Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Zajda »

20231228_180523.jpg
Má cenu nějak řešit takovéto rosení převodového oleje nebo jde o běžný stav?
U starého auta bych nad tím mávl rukou.
Toto je Clio 0,9 TCe po třech letech a 30 000 km, garance už je jen nějaká ta jejich prodloužená.
《》
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Eurooil má výjimku i od E10? Všechny stanice v okruhu 50 km, kromě 2, stále hlásí 0% biolihu. Teď nevím, jestli to ještě mohou být staré zásoby bez biolihu nebo i nadále se tam bude dát tankovat bez lihu.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Zajda »

Oni musí splnit nějaký podíl v celkovém prodaném objemu
Jestli to bude skrze prodej E85 a v naturalu budou mít 0% je jedno.
Předpokládám že se do toho počítá i velkoobchod kdy Čepro dodává skoro všem.
E10 bude fungovat jako horní omezení obsahu lihu, naskladnit můžou cokoliv mezi 0-10%, tak jak dosud naskladňovali 0-5%.
https://www.ceproas.cz/e10

Ještě dodám že parametry posledního závozu v appce platí jen pro základní paliva bez aditivace.
Dříve jsem myslel že se jedná o stejnou šarži/společnou nádrž a aditivace se provádí až při výdeji, ale EuroOil technická podpora mě vyvedla z omylu.
《》
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od retron »

Ke konci roku likvidovali státní rezervy, vše na SZ od Prahy bylo s 0, ale třeba Beroun už má nový závoz. Takže u benzínu je to mimořádně, nafta standardně. Jinak standard je teď pro benzín 7%. Otázka je sice je to s 0 bilolihu, ale jak dlouho to kde leželo, ale nejsem chemik.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Vrooom »

Budu potreboval koncem unora dat na strechu rakev a resim pricniky. Stoji docela ruzne. Je neco na co si dat pozor? Pravdepodobne kvuli nizkemu vyuziti mi prijde zbytecny za to davat nejak moc. Staci ty zakladni?
https://www.nosice-stresni.cz/kategorie ... 2012-2019/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Používáš je pravidelně nebo to bude jednorázovka jednou za čas? My to poslední roky řešíme přes půjčovnu. Než kupovat něco neznámého bůh ví jaké kvality za pár tisíc, si půjčíme Thule za pár stovek na víkend a máme klid.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

Na jednom z aut mame lacne green valley aurilis priecniky. Su tam namontovane nonstop a pouzivaju sa kazdodenne...

Po asi 10rokoch odhnila ta patka ktora drzala priecnik na lyzine... Kupil som nove patky za 40€(samotny priecnik ostal povodny), s novym dizajnom ktory by odhnit nemal.

S novymi patkami to tiez bude uz nejakych 4-5rokov a vsetko tip top ¯\_(ツ)_/¯ .



Povedal by som ze najvacsi rozdiel bude v hluku. Tie kockate budu piskat neustale. Tie mierne ovalne tak od 120-130 vyssie. O thule wingbar clovek nevie ze ich ma na aute...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Nemáte někdo tip na překladatele CZ-English působícího v UK (jihovýchod Anglie, ne S.Irsko či Skotsko... :ymhug: ) - ca fpůlce únorce budu ty svoje ovečky posílat na in(g)stalaci do UK (fšichni sou jen "forever beginners = incommunicado", já tam ref NEzdraví aj. povinnosti tady jet nemůžu), budu potřebovat, aby to tam s nima (letiště = immigration + zákazník v Telfordu) zhruba 3 dny "poskákal" - za peníze, samozřejmě.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Vrooom »

No já právě zběžně koukal, ale příčníky na bmw jsem v půjčovně nenašel. Já moc nevím zda to využiju. Je možná, že jen tak jednou ročně při cestě na hory ...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Dneska jsem stál asi 20 minut na železničních závorách v nějaký prdeli v Ústeckým kraji.
Po 5 minutách projel vlak.
Po dalších 15 minutách přestali blikat červený světla, závory se zvedly a tradá.
Proč?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět