Stavba na klíč

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Stepan »

Na Vysočině bere berou dělníci, co jenom odebírají ze stroje často i 18k čistého :-?
Možná první dramatický rozdíl ve finanční situaci by udělala výměna automobilu. I za blbou Felicii combi v plynu :ympeace:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Dendy
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 06 bře 15:33

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Dendy »

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají... mně taky slibovali nárůst platu po prvním a druhém roce a nic se nedělo. Měl jsem nástupní 18 000 hrubého a dle tabulek, které měli vyvěšené při nástupu, bych měl po 3 letech mít AŽ 25 000 Kč. Zatím mám o 500 Kč víc jak při nástupu a to už tu jsem přes 2 roky.
https://t.me/pump_upp
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 528
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Eda »

Ta cena za najem me prijde moc vysoka, myslim ze byste nemeli mit problem najit levnejsi. To aspon pomuze se trochu nadechnout. Vymena auta v teto kategorii je strasny riziko a asi bych radsi zkousl vyssi spotrebu.
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od DaciaFan »

Dendy, pro tebe je jediné řešení, a to:

1) vysrat se na nájem za 14k a koupit si byt na hypo. Bude to levnější a dřív či později byt bude Tvůj.
2) hned po schválení hypotéky si říct o vyšší plat a být připraven změnit práci.
3) 7 tisíc za benál s mondeem po městě? nejde to jinak???
Dendy
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 06 bře 15:33

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Dendy »

1) Až budu pevně rozhodnutý, tedy až seberu kuráž, tak toto budu muset udělat.
2) Hned po sepsání hypotéky riskovat ztrátu příjmu se mi jeví jako sebevražda. Nebylo by lepší to zkusit před zažádáním o hypotéku?
3) Ono to není jen po městě. Vyjíždím na pracovní cesty a to se prostě prodraží.
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od DaciaFan »

1) To tvý nepevný rozhodnutí tě stojí tři týdny života v měsíci k hownu... 200 tisíc ročně vyhodíš z okna a divíš se, že nemáš na barák? Taková částka se platí za dům za 4 míče a ještě zbyde na auto, který nežere 9 litrů...
2) Musíš mít rezervu. Hypo ve zkušební době či výpověďní lhůtě je problém. Každopádně poučení pro příště, sliby navýšení platu musí být uvedeny v pracovní smlouvě. Taky jsem jim na to skočil v prvním zaměstnání :/
3) Tak ti ty služebky snad zaplatí, ne?

Jako jestli ti je do pětadvaceti, tak to chápu. Pak už je to naprostá píčovina, kterou si taky můžeš pěkně ztížit život... Možná ostrej tón příspěvku, ale pro tvý dobro :ymhug:
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Stepan »

Add bod 3.
Právě, že ne. Představa, že jdu někam pracovat a zaměstnavatel mi řekne, že si mám pořídit vlastní auto a s ním jezdit bez nároku na proplacení PHM, pošlu ho do prdele už odedveří \m/ (bavíme se o ,,průměrné práci", u šestimístných měsíčních výplat, které nezačínají jedničkou, se na to možná kouká jinak)
Nejvíc jsem se smál, když nějaká firma nabízela práci kurýra po Praze za 100kč/h HRUBÉHO, vlastním autem a PHM podle kombinované spotřeby z techničáku...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od honziss »

Dendy píše:1) Až budu pevně rozhodnutý, tedy až seberu kuráž, tak toto budu muset udělat.
2) Hned po sepsání hypotéky riskovat ztrátu příjmu se mi jeví jako sebevražda. Nebylo by lepší to zkusit před zažádáním o hypotéku?
3) Ono to není jen po městě. Vyjíždím na pracovní cesty a to se prostě prodraží.
Zacni zmenou zamestnani, 18tkc je bida. Sluzebky vlastnim autem ve vlastni rezii proc ne, ale na to bys musel mit plat a jednu nulu lepsi. Kde pracujes a bydlis ze je to takova bida?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Bond007 »

kupovat byt na hypo, když vubec nevi co bude, je podle me dost nesmysl. Takovy veci se dalaji az ma clovek nejakej jasnej plan, co chce pristich minimalne 5 let delat ;)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od honziss »

Bond007 píše:kupovat byt na hypo, když vubec nevi co bude, je podle me dost nesmysl. Takovy veci se dalaji az ma clovek nejakej jasnej plan, co chce pristich minimalne 5 let delat ;)
+1...plan, rezervy, perspektivni praci, obecne jit do hypo s holym zadkem je risk vetsi financni ztraty, banky se s zastavnim pravem umeji vyporadat velmi rychle a rozhodne ne ve prospech dluznika.

Ja doporucuju zacit lepsi praci, vytvorenim dostatecne financni rezervy a bydlenim s nizsim najmem, kterej najit urcite pujde, protoze i muj najem v rezidencni ctvrti P6 je nizsi nez co psal.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět