Výměna SPZ

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Nartelian
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: ned 06 lis 15:11

Výměna SPZ

Příspěvek od Nartelian »

Ahoj,
koupil jsem si v Ostravě ojetinu a jak všichni víte - od tohoto roku se při převodu na nového majitele z jiného kraje nemění SPZ, tzn. zůstává původní. SPZ však ani na přání není možné změnit. Jediná možnost je nahlášení poškození, ztráty, či odcizení a tím pádem vydání nové. To by se mi hodilo ze dvou důvodů. První je, že nechci jezdit s Ostravskou značkou - pochopitelně. A tím druhým je, že se jedná ještě o starší typ značky bez modrého pruhu a značky jsou svým způsobem jaksi poškozené. Poškozené ve smyslu, že přední má na sobě pár "důlků" a ze zadní oprýskává barva. SPZ jsem však nikdy z těchto důvodů neměnil, takže vlastně nevím, jak to chodí. Dle mně je nejlepší nahlásit poškození, jelikož ztrátu, či odcizení je nutno hlásit ještě na PČR. Ale nikde jsem se nedočetl, jestli je při výměně SPZ pouze vystavena nová se stejným číslem, nebo vystavena nová s novým číslem, dle místa registrace. A jak dlouho tato výměna trvá? Jelikož musím na úřad donést i ony obě poškozené značky, bude v ten moment moje auto bez SPZ a tím pádem nemůže do provozu. A čekat třeba 20 dní na to, než mi dají nové SPZ je pro mě nepřípustné.

Za vaše rady a poznámky budu rád. :)
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2043
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Výměna SPZ

Příspěvek od GeneHawkins »

Dojeď k registračnímu místu, dojdi si ověřit, že tě obsloužej, sundej značky, šlápni na jednu, dojdi vyměnit, namontuj. Solved, lock.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Výměna SPZ

Příspěvek od Spectral »

Při přepisu vezmi obě značky z auta s sebou, aspoň trochu je očisti, abys je úřednikovi nehodil na stůl špinavé jak prase (s čistýma značkama bude úředník hnedle ochotnější), kdybys chtěl být připraven zcela neprůstřelně, tak můžeš i nějakým tužším kartáčem místy trochu odrbat tu černou barvu písmen a číslic, přidat pár ďolíků a zprohýbanin (nic z toho není nutné, ale jestli to chceš mít posichrováno, tak si pohrej) a úřednikovi řekni, že značky už mají svoje roky za sebou, jsou poškozené a jestli by byl tak laskav, a přidělil ti tedy nové. Na místě rovnou při přehlášení dostaneš fungl nové RZ s novým číslem. Ovšem - jelikož přepis se dosud provádí na úřadě příslušném u předchozího majitele, tak bys dostal nejspíš zase ostravskou značku, byť novou (nemám ověřeno, možná mě někdo zkoriguje, ale nemyslím si, že na každém magistrátě drží značky pro všechny kraje...). Pokud ti to extra vadí, tak buď počkej s přepisem X měsíců, než bude schválena a nabyde účinnosti novela, která umožní přepis na libovolném úřadě (tzn. ve tvém bydlišti), což pochopitelně nedoporučuji, nebo značky neměň teď při přepisu (nech si staré) a teprve po přepisu, až se místně příslušným stane úřad ve tvém kraji, zajdi na úřad znovu (s těmi starými, poničenými značkami) a požádej o výměnu; akorát tě to bude stát znovu správní poplatek, takže si zvaž, zda ti to za to stojí.
:ar!
Nartelian
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: ned 06 lis 15:11

Re: Výměna SPZ

Příspěvek od Nartelian »

Auto je už přes měsíc přepsané na mě. Pomalu si ho dávám do 100% stavu a teď, když už ho mám technicky v pořádku se vrhám na vzhled a právě starý oprýskaný SPZtky prošroubovaný rezavýma šřoubama jsou kýč bijící do očí. :) A to že jsou Ostravský je taková třešnička na dortu. :) Hlavně mi šlo o to, jestli dostanu nový číslo a jestli mi ty značky vydají hned. :) Díky za rady. :)
Alitero
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pon 23 dub 18:52

Re: Výměna SPZ

Příspěvek od Alitero »

Hele pěkně se tomu věnují tady [xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
horaortiz
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 21 zář 05:35

Re: Výměna SPZ

Příspěvek od horaortiz »

