Stránka 1 z 3

Výběr přívěsného vozíku

PříspěvekNapsal: čtv 26 říj 19:28
od kuba1992
Zdravím, zvažuji koupi většího přívěsu za auto. Jsem živnostník a neustále vozím rozměrný materiál. Líbí se mi bržděný vozík s bočnicemi z hliníku o rozměrech 2,6m x 1,45m a koly pod ložnou plochou, ale stále se rozhoduji jestli by byl lepší Agados a nebo Vezeko. Má někdo nějaké zkušenosti? Předem vám všem děkuji za příspěvky.

Re: Výběr přívěsného vozíku

PříspěvekNapsal: čtv 26 říj 20:28
od M.Z.
Celkem fuk, hlavně bych vybíral model s tlumiči.

Re: Výběr přívěsného vozíku

PříspěvekNapsal: čtv 26 říj 23:38
od spooon
máme vezeko titbit něco, rozměr 2600x1620 (kola pod ložnou plochou). Za 8 let co ho máme se měnily lanovody - zarezlé asi po dvou letech, stojí na trávě a dešti. Pak se odlámalo pár bočních pantů - koupily sme celokovový a zatím klid. originál maj nějaký plastový, kvalita nic moc. A ještě se vlastně rozbilo podpírající kolečko, ale to byla spíš moje chyba, kdy sem ho zapomněl vysunout a projelo se 130km/h po dálnici asi 10km...

JInak moc se s ním nejezdí, tak 1-2 do týdne pár km, občas delší střeka. Jestli má najeto 15000km, tak to je hodně. Za tu dobu je zespodu trochu orezlej, ale to bude tím, že stojí na trávě a dešti.

Re: Výběr přívěsného vozíku

PříspěvekNapsal: pát 27 říj 00:51
od Stepan
Ohledně těch tlumičů-je důležité, jestli rozměrný nebo rozměrný !a! těžký materiál. Paleta zámkovky je poměrně skladná záležitost, vejde se i do kufru LandCruisera, ale vézt ji na nebržděném vozíku za lehkým autem není pohodová záležitost. Oproti tomu plát hliniku 2x2m do kufru nenarveš, ale na vleku to vezeš, ani o tom nevíš.

Upřímně, pokud často (většinou) vozíš rozměrný materiál, koupil bych si dodávku. Jezdit s vlekem je voser, nedá se pořádně předjet, blbě se s tím parkuje, z ložné plochy bez dozoru ti první kolemjdoucí smažka něco ukradne, při jízdě po dálnici máš soupravu citlivou na boční vítr (předjíždění kamionu umí s autem pěkně zahoupat).

Do dodávky si naházíš veškerej matroš i vercajk a jedeš jak král. Pokud máš rozumnej rozpočet a děláš čistou práci, takové Viano V6 může být zároveň i luxusní kočár pro rodinu :-bd

Re: Výběr přívěsného vozíku

PříspěvekNapsal: pát 27 říj 18:32
od kuba1992
Zdravím, všem děkuji za reakce.
Abych to upřesnil, jako truhlář vozím věci o velkých rozměrech nebo poměrně dlouhé jako příklad bych uvedl třeba dřevotřískové desky 2x3m 1ks váží okolo 50 kg nebo dlouhé trámy 4 a více metrů. Co se týče dodávky taky jsem ji zvažoval, ale na převoz takových to materiálů je i dodávka malá. Hlavně mě zajímalo zda někdo má zkušenosti s rozhodováním mezi těmito výrobci.

Re: Výběr přívěsného vozíku

PříspěvekNapsal: pát 27 říj 20:54
od k86
zrovna taky resim vozik, ale z opacne strany nabidky, jedinej pozadavek je korba alespon 230cm a co nejlevnejsi.
Pokud vlek potrebujes k zivnosti, tak bych sel do osvedcenych vyrobcu s tim, ze proste za vozik das 30-40tycek.

Konkretne co jsem sledoval tak Agados, ma pomerne solidni nabidku a vydrz, je na tobe co zvolis, jestli kola mimo korbu enbo pod korbou, oteviratemna cela, ramy, uchyty,....
Velmi dobre reference jsou na Humbaur, ale tam je cena jeste jinde.
takze AGADOS, VAPP, VEZEKO, HUMBAUR,....

Re: Výběr přívěsného vozíku

PříspěvekNapsal: pát 27 říj 21:40
od racer
No pokud chceš vozit materiál v těchto rozměrech tak se mi zdá hlavně ta ložná plocha malá. Uvázat tam rozumně tak velkou desku z dřevotřísky abys ji dovezl bez poškození bude celkem oser. Šel bych do dodávky na 100% a k tomu na trámky pořádný vlek, klidně i jetý podvalník. Pokud nejsou v prdeli nápravy z toho že by to někdo přetěžoval, tak se tam nemá moc co pokazit.

Re: Výběr přívěsného vozíku

PříspěvekNapsal: sob 28 říj 05:10
od Stepan
záleží tedy, co doopravdy vozíš. 4m trámy bych do našeho Transita (pouze první řada sedaček) dal jak nic. Kompletní ložnou plochu můžu změřit na přání.

Re: Výběr přívěsného vozíku

PříspěvekNapsal: sob 28 říj 07:40
od M.Z.
Truhlář musí uživit dlouhou dodávku, jako prd a k tomu příp. vlek na převoz dlouhých věcí, ale rozhodně větší, než uvažuješ.
2 nápravy a min. 4m ložné plochy, spíše 5m.

Re: Výběr přívěsného vozíku

PříspěvekNapsal: sob 28 říj 12:51
od Stepan
navíc ti to nezmokne :ymhug: