Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od retron »

Mégane RS už zase je, ale pouze s dvouspojkou, ale jsou ještě skladovky s manuálem.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Kavis »

Stepan píše:
Stepan píše:
Takový to ježdění, co dělá (asi) Kavis, v rámci kraje od krámu ke krámu, to sem nikdy nedělal.
No a tak sem zjistil, že když se těch 300km za den nenajde "kláda po dálnici tam, kláda po dálnici zpátky", ale naopak se člověk placa po periferiich a městech a 20x za den vystupuje, tak ho to ani moc nebaví pak hrotit. Nebo alespoň mě ne. Průměrnou spotřebu mám dlouhodobě 7,9 a včera sem se vrátil po 273km domů za 5,7 B-)
To mě to baví i tak :D Ale já udělám tak 5-6 návštěv denně, takže to není 20x do auta a z auta. Samozřejmě někdy se prostě jen vezu a někdy to třeba z Bruntale nejedu 35km po hlavní, ale 45km kolem slezské harty, kde je to hezké a tam se projedu. Samozřejmě ten nájezd není takový. Jezdím většinou tak 100km denně, vyjímečně 150-200 (očesali mi region, když se chytraci rozhodli sloučit dvě největší firmy s díly u nás). 4 roky zpátky jsem jezdil 35kkm ročně a teď sotva 25kkm.

Btw někde se tu řešil rozdíl ve spotřebě 1.0 tsi proti malým tdi. S 1,4 tdi ve fabii combi před fl jsem jezdil dlouhodobě za 5.8 a s 1,0 tsi ve fl mám po 3500 km 6,2. Oboje kombi, podobný styl jízdy, s tsi o něco rychlejc, pže 15kw navíc a šestikvalt je líp poskládaný než pětikvalt v tdi.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Snowman000 »

Stepan píše: Zapomněl jsem na něco? 8-x
Jasne ze ano! Idealny cas na Yaris GR :ymhug:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

TypeR je moc.
BMW a Merc jsou na mě, upřímně, drahý. Jakože vzhledem k očekávanému nájezdu a použití jsem trošku zacouval s budgetem, už to neberu jako "hračku na furt" ale jako spotřební věc, takže vykešovat za hatch na steroidech prakticky to samý jako měl stát ten Charger, je pro mě asi no-go. STčko mi vyšlo těsně pod mega s daní ceník, to je pro mě tak akorát :D

Renaulta nějak nevidím ani na stránkách ani v konfigu. Mají to nějaký rozbitý kucí, asi to prodávat nechtěj.
Yaris je? Jakože jde koupit novej? Tak proč jsou sportovnivozy plný nějakých překupnických kousků? :-\ U něj se trošku bojím příčný stability, jestli těch zhruba 10 čísel oproti "normálně" velkýmu hatchi nebude na dálnici chybět.
A mimochodem, Supra má ještě o 10cm kratší rozvor než Yaris :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od retron »

Je to schovaný pod "sportovními vozy", pže RS je fuj fuj emise :) A v Tukasu maj asi poslední manuál skladem.
https://www.renault.cz/sportovni-vozy/n ... ne-rs.html
A co takový CLA? Na první pohled v bílý to vypadá jak CLS, intr i v základu pěknej. Svezení de, ale záleží na motorizaci.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

Mozu ist snezne retaze na letne pneu, alebo sa budu pretacat?

Auto je uz prezute na letnych, a potrebujem vyjst kopcek k chate kde je 20cm snehu...


vpodstate tento usek
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Předseda »

řetězy by měly mít dopínání.. takže půjde to i na letní a dopnout. A teda hezký kopeček (y)
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od M.Z. »

Přinejhorším to vyjdeš pešo
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od PepaSFI »

na letní gumy to samozřejmě půjde, o gumy nejde ale problém by mohl nastat pokud používáš jiný rozměr gum na letních než na zimních nebo jiný ráfek s jiným ET rozměrem. Řetěz by mohl zachytávat o tlumiče. U některých aut je to v návodu kde jsou popsané povolené rozměry kol, upozornění že některé rozměry není možné osadit řetězy.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

hlasim ze to fungovalo bez problemov, dik za rady :)

rozmer bol rovnaky, a problem s vyjdenim peso bol ze to je T6, a nalozena vecami ktore patria na tu chatu :)
Odpovědět