Prodej auta

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Dzordy
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 13 črc 12:32

Prodej auta

Příspěvek od Dzordy »

Zdravím, měl bych takový dotaz.
Před měsícem jsem prodal auto za 20.000,- jednomu černému spoluobčanovi a ten mě nyní neustále bombarduje s tím, že na autě je potřeba vyměnit EGR, že je špatná lambda sonda atp. A že oprava ho bude stát 11.000,- a chce po mě abych mu poslal polovinu peněz nebo, že mi vůz vrátí atp. Případně jestli mu někde auto dojede, tak z toho budu mít problémy atp. Přitom jsem nikdy s autem žádné takové problémy neměl, tak jsem se chtěl zeptat zda mi něco může, případně jak to s ním mám řešit. Jelikoz on s tím autem mohl udělat kdo ví co za tu dobu a nějaké peníze na opravy se mi opravdu posílat nechtějí.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Prodej auta

Příspěvek od mattonecz »

Zalezi na kupni smlouve. Nic bych mu rozhodne neposilal.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
mitr
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19 črc 13:42

Re: Prodej auta

Příspěvek od mitr »

Co by chtěl za dvacet tisíc?Máme tak blbě formulované zákony,že si kupující vždycky myslí,že mají navrch nad prodávajícím,ale není to tak....na ojetém autě se může pokazit cokoliv kdykoliv a ty za to nemůžeš nést odpovědnost (pouze za to o čem jsi věděl a ty jsi o tom co?NEVĚDĚL:-) ).
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej auta

Příspěvek od řidičBOB »

Na autě za 20 tisíc toho bude chtít asi opravu více ;-)
Nic neposílat. Srát na něj...ať to řeší soudně, jestli má pocit, že byl úmyslně uveden v omyl.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Prodej auta

Příspěvek od driver »

Žádný soud nebude řešit závady na autě za 50 ani za 20tis.
U tříletého vozu je zjevná amortizace a je možno posuzovat povahu prodeje, ale u vozidla za 20.000 je jasné, že jezdí jen náhodou, a že není vhodné ani na součástky :D
Ideální je provést reklamaci zamítnutím pro neopodstatnění a pokud je to nutné, dá se vyžadovat přistavení vozidla a 30ti denní lhůta na posouzení.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět