Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: Lyžárna

Příspěvek od Franta Lopata »

Sjezd Harakiri, Mayrhofen v Zillertalu, Rakousko. Byl už někdo?
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

byl a nuda. je to uzke koryto dlouhe asi tak 300 m, ktere se pak rozsiruje a zplostuje. dalo by se to jezdit uz odshora od lanovky v pekne otevrenych obloucich, nahore si skocit, poradne to prohnat dole kopcem a pod korytem si udelat par obloucku. jenze neda, furt se tam motaji nejaci totalni neumetelove, kteri tam jedou jen aby se vecer v hospode mohli pochlubit, ze sjeli harakiri. a kolem neni prostor na unikove manevry. navic to tam, praver kvuli tem soupacum, byva rozbite/ledovata/vydrene... proste k nejezdeni.

kdyz uz je rec o Zillertallu, tak je zajimavejsi svah nahore na Tuxu. rika se mu Sonnenhang, siroka cerna. zazil jsem tam odpoledne, kdy byl tvrdy a rychly snih, ale jeste ne led, soupaci meli strach na to vjet a ja si to jezdil v rychlych obloucich od kraje ke kraji a soupal si pri tom bok tela o sjezdovku.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: Lyžárna

Příspěvek od Franta Lopata »

Já ta nebyl, ale blízcí známí tam byli. Jistě pro mnohé zkušenější je to adrenalinový zážitek, bohužel ti méně zkušení to dokážou vyhoblovat až na led. Viděl jsem i fotky, je tam nějaká kamera nebo fotograf, teď už nevím. Ale i tak díky za cenné informace.
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

my, co sme odkojeni severem lysé (v beskydech) v sedmdesátých letech minulého století, neřešíme nějakou bouličku, kus ledu nebo nahrnutýho sněhu.... hele asi tak, dyž je fakt optimální sních, tak i ve svahu 45-50st (ne procent!) se dá krásně lížit a užívat si to....(samozřejmostí je ovšem skákaný oblouk, že...) na druhou stranu, při pičatým sněhu (např. ledovka) může být už i svah okolo 20st životu nebezpečný.... mladej by moh vykládat.... podjely mu lyže při stoupání na pásech po ledovce ani ne ve 20st svahu a jak letěl dolů, tak brzdil všema částma těla.... výsledk: ruce až po předloklí obroušené až do krve, bo mu to vysvleklo rukavice a vyhrnulo rukávy....

ooooaachhhh, úplně sem se zasnil při vzpomínce na to bílé, studené....du pohledat nějaké náladové fotky ...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Slawall
Mistr volantu
Příspěvky: 718
Registrován: stř 16 úno 22:30
Bydliště: Doma

Re: Lyžárna

Příspěvek od Slawall »

Na kolik by tak vyšlo to USA? :D Já jedu tuto sezónu tady http://www.alpenkrone.com/en/ jedem 28. 1. na týden za 540€, doprava cca 800Kč, útrata cca 100€.
2.016V 99kW
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

PP: no, ja si zase sve uzil v 80. letech v jesenikach. boule na jare takove, ze jsme se mezi nimi jako decka pri jizde schovavali jak v bludisti. takze neboj, nejsem z tech co potrebuje manchester. ale volnasek je volnasek, idealne s prasanem po pas a nedotcenym udolim pred sebou. to uz clovek v Evrope asi nezazije. eda by pod takovym svahem rovnou vydlel.

mmch, mladeho bys mel naucit, ze pokud to ujede, nervu pod sebe ruce, ale hulky ;). na ledu je to to jedine, co cloveka zbrzdi. a pokud ne, tak jedine kotva privazana k uvazku nebo padak. to prvni jsem nazivo videl u nejakych borcu ve Francii, kteri se k jaru vydavali nekam na ledovec.

edit: mmch, i bilou si jeste pamatuju v dobe, kdy se neupravovala. dodnes si vzpominam na den po obleve, kdy jsem tam prijel na svych dvoumetrovych superG lyzich a ona to byla sklinka odshora az dolu. brrr. dnes uz bych na to nevlez.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

Slawall píše:Na kolik by tak vyšlo to USA? :D Já jedu tuto sezónu tady http://www.alpenkrone.com/en/ jedem 28. 1. na týden za 540€, doprava cca 800Kč, útrata cca 100€.
mastnaku, pry do hotelu. ubytovani v soukromi nestaci? :D

v hotelu v tom stredisku, co jsem na nej daval odkaz, kousek o lanovky, chteli za tyden 240 USD, za cely mesic 500. na jednu stranu kopec, na druhou stranu National Elk Refuge, kde se v zime zdrzuje asi tak 4000 jelenu. celkove jsem to nepocital, protoze to ma jeste jednu pridanou hodnotu. nedaleko je Yellowstone a ten ja musim nekdy videt i v zime, takze pro me to neni otazka, jestli jet nebo nejet, ale kdy jet :).
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

@mira: jj, tvrdá výchova to byla v beskydech a jeseníkách

ref brždění: tohle se odehrálo pár metrů nad chatou (brnčalka) když sme jenom tak blbli mezi chatou, flaškou (to je geografické místo, ne chlast) a uchem (taktéž geografie).... jinak samozřejmě do takový sklinky jedině na haršajznách a s piklem v ruce...

pár fotek sem našel, shodou okolností právě z brnčaly, altvatergebirge a něco z alp (ref prašan)...
Naposledy upravil(a) pavproch dne čtv 15 zář 18:48, celkem upraveno 1 x.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Slawall
Mistr volantu
Příspěvky: 718
Registrován: stř 16 úno 22:30
Bydliště: Doma

Re: Lyžárna

Příspěvek od Slawall »

No jo, tak když jsou finance...:) Jinak v tom hotelu je i banzén, sauna, apod blbosti...já bych si to i odpustil, ale nejedu sám. :)
2.016V 99kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Obrázek
junior v akci ve velkém kotli v jeseníkách

Obrázek
takle vypadá svah 45st a na něm cca metr fantastických prašanů (tu noru sme si musel vyhrabat, abych měl kde obout lyže)

Obrázek
Obrázek
dvoje prašany v alpách

Obrázek
tohle je to zmiňované ucho... zrovna sem v místech, kde je to 45st, kus výš i 50...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět