Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak neska bylo repete. O 100% lepší zážitek, nahoře v měkkém sem vystrouhnul jeden pěkný oblouček, pak až dolů to byl zase boj. Aji jedna tlama byla, se to neska nějak víc ne tom ledě kousalo, no (a držkopád do teho tvrdého pěkně bolel). Neska ještě byla zima (na stupně menší mráz než fčera, ale pocitově větší kosa, asi vlhký vzduch), přes týden má zase zuřit jaro, tak očekávám že příští víkend (pokud nepojedu dom do ta3) to už odspoda nepude.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Zítra a pozítří dofča a zítra Chopok a v pátek Lomnice ... oach... už sa těším... jen aby nebylo příliš nadměrně lidu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak, z Chopku ňa (už zase, letos halt mám "štěstí") sfouklo.

Ráno o půl deváté sem nakočil na lanovku na zahrádkách a hoblil a hoblil mančestry na fisce, z májové, z vršku chopku.... nebe plechové, nikde ani mrk, ale nahoře už od rána fučelo tak, že led (ne sních, ale opravdu kousky ledu) lítal vodorovně, ale twinliner jezdil - na jih sem ale v obavách že to zavřou, v sobě sílu nenašel. A čím blíž k obědu, tím víc nahoře fučelo (přesně v souladu s předpopiča), nicméně sem to (zahrádky-priehyba-chopok) stihnul 5x nebo 6x (fčíl si nejsem jistý) a pak mě ten fujavec (píšou stálých 26ms, poryvy určitě víc) přestal bavit. Dole na zahrádkách skoro bezvětřo a asi +10 (na slunku i víc), ale nijak dramaticky to netaje.

Lidu nebylo moc (ale ani málo).

A ještě sněhozprávy: dole v LM není nic, nad Demanovou se to kolem cesty už objevuje, daleko před Lůčkama už je souvislo, Zahrádky odhadem 50 cm firnu/ledu, vršek bude mít ke dvěma metrům.

Jo a z Priehyby na zahrádky (Pretekárska) je zavřeno, bo tam dělají trať pro Evropský pohár.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyžárna

Příspěvek od řidičBOB »

Počasí hezké, sjezdovka už míň...ale černá šla.
Přílohy
9D8DAFF3-822E-4137-9F08-74F52068E215.jpeg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Neska Lomnické sedlo jezdilo, taxem to tam myslím že 7x ohoblil (než se to vyjelo do ledových ploten - na sjezdovce - mimo sjezdovku je to po předchozím těplu/slunku a dnešním mrazu nelyžovatelné) a jel dom do ta3 sa najíst, sbalit, uklidit a za chvíli razím dom do CZ

Nahoře (2200mnm) mhla, jemně krupicuje a asi mínus 8 a fučí severák. Pod Štartem bezvětřo. Lidu přiměřeně. V Lomnici to za těch 14dnů, co sem tu byl naposled, odtálo fest, nahoře ve Fr. muldě zmizel za těch 14 dnů metr neli víc.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch fčíl na OF.cz píše:Tak aby se to nepletlo, po dvou dnech v ta3 na sjezdovkách sem neska (jako každou "zimní" sobotu) vyrazil šibezkydit.

Pozitiva:
- kupodivu se ještě dalo od auta k autu odspoda (masiv ČMlyna z bečvanské tj. J strany)
- ale jenom proto že to neska v noci přimrzlo
- nahoře nad 1100mnm je to pocukrováno 2-3 cm nového, takže sem tam při sjezdu udělal dokonce asi tři pěkné obloučky

Negativa:
- pod 1100mnm to byl ještě větší zmrzlý hnusofuj než minulý a předminulý víkend, bez haršajzní by to nahoru nešlo
- dole už je sotva 5-10 cm + odtáté fleky, nahoře stále 1.5m

Ale i tak se mi to v globále líbilo, hlavně proto, že to ešče furt de aji tady v beskydech. Zítra ráno (pokud nebude hrubě scát, což je klidně i možné, že bude) pudu zas, ale už vezmu kameňačky. A tím bude tady v Beskydech (odzdola) vymalováno, bo příští týden má zasek zuřit jaro a pak už to fuckt odspoda nepude. Asi teda začnu jezdit nahoru na Pustevny (a platit na parkovišti tam, no), tam to pude ešče dost dlůho, akoráth ten (sněhem orvaný) bordel v lese (urvané haluze až stromy všude) bude až do jara omezovat pohyb, no...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Lyžárna

Příspěvek od vonkreuz »

Závist, bledá závost Powder-prochu. Chtěl jsem dneska po práci na Bílou na běžky a pak pokračovat pro díly k Vratimovu. Ale včera mně setnula chřipka, tak ležím v betli. :-/ A to jsem chtěl další víkend přechod NT, což bohužel nedám.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak. Neska ráno scalo jen trochu (mrholilo, ale zatofest) taxem šel zase na kopec na prknech - pokud se rosničky s dlouhodobou předpopiča nemýlí, tak pro letošek poslední výlet odspoda nahoru a zpět (tady v Beskydech). Situace na kopci se proti včerejšku niajk nezměnila, pod kopcem ano, i když mrzlo, tak zmizely dva "mostky" ze sněhu kličkující mezi odtátými místy, takže sem ťapal po trowě.
Na kopci bylo neska tak strašně hnusně (mrzgolení, mha, vlhko, okolo nuly + fučel ledový vítr od !jihu!), až se mi to velmi líbilo. Prostě bylo tam křasně.

PS: a potil sem se neska proti kopci i za maroda vK - ať se ho (teho bacila) brzo střepeš.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Lyžárna

Příspěvek od vonkreuz »

Díky PP! :ymapplause:

Tak jsem se v lednu po 16ti letech postavil na běžky. Koupim jsem set lyže Fischer Cruiser EF (eficient forward) Crown (šupiny) 50-46-48, boty XC Control a hole XC Cruiser.

S lyžemi spokojenost. Nejvíc jsem si musel zvyknout na menší odpor při odrazu než na skialpech. Hole jsem odhadl podle skialpových a měl jsem vzít o 5cm delší.

Celkem mně zklamala kvalita bot - vložka se po dvou kilometrech posunula dozadu, takže pod špičkou jsem neměl nic. Boční plastový stabilizátor je k tělu boty přišitý jednořádkovým stehem a ten se kompletně vypáral X( Takže budu lepit, vidím to na Freesole od McNett.

Co mně ale dneska dostalo - jak jsem doma, tak jsem chtěl lyže utřít a zalepit díru na konci, jak jsem ulovil sám sebe hrotem hole při bruslení... a lyže jsou na boku divně lepivé. Je možné, že se jedná o mázu, která se setřela z lyží "voskařů" do sněhu a pak se přenesla na moje lyže? :-?
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Lyžárna

Příspěvek od vonkreuz »

Učený z nebe nespadl. Nejvíc mi při skialpu pomohlo dopoledne s instruktorem na sjezdovce pár roku zpátky a díky tomu jsem si začal konečně užívat sjezdy.
Potkal jste se někdo s instruktorem na běžky? Že Koukal nebo Řezáč dělají kurzy vím, ale to je pro pokročilé.
Odpovědět