Nartelian píše: ned 06 lis 15:26 Ahoj,
koupil jsem si v Ostravě ojetinu a jak všichni víte - od tohoto roku se při převodu na nového majitele z jiného kraje nemění SPZ, tzn. zůstává původní. SPZ však ani na přání není možné změnit. Jediná možnost je nahlášení poškození, ztráty, či odcizení a tím pádem vydání nové. To by se mi hodilo ze dvou důvodů. První je, že nechci jezdit s Ostravskou značkou - pochopitelně. A tím druhým je, že se jedná ještě o starší typ značky bez modrého pruhu a značky jsou svým způsobem jaksi poškozené. Poškozené ve smyslu, že přední má na sobě pár mini crossword"důlků" a ze zadní oprýskává barva. SPZ jsem však nikdy z těchto důvodů neměnil, takže vlastně nevím, jak to chodí. Dle mně je nejlepší nahlásit poškození, jelikož ztrátu, či odcizení je nutno hlásit ještě na PČR. Ale nikde jsem se nedočetl, jestli je při výměně SPZ pouze vystavena nová se stejným číslem, nebo vystavena nová s novým číslem, dle místa registrace. A jak dlouho tato výměna trvá? Jelikož musím na úřad donést i ony obě poškozené značky, bude v ten moment moje auto bez SPZ a tím pádem nemůže do provozu. A čekat třeba 20 dní na to, než mi dají nové SPZ je pro mě nepřípustné.

Za vaše rady a poznámky budu rád. :)
Dojeďte k registrační stanici, vystupte z auta, odstraňte štítky, udělejte krok na jeden a pak se vraťte do auta, abyste je vyměnili a nainstalovali. Hotovo a hotovo, zámek.
lilycollins
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 11 zář 09:46

Re: Výměna SPZ

Příspěvek od lilycollins »

Ahoj! Rozumím tvým obavám ohledně stavu SPZ a chápufnaf, proč bys chtěl provést výměnu. Výměna SPZ by měla být možností, pokud je SPZ poškozená nebo ztracená, a měla by být provedena na místním registračním úřadě.
honzinhobrouk
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 12 říj 12:37
Bydliště: https://berristav.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna SPZ

Příspěvek od honzinhobrouk »

horaortiz píše: čtv 21 zář 05:37
Nartelian píše: ned 06 lis 15:26 Ahoj,
koupil jsem si v Ostravě ojetinu a jak všichni víte - od tohoto roku se při převodu na nového majitele z jiného kraje nemění SPZ, tzn. zůstává původní. SPZ však ani na přání není možné změnit. Jediná možnost je nahlášení poškození, ztráty, či odcizení a tím pádem vydání nové. To by se mi hodilo ze dvou důvodů. První je, že nechci jezdit s 2222 andělská čísla Ostravskou značkou - pochopitelně. A tím druhým je, že se jedná ještě o starší typ značky bez modrého pruhu a značky jsou svým způsobem jaksi poškozené. Poškozené ve smyslu, že přední má na sobě pár baba vanga předpovědi 2024 "důlků" a ze zadní oprýskává barva. SPZ jsem však nikdy z těchto důvodů neměnil, takže vlastně nevím, jak to chodí. Dle mně je nejlepší nahlásit poškození, jelikož ztrátu, či odcizení je nutno hlásit ještě na PČR. Ale nikde jsem se nedočetl, jestli je při výměně SPZ pouze vystavena nová se stejným číslem, nebo vystavena nová s novým číslem, dle místa registrace. A jak dlouho tato výměna trvá? Jelikož musím na úřad donést i ony obě poškozené značky, bude v ten moment moje auto bez SPZ a tím pádem nemůže do provozu. A čekat třeba 20 dní na to, než mi dají nové SPZ je pro mě nepřípustné.

Za vaše rady a poznámky budu rád. :)
Dojeďte k registrační stanici, vystupte z auta, odstraňte štítky, udělejte krok na jeden a pak se vraťte do auta, abyste je vyměnili a nainstalovali. Hotovo a hotovo, zámek.
Ne asi, budu sedět v autě :D Co se týče tazatele, předpokládám, že se bude muset vystavit nová RZ.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Výměna SPZ

Příspěvek od Arkis »

To je tady přehlídka botů (vzhledem k nově registrovaným přispěvatelům) nebo proč se oživuje 7 let mrtvé téma?
honzinhobrouk
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 12 říj 12:37
Bydliště: https://berristav.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna SPZ

Příspěvek od honzinhobrouk »

Arkis píše: čtv 12 říj 16:42 To je tady přehlídka botů (vzhledem k nově registrovaným přispěvatelům) nebo proč se oživuje 7 let mrtvé téma? Jakožto duchovní partner a milenec. Navštivte tento snář.
Ano, jsem tu nově, ale určitě ne bot :D Reagoval jsem na příspěvek výše, protože nezní moc česky. To, že je téma staré 7 let, jsem si všiml až později. Také nechápu.
Odpovědět