Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...

Re: Rychlodotazy

Příspěvekod Arkis » stř 27 led 09:30

Jak nakukuji na ty Clia, tak bych rád měl asi o 20 cm míň, abych se tam vlezl a za mně si mohl ještě někdo sednout. Ta cena je fakt pěkná. Jen by mě celkem odrazovaly ty motory. 54-66 kW nezní zrovna jako hitparáda.
Arkis
Mistr volantu

Příspěvekod Zajda » stř 27 led 10:42

No, je to auto pro 3, ani za průměrně vzrostlého řidiče co má rád natažené nohy se nikdo nevleze, takže už máš jedno jestli měříš 180 nebo 200 cm :-)
Zato volant jde přitáhnout krásně blízko.

Mám 66 kW a je naprosto vpohodě.
70-80 km/h loudaly na okresce předjedeš s přehledem, na to krásně sedí převody.
Kdysi mě odradila testovací jízda syrové předváděčky, ale fakt to reaguje líp s každým kilometrem.
Při řazení má o něco větší revhang než 1,0 TSI ve verzi s filtrem, ale na meziplyny reaguje krásně, líp než TSI.
Dynamika reálně podle mě stejná jako u mého starého 1,9 TDI 81kW, ale podávaná poněkud jinak, největší rozdíl je že s revhangem nejde tak rychle řadit když nechceš skopávat otáčky přes spojku. Taky nelze podtáčet pod 2tis ale pak už táhne plynule až do 5.

Druhé Clio je 56 kW, s tím jsem ještě nejel.
1,9 TDI
0,9 TCe
Zajda
Letec

Příspěvekod _sulcik_ » stř 27 led 15:47

Asi jak píší ostatní, když už leasing, tak skladovku nebo roční auto s prodlouženou zárukou, aby záruka pokryla většinu doby splácení, minimálně než přítelkyně dostuduje.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
_sulcik_
Pan Řidič

Příspěvekod jerry » stř 27 led 16:43

A když to není na firmu, tak bych volil spíše klasický leasing než operák. Splátky budou podobné a po 5 letech ti zůstane auto s 50.000 km.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec

Příspěvekod denis » pon 08 úno 12:41

Prosím o radu ohľadom obrábania kovov.
Podarilo sa mi zaobstarať za smiešnu cenu malé (1-2kg) železné kotúče s j.r. oskami na cvičenie do domácej posilky. Doma som zistil, že priemer diery majú 29mm a ja by som ich rád použil aj na veľkej tyčke s priemerom 30mm. Je vôbec možné zväčšiť dieru (o 1mm) v domácich podmienkach? Vrták by som bol ochotný kúpiť ale sústruh už asi nie :D Díky
Suzuki Swift Sport 1.6 5D
denis
Řidič začátečník

Příspěvekod pavproch » pon 08 úno 12:59

30mm díru do železa vyvrtáš jen na (dostatečně velké) stojanové vrtačce, v ruce to neudržíš (nehledě nato, že ruční hobby vrtačky mají omezení v železe max myslím 12mm)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod Dex » pon 08 úno 13:04

O ten milimetr bych to doma vzal i pilníkem. Nebude to rovnoměrný ale to už je na tobě. Pokud nemáš někoho známého kdo má stroj na to aby to udělal tak je tohle vesměs nejlehčí..
Dex
Adept autoškoly

Příspěvekod M.Z. » pon 08 úno 13:07

Vem závaží do živých, dones do nejbližší zámečnické dílny, kup chlapům cigára, ať ti to vrtnou. Pilníkem to půjde taky, budeš to dělat celý den.
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
M.Z.
Letec

Příspěvekod GeneHawkins » pon 08 úno 13:07

... jednu.
GeneHawkins
Letec

Příspěvekod denis » pon 08 úno 15:30

GH to vystihol, 1ks by som pilníkom robil celý deň, chcem minimálne 4ks ale najlepšie by bolo všetkych 12ks, takže budem musieť nájsť niekoho, kto mi to spraví. Díky všem za reakcie :)
Suzuki Swift Sport 1.6 5D
denis
Řidič začátečník

PředchozíDalší

Zpět na Ring volný