Stavba na klíč

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Shr3k »

mattonecz píše:nasel sem firmu co dela betonovy baraky a vybral sem si typizovanej.
Jestli je to Canaba - panely, tak tam jsem neslyšel dobré reference.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od mmira »

ja stavel a dostavel nedavno a uprime, resit to pres jednotlive party si, specialne dnes, nedovedu predstavit. prace je tolik, ze kdyz se chlapci rozhodnou, nenastoupi a rozboura to cely nasledujici harmonogram.

pro uspech stavby je firma sice dulezita, troufnu si ale rici, ze skoro podstatnejsi je mit do detailu rozpracovany projekt vcetne zakresleni vsech detailu v meritku 1:10. to zednikum brani pouzivat fantazii a stavet to, co clovek presne chce. dalsi je stavebni dozor, ktery se neboji firmu zastavit a nechat ji v pripade podezreni odkryt uz zakryte konstrukce popr je nechat neco zbourat.

a posledni detail, na projektu, dozoru, firme a materialech se nevyplati setrit.

mmch, potrebuju prestavet jeden stary dum na dilnu, puvodni stavari na me bohuzel nemaji cas. tak uz 3 roky cekam, protoze jsem nenasel jinou firmu, ktera by do toho chtela jit.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od mattonecz »

Shr3k píše:
mattonecz píše:nasel sem firmu co dela betonovy baraky a vybral sem si typizovanej.
Jestli je to Canaba - panely, tak tam jsem neslyšel dobré reference.
nn dal bych to sem ale nechci delat reklamu. tohle se postavi vlastne bedneni z takovych cementodrevenych deseka to se vylije betonem. je to pak v podstate neznicitelny
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od mattonecz »

Stepan píše:
mattonecz píše:
Stepan píše:tak potom platí jenom "hlavně žádný zálohy, pouze milníkový platby"
je to nejak 5% pri podpisu, 15% pri zahajeni a pak dle faktur cca 10% po mesici. a poslednich 10% az to bude za me ok. to mi prijde v poho.
Cca 10% po měsíci je pro tebe naprd, jestli tomu rozumím správně. Muset někam poslat každej měsíc prachy bez ohledu na to, co se děje, je cesta do průseru.

"Potřebuješ" mít rozdělenou kupní cenu na "XYZ - až budou základy, ABC - až bude hrubá stavba vč. střechy, PQR - až budou okna a vymalováno (...)"

A důležitý -> předpokládám, že čerpáš hypo. Tam buď opatrnej, občas bývají problémy s tím, jak rychle musí být zahájeno, jak rychle musí být dokončeno, zkolaudováno (...). To ti omezuje vyjednávací pozici proti firmě, když by přišly problémy.

Možná to vidím až moc černě, ale jenom za poslední rok jsme 3x zahajovali a 2x ukončovali stavbu a ty vole, já myslel, že mě omejou. A tatík za mnou teď chodí, že jenom koště kupuje byt, správnej samec staví barák. Mě chce asi zabít.
ty platby sou podle odvedene prace samozrejme
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Stepan »

tak pak ok a hodně štěstí \m/
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
lioman
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 24 zář 10:11

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od lioman »

Dobrej. Co se týče toho vytápění, tak třeba jak teď dost jedou ty pasivní domy, tak to mi přijde zajímavé. Doporučuji kouknout na článek sem xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Chytré
Naposledy upravil(a) pavproch dne čtv 24 zář 10:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Aleno, tak! první příspěvek a hned odkaz?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Stepan »

Pohybuje se někdo v marketingu a má představu, kolik takovejhle ubožák stojí? :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět