Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od HondaMan »

glider píše:Vitaj v Tatrach.
+1
Poslední zkušenost z Jasné, kdy snídaně a půjčení lyží stálo přes 50 EUR, dalších 50 za permice na 1 den...
A to je do Alp stále hodně daleko.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak.

Jako vždycky, čtvrtek, pátý den = nejlepší pocity z lyží za celý týden na prknech. nevím proč zrovna dycky pátý den. Ač od rána počasí nic katalogového, od oběda dokonce ježdění po hmatu (nebylo vidět terén pod nohama) tak dobrý pocit z toho, že mi neska šly pěkné obloučky (na prašanovkách na tvrdém resp. ve firnu), tak i podle matůšovo autórových hodinek s GdeProbohaSu (já na takový vyfikanosti prdím) 53km do dálky a 15 km do výšky. Už sa ochlazuje, celý den vlastně (kromě nejnižších míst ve Val d´Isere) mrzlo. Celý den ve Val d´Isere a okolo, jednou dokonce až na Col de Iseran. Fajne. Ale přiznávám, už ňa trochu bolí nohy. Únavou. Koleno se připomělo ráno při prvním obloučku a pak už dalo celý den pokoj, kuju.

Tak ještě zítra - těplotně má být lednovo a možná i přes noc něco sypne. Kuleno, prosím, vydrž. Ať mám i zítra radost ze závěrečného dne sezony.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od honziss »

HondaMan píše:
glider píše:Vitaj v Tatrach.
+1
Poslední zkušenost z Jasné, kdy snídaně a půjčení lyží stálo přes 50 EUR, dalších 50 za permice na 1 den...
A to je do Alp stále hodně daleko.
Kabinka na Skalnaty Pleso a zpet = 22 EUR (1 jizda), jsem zvazoval se tam na jidlo podivat, ale meli to vypnuty a delaj udrzbu.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

Východoevropské Švýcarsko? Který z politiků to sliboval? Tak už se to cenově vyplnilo?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lyžárna

Příspěvek od Stepan »

To říkal Rataj...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od honziss »

jerry píše:Východoevropské Švýcarsko? Který z politiků to sliboval? Tak už se to cenově vyplnilo?
Svycarsko? Ale jen cenama. Jinak trochu bordel, vsude billboardy, zaplatovany silnice, obcas nekde naka stara ruina..bych cekal, ze kdyz tam tak rejzujou, ze toho aspon kus natlacej zpatky, ale ne.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak, moje včerejší prosba nebyla úplně vyslyšena.

Ale popořádku - dobré zprávy: ráno bylo nasypáno tady ve ValClaret 3-5cm, výš 10 až 20cm prachového. Ráno sněžilo, přes den sa to asi 5x škublo do modra a pak zase sněžilo.

Špatné zprávy: už v noci dyž sem šel scat, taxem zistil, že koleno sa šprajcuje, a to tak že dost. Ráno sa šprajcovalo tež. První jízda v panenském pracu mi jasně řekla: "takle tedy ne", naštěstí ale sem celkem bez bolesti mohl jezdit po modrých s matkami a dětmi. Což sem vydržel až do tří, pak mě to už opravdu přestalo bavit. Matůš rval šponu "off-piste" až do půl páté. Závist. Ale na druhou stranu spokojenost, že sem aspoň nějak mohl taky.

Ale poslední den sezony sem si představoval trochu jinak, líp. Ale co už, díky i za to co bylo.

Tak, a mám fčíl půlrok na to, to kuleno dát do richtiku, doufám, že to pude nějak konzervativně, že nebudu muset zase pod kudlu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lyžárna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Když už člověku nevyjde primární plán zemřít mladý, tak ať jde tělo do hrobu aspoň pořádně zhuntované.. :p
Ale zase robotika/miniaturizace/biotechnologie jde kupředu mílovými kroky, takže možná jen zkopírujeme obsah paměti z mozku, postavíme špičkové robotické tělo a budem lyžovat bez omezení na věčné časy a nikdy jinak. :ymhug:
Zpočátku to nejspíše bude pro většinu celkem nedostupné, ale určití úspěšní podnikatelé třeba rozbijou :@) et voilá! :ymparty:
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Jen malé AAR (after action review): je to ani ne 48 hodin, co sem sundal prkna z nohou a .... už mám zase (lyžařský) absťák... :D

A proto už fčíl vím (když kulena a zdraví všeobecně to dovolí), tak: příští ledenec opět Meribel s Matůšem a Sylvou, březenec MF s pp (jiným -pp- než je -pp- :D ) a na konci dubence týden v Le2Alpes (a asi pro tohle budu hledat parťáka).

A absťák budu léčit hned tendle týden - DIY posezooním servisem prken a taky (asi) nákupem nových TF botiček do lyžáků.

Btw, kuleno asi fuckt bude třeba poléčit, fčíl sem odvez brambora2 do práce a z5 šel pěši polelesemloukou a kuleno sa šprajcovalo, fest.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Fčerejší cesta z FR skrz CH, D a Kocourkov téměř bez komplilací (jedna malá stau v CH na vjezdu do Basileje - sme se oba málem poscali, bo se nám hodně chtělo, dyž sem dojel do zácpy) a jedna malá stau na křížení A5/A6.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět