Stavba na klíč

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
MartinHrabalik
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 17 říj 21:55

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od MartinHrabalik »

Taky jsme přemýšleli nebo pořád ještě přemýšlím o stavbě na klíč, ale zjišťujeme, že je okolo toho strašně moc lítání. Takže ještě zvažujeme, jestli místo toho nekoupit nějakou novostavbu. Koukali jsme xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx a je tam pár pěkných domků a říkáme si, že přeci jenom ty už jsou hotový, takže s tím nebude tolik starostí.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 787
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Spectral »

Jen to ne, s těmi jsou samé problémy - ještě jsou to takoví ubožáci, že si neumí zaplatit standardní reklamu a spamují diskuzní fóra s falešnými referencemi a pochvalnými příspěvky.
:ar!
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3223
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od mattonecz »

Doufam ze tohle budu tak do 2 let resit :D kazdopadne netusim od koho si nechat postavit dum. Nikdo na me nepusobi moc duveryhodne z tech znamejch firem.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Stepan »

mattone: stavbě na klíč bych se vyhnul jakože úplně.

Buď to koupit postavený a nebo stavět s jednotlivýma řemeslníkama pod krutovládou, postupným předáváním díla, žádný zálohy a striktně milníkové platby.

Je důležitý si uvědomit, že pro "známou firmu" seš jako stavitel jednoho baráku, kterej navíc předpokládám nebude typizovanej z katalogu, finančně nepodstatnej zákazník, se kterým je navíc hroznej voser (=musí se o tom moc přemýšlet) a podle toho se k tobě budou chovat. Pro jednotlivý živnostníky seš "vážnej pán". A cenově to vyjde nastejno. Jestli platíš šikovnýho Čecha nebo neschopnýho Ukrajince je úplně jedno, protože na Ukrajinci je ještě přirážka pro jeho pasáka a pro management stavební firmy.

Jestli na to nemáš nervy, volba líného znalce je modulární dřevodomek. Kámoš si teď nechával něco takovýho zbouchnout u Plzně, jeslti chceš, poptám se ti.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Shr3k »

Stepan píše:Jestli na to nemáš nervy, volba líného znalce je modulární dřevodomek. Kámoš si teď nechával něco takovýho zbouchnout u Plzně, jeslti chceš, poptám se ti.
Souhlasím, pokud člověk nechce zděný, nejlepší volba je Rýmařov a podobné zaběhlé firmy, co dělají stavebnice doma a celé to dovezou na jednom, dvou kamionech.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3223
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od mattonecz »

nasel sem firmu co dela betonovy baraky a vybral sem si typizovanej. miru dokonceni budu jeste resit pac pozemek je tak drahej ze proste ani nemame na to aby to dokoncili komplet. pozemek stoji vic nez barak a horomerice chtej 250k jeste prispevek obci.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Stepan »

tak potom platí jenom "hlavně žádný zálohy, pouze milníkový platby"
a ten "příspěvek obci" je největší zmrdovina co znám, legální vydírání. Teď jsem se s tím potkal i obchodní rovině a myslel jsem, že vzteky poseru.
Kupte si ten pozemek a my Vám pak řekneme, co budeme chtít za stavební povolení
Jsem myslel, že toho zmrda volenýho prohodím voknem
Naposledy upravil(a) Stepan dne úte 25 úno 11:19, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5470
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od M.Z. »

Já dělám rekonstrukci, prakticky jsme se dostali do stádia hrubé stavby :(
Měl jsem těžkou hlavu z toho, kdo mi to bude dělat... nakonec jsem zvolil stavební firmu zákazníka, který má od nás stroj.
Teda vůbec nejsou levní, ale průběh a kvalita práce, je za mě naprosto ok. Maji fakt zájem, aby to bylo udělané dobře, původní majitel to stavěl tak po soudružsku.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3223
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od mattonecz »

Stepan píše:tak potom platí jenom "hlavně žádný zálohy, pouze milníkový platby"
je to nejak 5% pri podpisu, 15% pri zahajeni a pak dle faktur cca 10% po mesici. a poslednich 10% az to bude za me ok. to mi prijde v poho.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Stepan »

mattonecz píše:
Stepan píše:tak potom platí jenom "hlavně žádný zálohy, pouze milníkový platby"
je to nejak 5% pri podpisu, 15% pri zahajeni a pak dle faktur cca 10% po mesici. a poslednich 10% az to bude za me ok. to mi prijde v poho.
Cca 10% po měsíci je pro tebe naprd, jestli tomu rozumím správně. Muset někam poslat každej měsíc prachy bez ohledu na to, co se děje, je cesta do průseru.

"Potřebuješ" mít rozdělenou kupní cenu na "XYZ - až budou základy, ABC - až bude hrubá stavba vč. střechy, PQR - až budou okna a vymalováno (...)"

A důležitý -> předpokládám, že čerpáš hypo. Tam buď opatrnej, občas bývají problémy s tím, jak rychle musí být zahájeno, jak rychle musí být dokončeno, zkolaudováno (...). To ti omezuje vyjednávací pozici proti firmě, když by přišly problémy.

Možná to vidím až moc černě, ale jenom za poslední rok jsme 3x zahajovali a 2x ukončovali stavbu a ty vole, já myslel, že mě omejou. A tatík za mnou teď chodí, že jenom koště kupuje byt, správnej samec staví barák. Mě chce asi zabít.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět