Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Snowman000 »

Mna toto este len caka a elektricke vozitko som aj ja uz zatrhol. Bud mu bude stacit slapacie alebo ma smolu.

Vcera sme zacali starou dobrou Tatrou na ktorej som si ako dieta rozbil hlavu :D
https://deti.bazos.sk/inzerat/98318167/Detska-Tatra.php

Inak Moskvic sa este furt da zohnat :P
https://deti.bazos.sk/inzerat/97123919/ ... oskvic.php
https://deti.bazos.sk/inzerat/97666640/ ... -diely.php
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Zkušenost mám, předloni jsem vybíral a kupoval.

Všechna elektrická auta na odkazu mají slabé motory, pokud to má jezdit i jinde než po hladkém asfaltu, tak to bude slabé a nepojede to. To je obecně problém většiny těch autíček, že zvládnou jízdu jen po asfaltu. Pokud to má jezdit třeba po zahradě, je určitě nutné hledat něco silnějšího.

Ohledně kol - plastová dělají všichni kvůli prokluzu (aby si nespálili motor) při rozjezdu, protože nemají plynulý rozjezd (což ten defender na odkazu má mít a pak chápu, proč může mít gumová kola, ale zas dle mě má slabý výkon na jízdu mimo zpevněné plochy). Rámus dělají jen na asfaltu. Jinak ke kvalitě plastových kol a zavěšení - řádí na tom dva kluci a zatím vše ok.

Já jsem nakonec pořídil tohle - https://pegperego-toys.cz/katalog/elekt ... er-rzr-900 - ale se silnější baterií kvůli výdrži. Výkonu to má dost, po zahradě to jezdí bez problémů. Jinak na asfaltu klasika, tam to prostě hučí.. Odpružení to nemá, ale na zahradě to ani nevadí. Kluci jsou spokojení, jen by chtěli ještě vozík.. :) Má to pohon na zadní kola, pohon na všechny 4 by se hodil, občas se stane, že se někde zasekne (hlavně při mokré trávě), ale aspoň se naučil, že musí couvnout a znovu a tak dokola dokud to neprojede :)

Pokud by to ale mělo splňovat všechny parametry, co chceš nebo by ideálně mělo mít (tj. pneu, plynulý rozjezd, odpružení, výkon, výdrž), pak se obávám, že nezbývá než nějaká varianta se spalovacím motorem...

Ve vztahu k názorům, zda koupit / nekoupit - je to těžké. Doma jsme nad tím taky dost váhali. Jako využití to má, ale nevím, zda bych to kupoval znova, občas s tím řádí jak draci, občas si toho ani nevšimnou. Spíš je třeba počítat s případným možným odsouzením ze strany okolí.... (viz. budou z nich lenoši). Pokud ale jsou finance a nevadí občasné využití, proč to dětem nedopřát :)

Jinak rozhodně nemám pocit, že by je to odvádělo od jízdy na kole / odrážedle / běhání a tak, spíš naopak, pro ježdění na kole nemaj čas na autíčko. Takže zlenivění při rozumném přístupu bych se fakt nebál.
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jirka87 »

Taky si myslím, že to kluci moc hrotíte. To že děcko má k dispozici nějaký samohyb neznamená, že ochrne na nohy pro nečinnost. Je na rodičích aby stanovili hranice a četnost používání. Vyřvávat si může co chce, nejsem měkkej.

Já jsem od 10let jezdil na Babettě, od 12 na pionýru a od 16 v autě a taky mi nohy neupadly :))

A tyhle plastové krámy jsou fuj. (tvrdé plastové kola etc...). Ostatně já to mám hozené dost jinak a i dětský kočátek bych si teda představoval úplně jinak. Ty podvozky jsou na všech kočárech k hovnu, nepruží to, s děckem to třepe, po trávě se s tím jezdit kloudně nedá...Chtělo by to funkční odpružení, 4 balonový kola (samo nezávisle zavěšený) a se seřiditelným odklonem =))

No nic, chápu, že tohle si musí každý rozhodnout sám. Ještě zvážím tank :-D https://echo24.cz/a/wspqz/misto-kocarku ... uske-matky
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Babettu bych doporučil. Zejména protože se to furt sere a když to bude mladej muset každej druhej den tlačit domů, o aktivitu bude postaráno.
honziss: sousedovic zdi?

