Výběr přívěsného vozíku

Volné diskuse na libovolná témata...
kuba1992
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 26 říj 19:17

Výběr přívěsného vozíku

Příspěvek od kuba1992 »

Zdravím, zvažuji koupi většího přívěsu za auto. Jsem živnostník a neustále vozím rozměrný materiál. Líbí se mi bržděný vozík s bočnicemi z hliníku o rozměrech 2,6m x 1,45m a koly pod ložnou plochou, ale stále se rozhoduji jestli by byl lepší Agados a nebo Vezeko. Má někdo nějaké zkušenosti? Předem vám všem děkuji za příspěvky.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr přívěsného vozíku

Příspěvek od M.Z. »

Celkem fuk, hlavně bych vybíral model s tlumiči.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Výběr přívěsného vozíku

Příspěvek od spooon »

máme vezeko titbit něco, rozměr 2600x1620 (kola pod ložnou plochou). Za 8 let co ho máme se měnily lanovody - zarezlé asi po dvou letech, stojí na trávě a dešti. Pak se odlámalo pár bočních pantů - koupily sme celokovový a zatím klid. originál maj nějaký plastový, kvalita nic moc. A ještě se vlastně rozbilo podpírající kolečko, ale to byla spíš moje chyba, kdy sem ho zapomněl vysunout a projelo se 130km/h po dálnici asi 10km...

JInak moc se s ním nejezdí, tak 1-2 do týdne pár km, občas delší střeka. Jestli má najeto 15000km, tak to je hodně. Za tu dobu je zespodu trochu orezlej, ale to bude tím, že stojí na trávě a dešti.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Výběr přívěsného vozíku

Příspěvek od Stepan »

Ohledně těch tlumičů-je důležité, jestli rozměrný nebo rozměrný !a! těžký materiál. Paleta zámkovky je poměrně skladná záležitost, vejde se i do kufru LandCruisera, ale vézt ji na nebržděném vozíku za lehkým autem není pohodová záležitost. Oproti tomu plát hliniku 2x2m do kufru nenarveš, ale na vleku to vezeš, ani o tom nevíš.

Upřímně, pokud často (většinou) vozíš rozměrný materiál, koupil bych si dodávku. Jezdit s vlekem je voser, nedá se pořádně předjet, blbě se s tím parkuje, z ložné plochy bez dozoru ti první kolemjdoucí smažka něco ukradne, při jízdě po dálnici máš soupravu citlivou na boční vítr (předjíždění kamionu umí s autem pěkně zahoupat).

Do dodávky si naházíš veškerej matroš i vercajk a jedeš jak král. Pokud máš rozumnej rozpočet a děláš čistou práci, takové Viano V6 může být zároveň i luxusní kočár pro rodinu :-bd
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
kuba1992
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 26 říj 19:17

Re: Výběr přívěsného vozíku

Příspěvek od kuba1992 »

Zdravím, všem děkuji za reakce.
Abych to upřesnil, jako truhlář vozím věci o velkých rozměrech nebo poměrně dlouhé jako příklad bych uvedl třeba dřevotřískové desky 2x3m 1ks váží okolo 50 kg nebo dlouhé trámy 4 a více metrů. Co se týče dodávky taky jsem ji zvažoval, ale na převoz takových to materiálů je i dodávka malá. Hlavně mě zajímalo zda někdo má zkušenosti s rozhodováním mezi těmito výrobci.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Výběr přívěsného vozíku

Příspěvek od k86 »

zrovna taky resim vozik, ale z opacne strany nabidky, jedinej pozadavek je korba alespon 230cm a co nejlevnejsi.
Pokud vlek potrebujes k zivnosti, tak bych sel do osvedcenych vyrobcu s tim, ze proste za vozik das 30-40tycek.

Konkretne co jsem sledoval tak Agados, ma pomerne solidni nabidku a vydrz, je na tobe co zvolis, jestli kola mimo korbu enbo pod korbou, oteviratemna cela, ramy, uchyty,....
Velmi dobre reference jsou na Humbaur, ale tam je cena jeste jinde.
takze AGADOS, VAPP, VEZEKO, HUMBAUR,....
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Výběr přívěsného vozíku

Příspěvek od racer »

No pokud chceš vozit materiál v těchto rozměrech tak se mi zdá hlavně ta ložná plocha malá. Uvázat tam rozumně tak velkou desku z dřevotřísky abys ji dovezl bez poškození bude celkem oser. Šel bych do dodávky na 100% a k tomu na trámky pořádný vlek, klidně i jetý podvalník. Pokud nejsou v prdeli nápravy z toho že by to někdo přetěžoval, tak se tam nemá moc co pokazit.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Výběr přívěsného vozíku

Příspěvek od Stepan »

záleží tedy, co doopravdy vozíš. 4m trámy bych do našeho Transita (pouze první řada sedaček) dal jak nic. Kompletní ložnou plochu můžu změřit na přání.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr přívěsného vozíku

Příspěvek od M.Z. »

Truhlář musí uživit dlouhou dodávku, jako prd a k tomu příp. vlek na převoz dlouhých věcí, ale rozhodně větší, než uvažuješ.
2 nápravy a min. 4m ložné plochy, spíše 5m.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Výběr přívěsného vozíku

Příspěvek od Stepan »

navíc ti to nezmokne :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět