Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od denis »

Nedávno sa mi začala srať ľavá zadná smerovka, raz išla raz nie. Včera som vybral žiarovku, očistil kontakty, otestoval a fungovala. Samozrejme iba dočasne, takže dnes som sa na to zas pozrel, nechal som zapnutú smerovku a hýbal som žiarovkou, nepomohlo. Tak som vybral žiarovku a chcel som vyhnúť pliešky, aby bol lepší kontakt a teraz mi nejde žiadna smerovka ~x(
Žiadna reakcia ani do jednej strany, ako keby som sa páčok ani nedotkol. Je možné, že ako som sa špáral v objímke pri zapnutej smerovke tak som to zoskratoval a odpálil niečo? x_x

Edit: bola to poistka..
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3223
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Mam dotaz uplne mimo. Objednavam si nejakou elektroniku v nemecku, nektery shopy mi to rovnou poslu bez DPH, jinde ale nejde DIC zadat a dan se plati. Lze to pak jeste odecist, kdyz na fakture neni DIC?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1747
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od petr_riha »

Nejsem účetní, ale nevidím důvod, proč by to nešlo... napárování podle IČ by mělo být dostatečné. Nebo se samozřejmě dá protistrana (před/po) požádat o opravu faktury, aby DIČ dodali.

Zboží jsi obejdnal, dostal fakturu a že sis nevšiml, že tam chybí DIČ? To není argument pro nevratku. Sorry jako. Předpokládám ale samozřejmě, že i protistrana je plátce DPH (pokud není, tak je DIČ irelevantní a nic ti nikdo nevrátí).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od GeneHawkins »

petr_riha: :D :D :D

mattonecz: Nejde, musel bys mít německé DIČ třeba jako pobočka a tam to uplatnit. Respektive - pokud tam budeš mít uvedené veškeré údaje, mohl bys po nich teoreticky chtít opravu faktury a bezdůvodné obohacení, ale asi to nestojí za to... U dražší věci samozřejmě vyjednat předem platbu bez DPH.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od denis »

Môže výmena čelného skla v neautorizáku ovplyvniť záruku? Kamarátka má vyhliadnuté Rio s prasknutým čelným sklom (majiteľ o tom vraj nevedel) a pred predajom to chce dať vymeniť v neautorizáku. Nemá to automatické stierače ani nič podobné.
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Zajda »

Záruku na případné problémy s tím spojené určitě může. Výměna okna není tak neškodná sranda jak to vypadá. Pokud se doškrábe rám okna a začne korodovat, už to nikdo nespraví. Taky by se kupříkladu s autem nemělo hýbat dokud nevytvrdne lepidlo, sklo je celkem zásadní výztuhou karoserie a nechceš tam vytvořit nějaké pičaté pnutí. Nechal bych to autorizáku, ať je aspoň kryté když to domrví.
《》
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od GeneHawkins »

Nemůže.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

Potvrzuji. Mám v rámci záruky už 3. sklo. Pokud nebudeš reklamovat že kolem skla teče, tak to vliv nemá.
A výměna skla v autorizáku je také radost. Brus se možná podělí...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Kavis »

Tak ono neni receno, ze to nemuzou zmrvit i jinde. Na minulem sluzebaku mi menili okno primo v autoskle, kde nedelaji nic jineho a prilepili mi podstresi ke strese. Prisel jsem na to, kdyz jsem tam chtel protahnout drat od kamery a musel to vyskrabavat zeleznym hakem. A nebylo to prilepene jen hranou v tom podstresi bylo spousta lepidla a ani jsem se neproskrabl na konec.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od denis »

Díky za odpovede. Nakoniec sa auto kúpilo s prasknutým čelným sklom a so zľavou.
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Odpovědět