Jinak já měl šlapací traktůrek. S radlicí napředku, mělo to páčky všechno. Ta se teda ulomila, když sem se snažil odhrnovat sníh :D Navíc jsem mohl dračit i s vozejkem na hangeru, takže už bez občanky jsem couval s vlekem líp než každá druhá lopata i s Trailer Assistem. =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

Stepan píše:Babettu bych doporučil. Zejména protože se to furt sere a když to bude mladej muset každej druhej den tlačit domů, o aktivitu bude postaráno.
honziss: sousedovic zdi?

Jinak já měl šlapací traktůrek. S radlicí napředku, mělo to páčky všechno. Ta se teda ulomila, když sem se snažil odhrnovat sníh :D Navíc jsem mohl dračit i s vozejkem na hangeru, takže už bez občanky jsem couval s vlekem líp než každá druhá lopata i s Trailer Assistem. =))
Maj velkej byt s hladkou podlahou, takze protoze to venku na silnici jezdilo blbe, tak to maj doma a cca 30cm od zeme vsechno omlaceny.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jirka87 »

Z jiného sudu.

Táta potřebuje nějaké dálniční letadlo za půl darma. (tak 150). Stejně to bude mít půl roku a pak se toho zbaví.

Superb s DSG nepadá v úvahu cenově, Passata měl, ale nějak ho to asi nechytlo, tím spíše 103Kw motor v PD a na common rail už to nevidím rozpočtem. V úvahu byla e60 nebo e61 od BMW, jenže mi volal s tím, že to je auto pro cigoše a začínající rapery, protože si tam připadá, že sedí snad úplně na zemi a i přesto, že má 190cm, tak má volant do půlky hlavy. Při seřízení sedadla nahoru dle potřeby zase škrtá hlavou o strop...Já měl chtěl vnutit mu Volvo V70 II, ale nejsem si jistej, že by ten Aisin vydržel jeho tempo. On jezdí konstantně 180-200.

Potřebuju vědět jestli Mondeo Mk4 2.0 Tdci má automat klasiku hydroměnič, nebo co to tam je za binec.

Manuál nepadá v úvahu, ty zácpy u Regensburgu apod. jsou tak na urvání toho klacku a zapálení auta = jedině automat. Durashift by měl být 6kvalt hydroměnič pěkně postaru. Neřeší se tady jestli to neřadí úplně hladce jako DSG. Ten automat bude na 900Km z 1000 znát jenom 6 rychlostní stupeň. Ale pro těch 100km v zácpách a mětě to právě musí být automat. Případně kdyby tady někdo měl zkušenost z provozu toho automatu třeba po 200 000Km - spolehlivost.

Děkuju
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od 970ka »

Nellevnějc na repas automatu vychází VW cca 40tis, Mondeí v automatu jsem několik měl,ale zatím jsem to neřešil,auto jen za 150 tis ,to budou spíše už více vylítané kusy.Je třeba hledat nějaký pěkný kousek i když půl roku vydrží cokoliv.

Já jsem pro špunty koupil před lety toto a pořád to funguje i díly jsou na to,je to myslím italské. Moje povinnost je to dát včas na nabíječku než dorazí na víkend.
https://www.rajhracky.cz/peg-perego-joh ... EwQAvD_BwE
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jirka87 »

970ka : Tak nové teď není na pořadu dne. Loni jedno, letos další, takže třetí za půl roku už nepůjde. Ale díky alespoň za nějaké info. Za 150 se dá koupit při štěstí něco okolo 180 000Km, což by na nějakou dobu stačilo. Kvapík po dálnici a slušná nafta by mohla prodloužit úmrtí a s DPF on teda problém mít nebude rozhodně...

Ještě P.S : on si auta vozí vždycky sám, ale kdybys tam něco měl v automatu za daný rozpočet - požadavek je VELKÉ auto a více koní = lépe, takže ne fabia v kombíku, tak mi prosím napiš SZ. On to nestíhá řešit, pohodlnější by pro něj bylo to koupit třeba v s pátek doma v CZ, něž to nahánět v Reichu po práci. Táta bydlí jižně od Plzně pár kilometrů, což je podle popisu tvoje lokalita.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od 970ka »

Mám teď Mondeo a S max v automatu,ale za víc peněz.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

https://youtu.be/ysxvsVTxLEE

toto nesoferoval pjanda, ze?
Odpovědět