whitelist & blacklist

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: whitelist & blacklist

Příspěvek od M.Z. »

Dorazilo mi vyúčtování z Čezu za elektriku, přeplatek 38128,-kč a radostně mi oznamují, že mi zvýšili zálohu @-)

Tak jsem jim volal, co to je za logiku a bylo mi řečeno, že je výhodnější pro zákazníka, aby měl na konci vždy přeplatek :D Možná pro ČEZ... tak hezky nastavit zálohy na původní výši, nechápu, proč bych měl posílat někomu prachy navíc...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: whitelist & blacklist

Příspěvek od Předseda »

A ještě bez úročení..
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2043
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: whitelist & blacklist

Příspěvek od GeneHawkins »

V tom je ta výhoda, že je to bezúročně.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: whitelist & blacklist

Příspěvek od Stepan »

Toe teď populární tríček i ve stavebnictví. Když seš faakt velkej výrobce, jako takovej, co si může poroučet, tak stavebninám řekneš, že ti musí poslat třeba mega, na zálohu. Tak pošleš hezky mega a kdykoliv něco chceš objednat, tak oni si to rovnou strhnout z tý zálohy.
A když chceš pak něco dalšího, bez ohledu na to, jestli už ti dodali to, co sis objednal prvně, tak musíš dosypat tak, aby vždycky zaplacené zálohy převyšovali výšši aktuálních objednávek. A když máš třeba nastavenou zálohu mega a nedodanou objednávku za půl mega, a nic po nich nechceš, tak ti furt volají, ať tam ten půl mega dosypeš, že nesplňuješ smluvní podmínky :D
Což při dodacích lhůtách 3 měsíce žádná míra a sazbách z kontokorentu 8%+ vytváří vopravdu zajímavou situaci, kdy majitel nějakých vesnických stavebnin poskytuje bezúročný provozní financování nadnárodním firmám, co za měsíc vydělají víc než kolik on má za rok obrat :D

Výrobci si ten trh sami rozmrdali a teď na to čumí jak tele na nový vrata. Obchoďák nejmenovaný cihelny se mi pár týdnů zpátky při náhodném setkání na benzíně svěřil, že už po něm ve stavebninách majitel hodil balík zahradní hadice :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2538
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: whitelist & blacklist

Příspěvek od Vrooom »

Musim pochvalit https://www.karbon-servis.cz
Ve ctvrtek poslana praskla zadni stavba a vcera prisla. Fakt fofr! I super cena. Nenechal jsem si to lakovat, stejne jsem to mel v tech mistech uz trochu omlacene.
Obrázek Obrázek
Odpovědět