Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jožko
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 26 dub 17:52

Re: Lyžárna

Příspěvek od jožko »

Ja som bol na Orave Kubínska hola (prvý krát) + Roháče Spálená a celkom fajn. Chopok ten je jasný, ľudí 3 (_!_)
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od honziss »

Ja byl mezi svatkama ve Vitkovicich. Asi jako 3/4 ostatnich prazaku co lyzujou, takze totalni masakr vsude. Ale dite jsem soupnul na 3h do skolky, co ma nahore vlastni placek/lano. Ja jsem si dal nahore parek v rohliku, caj a zevloval na slunicku.

Ted o vikendu jsme byli na chalupe, nejbliz je Severak. Taky masakr, takze dite na takovou tu stredni pomu u detskyho svahu a trenovali jsme vlek. Nahoru dolu jsem bezel snad 50x, mobil hlasil, ze mam splnino na 325%, ale vcera uz jezdila prakticky sama, jen s kamosem, vcetne chytani pomy bez vlekare :-bd

Nicmene Severak me mile prekvapil - kousek od chalupy, organizovany parkovani zadarmo, prakticky na sjezdovce, detskej skipas za 140/3h, velky cisty zachody zadarmo, slusna hospoda na obed, venkovni stanek se sezenim a grilem hned pod tim detskym vlekem - normalne se tam zastavil cas. Jako dosplelej se tam moc nesveze, ale s detma fakt dobry.

Nase 4. lyzovani v sezone uz :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Lyžárna

Příspěvek od vonkreuz »

Dneska poprvé tuhle sezonu skialp od auta k autu. Dolina Kúr (Krasňany) po modré na Malý Kriváň. Hřeben vyfoukany a ubytý do tvrdá, pod hřebenem super prašan. Byly jsme první tuhle sezonu z našeho směru vyšel nahoru. A hlavně sešel, teda zešialpil. Sněhu je ale celkově hodně málo, cca 30 minut jsme dolu nesli lyze na báglu než jsme došli k údolní asfalce, která byla zasněžená. Zlyžovali jsme všechno jak v Dařbuján a Pandrhola - pole, louky, lesy...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Závist.

Abych se vyhnul takovému přecházení a přenášení lyží, proto mám kameňačky (u kterých mi je úplně šumák, jestli jedu po sněhu nebo po šutrech). Blbé je, že podle toho na nich vypadá a (ne)funguje skluznice a hrany, takže za a) blbě kloužou po sněhu z kopca a za b) nedá sa na nich na tvrdém udělat rozumný oblouk. Ale to zas u kameňaček nevadí, ty sou hlavně na "rozchození" těla proti kopcu na začátku sezony, rozcházel sem na nich tělo minulou středu a fčíl v sobotu i neděli. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Lyžárna

Příspěvek od vonkreuz »

Včera jsem byl rozcházet Paseky - Pol.Grúň, bo jsem byl s kámoškou z oddílu, tak ji nemohu vzít hned do volného.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

Dotaz na znalce českých poměrů. V čem je výhodné jet do našich hor oproti Alpám? Nemyslím jednodenní lyžování, ale delší pobyty. To je to u nás o tolik levnější? Protože výhoda větší oblasti, dostatku sněhu, výběru ubytování a horských panoramat to nebude. Samozřejmě myslím sjezdové lyžování, na běžky jsou naše hory super. Pokud je teda sníh.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od honziss »

jerry píše:Dotaz na znalce českých poměrů. V čem je výhodné jet do našich hor oproti Alpám? Nemyslím jednodenní lyžování, ale delší pobyty. To je to u nás o tolik levnější? Protože výhoda větší oblasti, dostatku sněhu, výběru ubytování a horských panoramat to nebude. Samozřejmě myslím sjezdové lyžování, na běžky jsou naše hory super. Pokud je teda sníh.
Prakticky v nicem nejsou cz hory lepsi, kdyz si chci zalyzovat, tak cokoliv na 2 a vic dnu travim v AT. Driv jsem tam jezdil i klidne na den na otocku.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 156
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Lyžárna

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Ja bych ty české hory zas úplně nezatracoval. Aktuálně jezdíme lyžovat do Krkonoš (hlavně Pec, pak Cerny Důl) a důvody jsou následující: je to kousek, do 1,5 hod. jsem tam, malé děti v pohodě cestu zvládnout, při problému jsem za chvíli doma, všude se domluví česky (děti), takže v klidu i v lyžařské skolicce, když je sníh, lyžuje se pěkné a s malými dětmi ty CZ sjezdovky bohate stačí. Když chce jet draha polovicka s menším prckem dřív domu, žádný problém a krátká cesta.

Ale jinak chápu, ze někdo preferuje Alpy, přeci jen cenový rozdíl nebude zásadní a kvalita lyžování je holt logicky jinde. Než jsme měli děti, taky jsme jezdili hodně do Alp. Teď máme radsi Krkonoše :) Očekávám, ze se to v budoucnu zase změní, až budou děti větší / velké.
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

Ano, možná pro rodinu s malými dětmi. Jinak to moc nechápu.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od HondaMan »

jerry: hodně záleží kde bydlíš. Já mám nejbližší českou sjezdovku 10 minut a jezditelnou okolo 25.

Když přijedu v 5 z práce, tak stíhám noční od 6. Tohle mi Rakousko nikdy nenabídne. To mám nejblíže 7 hodin cesty.
2.9T RWD
Odpovědět