) na (skoro) každodenní večení lýžbu (kromě svátků a jarních prázdnin nebývá moc lidu), mám to ani ne 15 minut pindicou, proto. Pro lepší (a méně častou) lýžbu mám "šikovnou sezonku" (ie. celosezonní lístek) do ta3 a na chopok (mám to 200-250 km + mám bydlení v ta3) a jednou (dvakrát) za sezonu halt jedu 1500km (+1500km zpět) do Francie.

Je ale pravda, že Rališka nedosahuje úrovně nejlepších českých středisek, která nedosahují úrovně ta3/Chopku, které nedosahují úrovně Rakouska, které nedosahuje úrovně Francie. Tož proto.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

kolik byva na ralisce lidi v patek vecer a obecne pres vikend pres den?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od honziss »

Rekl bych, ze nejlepsi pomer cena/vykon je ve Francii. Resorty jsou tam nejvetsi, dostatecne vysoko, kapacita a kvalita lanovek dostatecna. Opruz je cesta, do L2A kde to mam nejradsi to mam 1200km, coz muzes v pohode dat pres noc a dostatecnem tempu v DE za 10-11h nebo taky mit smulu na pocasi a bouracky a pojedes to 24h. Uz jsem zazil oboji, jednou jsem stal kousek od annecy asi 8h na 3km, protoze nahore chumelilo a muselo se pockat az prestane, uklidej to, sjedou lidi dolu a pak pustej lidi nahoru. A neni to kudy objet.

A to je presne duvod proc jsem tam od porizeni potomka nebyl. Snazime se dite zapojit do cestovani a konicku jak to jen jde a do AT kde to lyzovani neni o tolik horsi je to hodin 5-6 cesty a kdyz se to kousne, tak se to da vzdycky objet.

Ceny jsou v AT vyssi, hlavne ubytovani, cim bliz chces byt sjezdovce, tim vetsi nesmysl. V L2A si pamatuju tech 5 let zpatky, ze nebyl problem tyden pod 10tkc (skipas + bydleni na svahu). Ok, sice sice holoapartman pidivelikosti, ale vylezes ze dveri, nazujes se do lyzi, 3x pichnes hulkou a ses na sedacce.

Pro lyzovani s detma neni spatnej Mitterdorf - maly stredisko na sumave, hned za hranicema, supr vybaveny pro maly deti. Tam jsem postavil dceru na lyze kdyz ji nebyly ani dva roky, stouchnul do ni, jela a jezdi dodnes :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

HondaMan: Už při počátku debaty jsem zdůraznil, že mám na mysli delší pobyty, ne jednodenní lyžovačky. Čili tvoje počínání chápu.

Pořád ale nechápu, proč jede dobrý lyžař s velkými dětmi či bez dětí na týden sjezdovat do Špindlu, když jsou rakouské Alpy za rohem. To je ten Špindl o tolik levnější než Rakousko?

Honziss: Mitterdorf mám 30 km od bytu v Bavorsku. Pro děti pěkný, ale já raději jdu na běžky než to tam celý den hoblovat. Btw holku jsem naučil lyžovat na Kvildě. Pro začátky takové kopce ideální.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

honziss píše:Ceny jsou v AT vyssi, hlavne ubytovani, cim bliz chces byt sjezdovce, tim vetsi nesmysl.
svata pravda. za apartman, pravda velky, se dvemi loznicemi a koupelnami, primo na sjezdovce, 5 dni, jsem zaplatil 2200 eur.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od honziss »

mmira píše:
honziss píše:Ceny jsou v AT vyssi, hlavne ubytovani, cim bliz chces byt sjezdovce, tim vetsi nesmysl.
svata pravda. za apartman, pravda velky, se dvemi loznicemi a koupelnami, primo na sjezdovce, 5 dni, jsem zaplatil 2200 eur.
Jak pisu, stoji to nesmysl. Ale da se sehnat levnejc, my jsme roky jezdili do Saalbachu a spali v penzionu primo v centru na pesi zone (100m k prvni lanovce) a prodlouzenej vikend, 3 noci byl kolem 200eur/os, jenze mimo hlavni sezonu (prostredek prosince) a bookovali jsme to pri odjezdu rovnou na dalsi rok dopredu.

Jinak Saalbach-Hinterglemm pripojil uz predloni dalsi stredisko (Fieberbrunn) a na pomery AT se z toho stal sakra velkej resort, navic propojenej tak, ze nemusite zouvat lyze. Pro me nej lyzovani do 500km od Prahy.

Bydleni se mi nakonec osvedcilo (10+ navstev) v Dorfville, ktera je 15 minut zpatky ve vesnici Maishofen. Klasicka vesnicka s kostelikem, hospodou, sparem, kravinem, mlikarnou a fajn hotylkem, kterej je dobre vybavenej pro lyzare a dava k pobytu zadara neomezenej vstup do Kaprun Spa. Za ty roky zname dobre majitele, bookujem to primo s nima a ne pres booking a je to i za supr prachy na mistni pomery. Do S-H tam dokonce jezdi v sezone zadara linkovej autobus 3x do hodiny.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

@mmira ref rališka: přes den nevím, nebývám tam, večer je to různé - třeba fčera sme tam lyžovali (skoro) sami - jestli na svahu bylo 25 lidí... o víkendech to bývá víc, ale ne přelidněno (fronta na lanoffku max 1 minuta)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

H: tohle byl katschberg a pres vanoce.

jakmile nebude s klukama problem skibus, taky se vykaslu na tohle bydleni na svahu. to ale jeste chvili vezme, takze prozatim moc jinych variant nebude

P: i ted, kdyz je snih malokde?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Jak píšu - fčera večur málo lidu. O víkendu se uvidí, dám sem report, pokud pudu lýžit, protože víkend = většinou šialpo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

Téma lyžování v českých horách jsem nastolil díky totální mediální masáži v rádiích a tv. Vychvalují tam kdejakou loučku i na Vysočině, ale že jsou za rohem Alpy nic. Chápu, že lobby "vleky, lanovky a lunaparky" :D hodně tlačí, ale přesto.

Jinak moc pěkná oblast je Lenzerheide, nyní i propojené s Arosou. A není od nás daleko. Ale tam je to opravdu o jiných penězích. Já tam lyžoval často v minulosti, když byl CHF levnější a měli jsme tam i dostupné ubytování přímo u vleku. Ale dlouhodobě preferuji Itálii. A to jsem díky branži prolyžoval v minulosti celé Švýcarsko, Rakousko a právě Itálii. Jen tu Francii neznám. A bohužel asi už nepoznám :( Po úrazu se cítím právě tak na upravené italské modré a červené. Ale díky Bohu i za ně :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět