Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Předseda »

Uff.. co byla korona jsem tu nebyl. Ale teď mám dotaz:

- geometrie: při správném seřizování by se mělo dávat závaží dle nějakého manuálu, ne? Na sedačku řidiče, do kufru atd..
- seřízení světlometů: nemělo by se to seřizovat také při zátěži? Tzn. min s řidičem v autě?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Já žiju v přesvědčení (a tak to dělá i pan Plachý v Loukově), že při geo by měla být plná nádrž + na každé sedadlo ca 50 kg závaží.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Předseda »

To si myslím taky. A co jsem před rokem dělal geošku v Praze u Pneu Procházka, tak mám dojem že mi tam nějaký hranoly jako závaží dávali.. Jen si nejsem jist, zda to tak standardně dělají všude.

A když už to budu dělat, tak mě napadly ty světla.. mám dojem že to svítí zbytečně nahoru. A co si vzpomínám, tak mi nikdy nikde světla neseřizovali, že by davali zátěž na místo řidiče.. Což by mi ale přišlo logické v něm sedět, protože samo to auto nikdy nepojede..
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Světla by se měli automaticky seřizovat podle zátěže. Aspoň u xenonů to tak je. Ale možná o tom jiní budou vědět víc.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od ctrl_j »

Vyskovy serizeni svetel je s ridicem na miste, geo je bez ridice a dovazuje se v obou pripadech pouze kdyz neni plna nadrz - tak to rika servisni manual jisteho koncernoveho vyrobce. (Tim neni dotcena moznost, ze to nejaky tatarsky vyrobce muze mit jinak).
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Předseda »

Good, díky to jsem si myslel. Hlavně to seřízení těch světel (y) Nikdy mi je neseřizovali v momentě kdy jsem za volantem. A to mi je dělali i na STK Dekra chodov..

update: kolik dáváte za geošku? Já dával v Praze 1300. A v HK za ní chtějí 600.. s tím, že je to 3D geoška a nakalibrovaná aby se tam závaží dávat nemuselo @-)
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

jerry píše:Světla by se měli automaticky seřizovat podle zátěže. Aspoň u xenonů to tak je. Ale možná o tom jiní budou vědět víc.
Samozřejmě myšleno po základním seřízení. Špatně jsem pochopil dotaz. Ale základní seřízení mi dělají opakovaně na STK na všech 3 autech (vždy xenony) bez řidiče za volantem. Moc to neřeším, protože se snažím jezdit v noci málo, nemám to to rád.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Předseda »

jasně, xeny se pak naklápí dynamicky za jízdy při přejezdu nerovnosti i regulují sklon dle zatížení. Ale smysl mi dáva udělat základní nastavení na regloskopu s řidičem za volantem, protože to auto nepatrně ale přeci jen o trošku sedne níž.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Dávám ti za pravdu. Ale když na to pečou i na STK, tak to nechávám být.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Dotaz ohledně zadních spoilerů ala křídlo u seriových aut. Myslím ty tovární, ne tuzing. Jsou konstruovány na přítlak nebo je to jen pro parádu? Myslím, že při vyšších rychlostech (přes 150 km/h) by to už nějaký hmatatelný vliv mít mělo. Ale to je jen moje domněnka potvrzená vystrčením ruky ven při rychlé jízdě :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět