Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Taky možnost. Ale vždy všude jezdím autem. Asi taková úchylka. V Praze jsem zvyklý léta jezdit všude, ale poslední 2 roky byla pauza. Tak jen chci zjistit, co je nového. Btw i na Istrii jezdím 500 metrů na pláž :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

Dneska me na pumpe dojelo auto, vylezl ridic a zacal se do me navazet, ze jsem 2 minuty predtim nedal blinkr pri prejizdeni z rychlyho pruhu na exit.

Predchazela tomu situace, kdy na krizovatce staly auta v pravym, protoze prvni odbocovalo a poustelo chodce. Ja je minul levym cca 70 a postupne prejel az do odbocovaku, rozestup v tu chvili mezi nama byl 100-150m odhadem.

Argumentoval jsem tim, ze blinkr davam kdyz ta informace nekomu k necemu je a ze se ho snazim pouzivat dle zdraveho rozumu. On argumentoval tim, ze i kdybych byl jediny auto na marzu, tak blinkr davat musim, protoze to tak je napsany.

Jak to vidite vy?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Já ty blinkry dávám vždy, ikdyž nikdo v okolí není. Je to ze dvou důvodů. Nikdy nevím, kdy narazím na aktivního policistu (nebo podobného tupce jako v tvém případě) a druhý důvod je to, že se bojím, že si odvyknu je dávat a pak je podvědomě nedám, ikdyž mám.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

honziss píše: čtv 14 dub 15:08 Dneska me na pumpe dojelo auto, vylezl ridic a zacal se do me navazet, ze jsem 2 minuty predtim nedal blinkr pri prejizdeni z rychlyho pruhu na exit.

Predchazela tomu situace, kdy na krizovatce staly auta v pravym, protoze prvni odbocovalo a poustelo chodce. Ja je minul levym cca 70 a postupne prejel az do odbocovaku, rozestup v tu chvili mezi nama byl 100-150m odhadem.

Argumentoval jsem tim, ze blinkr davam kdyz ta informace nekomu k necemu je a ze se ho snazim pouzivat dle zdraveho rozumu. On argumentoval tim, ze i kdybych byl jediny auto na marzu, tak blinkr davat musim, protoze to tak je napsany.

Jak to vidite vy?
Dávám blinkr uplně nábožně, vždy a všude, prakticky ikdyž řežu zatáčky na státní silnici. Na druhý straně, píčovat na pumpě od nějakýho troglodyta bych se rozhodně nenechal :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Stejne jako honziss, blikam kdyz je pro koho. Takze ne na kruhaci na kterym sem sam atp.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

Blikam stale, s vynimkou rezania zakrut ked dlho za mnou nikto nie je.

1. za beznych okolnosti to je u mna prilis podvedome na to aby som rozlisoval medzi tym kedy to zmysel ma a kedy nie.
2. vela krat to ma zmysel aj ked si na prvy pohlad myslis ze to zmysel nema. Trebars chodec cakajuci o 200m dalej rovno, ked sa ty chystas odbocit doprava...(tym nehovorim ze to bol aj tvoj pripad)

Toho typka by som ale rovno bez diskusie poslal dopice.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Spectral »

Blikám vždy, bez výjimky. A výmluvy typu "vždyť tam nikdo nebyl" nemám rád. To jako někomu kvůli zapnutí blinkru upadne ruka, nebo co?
:ar!
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od spooon »

taky blikám téměř vždy, a když neblikám, cítím se nepatřičně. To třeba i když jedu sám na kruháči a rozhodnu se ho nedat.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od M.Z. »

Blikám, nikdy nevím, kdy můžu někoho přehlídnout a včasný blinkr dokáže zachránit zadek.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Lachende Bestien »

mattonecz píše: čtv 14 dub 17:25 ...blikam kdyz je pro koho. Takze ne na kruhaci na kterym sem sam atp.
Točvolanti tvého typu jsou fakt nejlepší.
Bohužel se vyskytují celkem často a jejich revírem jsou kruháče.

Nejenže jsou přesvědčeni o své jasnozřivosti, bezchybnosti a orlím zraku za jakýchkoli světelných podmínek, navíc ještě mají mandát od samotného Boha určovat, kdože si vlastně ten blinkr vůbec zaslouží.

Třeba takoví podřadní a bezvýznamní chodci a cyklisti si můžou tak maximálně nasrat, když kolem fičí woe dovopravdovsky hustej frajer ve svym prémyjovym sportovňym náklaďáku, že?
Odpovědět