Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Stepan píše: Edit, pro další debatu:

Vždycky když mi někdo vysvětluje, že pasivní bezpečnost SUV se ve městě neprojeví



Beruška versus lokomotiva. Přítelkyně sice vyhrožuje, že až přijde čas na děti, tak ji do žádnýho obrovskýho krámu nedostanu, ale asi jí to budu muset vysvětlit pořádnějc :D
Koho mají pověsit, ten se neutopí. Takže kdyby to mělo nastat, neutečeš tomu ani v tanku :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Kavis »

Na tomhle videu mi v dobe vzniku prislo vtipne, jak tim tem kteri cumi jen po hvezdickach krasne demonstrovali, ze muzes mit treba 100 hvezdicek, ale vzdycky silnejsi pes mrda.
Fiat 5*, Q7 4*.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Mam takovej blbej dotaz pac se v tom moc nevyznam.
Co kdybych si zalozil/koupil s.r.o, prihlasil ho k DPH a koupil si na to auto? Fakturoval bych tam mesicne 10k bez dph a zplacel z toho to auto. Je to realne/legalni?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od ctrl_j »

Realny to moc neni, protoze od te doby co Andrej a Alenka vedou finance, tak te FU k DPH jen tak neprihlasi.
Tady si to prostuduj at vis do ceho jdes -
https://www.podnikatel.cz/clanky/pripra ... ne-donaha/
https://www.lupa.cz/aktuality/komunita- ... ou-o-dane/

Cili dneska kdo by chtel byt dobrovolnym platcem DPH tak se mu to jen tak nepodari, kdo se DPH zas chce vyhnout, tak se mu to taky nepodari :)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Aha ja myslel, ze se proste prihlasim :D ale asi by to bylo moc snadny takhle zneuzivat. Bez platce DPH to asi nema smysl porizovat na firmu, ze.

za predpokladu, ze se mi podari se k tomu DPH prihlasit tak uz to dava smysl a je to vyhodny? nebo je tam jeste nejakej chytak?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Počítej s důkladnou kontrolou knihy jízd... ;) jak jim na financaku vyskocis, ještě když jsi jasnej svarcsystem (bez urážky) tak po tobě půjdou. Nebo třeba je to v Praze jiný, ale u nás na malomeste tě vyhmatnou hned.
Jde to do nákladů vid, tak vem kalkulačku, jestli je pro tebe lepší paušál nebo odpisy. Nebo bys mohl na tu s.r.o fakturovat svýmu chlebodarci, platit si minimum a vyvadet prachy přes cestaky do FO. Možnosti je hodně a jak se říká "tisícovku ušetřis, tisícovku vydělas" :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Švarc systém mě neuráží :-) já bych u sro fakturoval 10k z vedlejšího privydelku. Dost se mi zalíbila Cupra tak vymýšlím jak si k ní usnadnit cestu :-D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Tak googli "ready made firma" a hod si poptávku. Platíš je, tak je to jejich starost :ymhug:
Na 10k měsíčně můžeš rozjet i DPP. V tvým oboru jsou hodiny značně variabilní...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od ctrl_j »

Nejaka kniha jizd by asi nehrala roli. Jediny smysluplny model co me napada je, ze by s.r.o. jako vlastnik ten vuz dal pronajimalo a on by tim jakoby platil operak.
Nebo jak jsi to jako myslel mattonecz?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Jerry: sorry, přehlédl jsem to. Netýká se mě to teď, peněz nemám nazbyt, jsem mladej, děti mě zajímají až za dlouho. Nicméně jsem uprimnej, takže klidně přiznám, že matce svých dětí nanutim klidně BVP, ať při případné nehodě zrakvi všechny okolo, ale ona a mý dítě vylezou maximálně omlaceny od airbagu :)

Ctrl: já to myslel tak, že udělá sro neplátce, na něj koupí auto, bude fakturovat svýmu zaměstnavateli (viz ten svarc), auto odepisovat, vyplácet cestaky sobě jako FO tak, aby se to vešlo do zakonyho limitu (...). Nebo může bejt tvrdej a poslat tam půjčku statutarovi :))
Ta kniha jízd je spíš myšlena tak, že asi se mu nepodaří mít všechny cesty služební, takže bude muset trošku lhát zejo... :ymhug:


Edit: Teď to po sobě čtu jak jsem dorazil domů, jsem debil, takhle napsaný to nedává smysl, respektive to jde přímo proti sobě, ale už to nebudu opravovat. Chápeš, co myslim, ny
Naposledy upravil(a) Stepan dne čtv 14 čer 19:55, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět