Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

mattonecz píše:Mam dotaz uplne mimo. Objednavam si nejakou elektroniku v nemecku, nektery shopy mi to rovnou poslu bez DPH, jinde ale nejde DIC zadat a dan se plati. Lze to pak jeste odecist, kdyz na fakture neni DIC?
Nejde. Bud ti to prodaj bez dph nebo uz s tim pak nic nenadelas.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od cyxyc »

Ahoj, měl bych pár otázek. Všechny se týkají aut Octavie 3 / Golfu 7(předpokládám že odpovědi budou stejné):
1) Jak drahé je přidělat tempomat (ten na levou páčku)? Má na to nějaký vliv typ volantu? (ten s tlačítky vs. ten obyč)
2) Jak drahé je vyměnit obyčejný volant za ten kožený s tlačítky? Hádám, že kromě volantu samotného se musí dokoupit ještě něco k tomu, aby to fungovalo, že?
3) Jaké jsou teoretické náklady na opravy motorů 1,4 TSI vs 2.0 TDI? Nemyslím pohonné hmoty, ale to co se mění. turbo, vstřiky atd. Všude čtu, že naftové motory obvykle stojí na údržbu více, ale co má tenhle naftové motor oproti tomu TSI navíc? DPF?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

1) Golf 7 má tempomat na volantu. Páčka na Octavii dřív přidělat šla. Ale teď bych řekl, že u nejde. Pokud si pamatuji, někdo to řešil a teď už je tam jiná ŘJ a tak nestačí jenom vyměnit páčku a nakódovat to.
2) podle toho, co tam má fungovat. Opět to bude záležet na jednotkách, zda tu nebo onu fci podporují. Pak je otázka, zda bude pasovat airbag. Jinak samotný volant počítám tak 12000.
3) v tom, co jsi vyjmenoval, zásadní rozdíly nejsou. Alespoň ne v řádech, které by byly podstatné. Tam je ještě pak otázka, zda bys to řeší v autorizáku nebo mimo něj.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Kavis »

Ad1. U fabie 3 sel dokodovat. Bylo mi receno, ze kdyz ma speedlimiter tak umi i tempomat. 6500 bez dane modul pacek pod volant. 600 kod z boleslavi pro odemknuti jednotky komfortu a myslim 300 si vzali ve skodovce za online nakodovani. Neuctoval mi to jako diagnostiku, ale napsal to jako pul hodiny prace. Jinak by to bylo myslim 600.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Budeme exportovat stroje do Španělska - otázka: Když sme exportovali do Číny, Turecka a jinam "na jih", tak dřevo, ze kterého byly palety pod těma strojema, muselo být certifikované (s papírem), že v něm nejsou houbičky a hniloba. Nevíte někdo, esli něco takového náhodou neplatí i při exportu dřeva do ESP?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od rutak11 »

Jeden rychlodotaz: Jak je to s parkováním na místě na obrázku?
Jedná se o bývalou autobusovou zastávku, tj. průchodnost chodníku není omezena, ale do silnice auto taky nepřekáží.
Nicméně hádám, že to městapo shodí na stání na chodníku že?
VýstřižeZk.jpg
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Zajda »

Bude záležet co to je za plochu podle katastru. Přinejhorším snad ani u stání na chodníku nelze uplatnit objektivní odpovědnost (SPrávní DELikt) provozovatele. Úplně bezpečné by bylo nicméně stání na trávě kolem, která chodníkem určitě není. Tam lze spáchat maximálně přestupek "zábor veřejného prostranství". Zábor určitě nelze SPRDELizovat a případné správní řízení skončí okamžikem odepření výpovědi, pokud si neseženou svědky :-)
《》
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od GeneHawkins »

Možná se na to vykašlou, ale možná ne. Pak to bude trochu boj, protože "chodník" to není. Chodník není v Zákonu o provozu definován, jediná použitelná definice z jiného zákona říká, že chodník je část komunikace používaná chodci, což tato není.
Takže podle mě je to zcela nezakázané, ale může být problém je o tom přesvědčit.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od M.Z. »

Mám teoretický dotaz, pokud mám na svém pozemku cca 40m místní silnice a v katastru nevidím žádné věcné břemeno. Mám tam, druh pozemku: ostatní plocha a způsob využití: ostatní komunikace. Neumím v tom číst, nebo jak se značí věcné břemeno?
Asfalt je obecní, ale leží na soukromém pozemku.

Jde mi o to, že mi tudy jezdí naprosto neadekvátní technika (40t jeřáb apod.) staví kousek nade mnou šílené sídlo za 80M a totálně rozjezdili trávu vedle silnice. Já bych to se skřípěním zubů přešel, kdyby mě stavebník a majitel neprudil, že mu na jeho pozemku leží můj pes. (naprosto neudržovaný a zarostlý pás louky mezi cestou a potokem)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Lachende Bestien »

Nejprve na začátek nainstalovat značku zákaz vjezdu, zákaz vstupu a soukromý pozemek a v případě nerespektování práv hned oplotit. Ať si 40tunový jeřáb transportuje třeba vrtulníkem, určitě na to bude mít, když nutně potřebuje haciendu za 80 mega. ;)
Odpovědět