Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Jak nakukuji na ty Clia, tak bych rád měl asi o 20 cm míň, abych se tam vlezl a za mně si mohl ještě někdo sednout. Ta cena je fakt pěkná. Jen by mě celkem odrazovaly ty motory. 54-66 kW nezní zrovna jako hitparáda.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Zajda »

No, je to auto pro 3, ani za průměrně vzrostlého řidiče co má rád natažené nohy se nikdo nevleze, takže už máš jedno jestli měříš 180 nebo 200 cm :-)
Zato volant jde přitáhnout krásně blízko.

Mám 66 kW a je naprosto vpohodě.
70-80 km/h loudaly na okresce předjedeš s přehledem, na to krásně sedí převody.
Kdysi mě odradila testovací jízda syrové předváděčky, ale fakt to reaguje líp s každým kilometrem.
Při řazení má o něco větší revhang než 1,0 TSI ve verzi s filtrem, ale na meziplyny reaguje krásně, líp než TSI.
Dynamika reálně podle mě stejná jako u mého starého 1,9 TDI 81kW, ale podávaná poněkud jinak, největší rozdíl je že s revhangem nejde tak rychle řadit když nechceš skopávat otáčky přes spojku. Taky nelze podtáčet pod 2tis ale pak už táhne plynule až do 5.

Druhé Clio je 56 kW, s tím jsem ještě nejel.
《》
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od _sulcik_ »

Asi jak píší ostatní, když už leasing, tak skladovku nebo roční auto s prodlouženou zárukou, aby záruka pokryla většinu doby splácení, minimálně než přítelkyně dostuduje.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

A když to není na firmu, tak bych volil spíše klasický leasing než operák. Splátky budou podobné a po 5 letech ti zůstane auto s 50.000 km.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od denis »

Prosím o radu ohľadom obrábania kovov.
Podarilo sa mi zaobstarať za smiešnu cenu malé (1-2kg) železné kotúče s j.r. oskami na cvičenie do domácej posilky. Doma som zistil, že priemer diery majú 29mm a ja by som ich rád použil aj na veľkej tyčke s priemerom 30mm. Je vôbec možné zväčšiť dieru (o 1mm) v domácich podmienkach? Vrták by som bol ochotný kúpiť ale sústruh už asi nie :D Díky
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

30mm díru do železa vyvrtáš jen na (dostatečně velké) stojanové vrtačce, v ruce to neudržíš (nehledě nato, že ruční hobby vrtačky mají omezení v železe max myslím 12mm)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Dex
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: pát 20 pro 08:51

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Dex »

O ten milimetr bych to doma vzal i pilníkem. Nebude to rovnoměrný ale to už je na tobě. Pokud nemáš někoho známého kdo má stroj na to aby to udělal tak je tohle vesměs nejlehčí..
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od M.Z. »

Vem závaží do živých, dones do nejbližší zámečnické dílny, kup chlapům cigára, ať ti to vrtnou. Pilníkem to půjde taky, budeš to dělat celý den.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od GeneHawkins »

... jednu.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od denis »

GH to vystihol, 1ks by som pilníkom robil celý deň, chcem minimálne 4ks ale najlepšie by bolo všetkych 12ks, takže budem musieť nájsť niekoho, kto mi to spraví. Díky všem za reakcie :)
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Odpovědět