Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Navádění k daňovému deliktu? Co vás proboha na té VŠ učí??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od vonkreuz »

Co si vzpomínám, Junior psal, že dokonce vypracovával práci "Daňová optimalizace" a měl za A a pochvalu od vyučujícího. :D

Osobně mám k účtu odpor, ale spíš je to dané osobou vyučující. Na střední jsem to měl myslím 2-3 roky a učila nás nepříjemná alkoholička Jagešova. Vlastně obě vyučující byly alkačky, ale Zelená měla aspoň velký prsa a pěkný zadek.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3226
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

bez toho odpočtu mi daj málo. na to mám astru moc rád. přítelkyně se málem rozbrečela, že by astra šla pryč :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

jasně - auto bez odpočtu mám menší portfolio možných kupců.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od 970ka »

Stepan píše:Ale tak to by šlo určitě nějak protočit, že :D
Nic neprotočíš,pokud byl poslední zapsaný majitel neplátce,tak u něj možnost odpočtu prostě skončila.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3226
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

holt počkám na cupru a pak si to prodám sám. času na to bohužel dost
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1528
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

je normalne ze pri plnej brzde sa zadne kolesa tocili, aj ked predne uz riesilo ABS? vlastnost auta alebo vada? Logan MCV, vzadu bubny...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3226
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

tak je to dacie no. je možný že ty bubny nemaj dost síly aby zablokovaly kola
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

vonkreuz: jsem předtím dočetl Kmentu o Krejcirovi. Ze školy to nemám, tam nás učí vesměs sračky :D
970ka: ;;) viděl jsem to v účetnictví menší firmy (která ale měla audit od Big4, takže "menší"), i na škole nám to ukazovali. Psát to nebudu.
Bob: přednášející (nechci specifikovat post v rámci školy) to řekl hned na první přednášce. Jsou dvě cesty, buď tým "platte daně" nebo tým "neplatte daně a nenechte se zavřít", každý dle svého morálu. A pak nám doporučil se v průběhu studia cpát do opačného týmu než ve kterém chceme působit, protože znalosti a kontakty z nepřátelského tábora se vždycky cení. Ještě z kontextu vyplynulo, že si myslí, že rozhodně větší kurvy působí v prvním jmenovaném týmu, respektive to chce, ještě za současné situace, o dost silnější žaludek.
A má pravdu viď :ymhug: já to věděl už předtím a spolužáci, co třeba nemají praktické zkušenosti, by na to přišli časem.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 787
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Spectral »

abgx1 píše:je normalne ze pri plnej brzde sa zadne kolesa tocili, aj ked predne uz riesilo ABS? vlastnost auta alebo vada? Logan MCV, vzadu bubny...
Pokud si nejsi naprosto jistý, že to byly úplně plné brzdy (maximální silou), tak je to normální a takto se to ladí záměrně. Předek musí brzdit více a zadek méně, aby nikdy nedošlo k opačné situaci, než popisuješ (tj. že by se začala jako první blokovat zadní kola, zatímco přední ještě ne) - mělo by to extrémně destabilizující účinky na auto a jistotu krizovky při každém ostrém brždění.
Dále velká většina lidí neumí pořádně zabrzdit, mentálně nejsou schopni na ten pedál opravdu dupnout (proto se tedy montují různé brzdové asistenty, které to udělají za ně), proto se ptám, zda bylo bržděno opravdu na max. Při brzdění na max by už pak měla spolehlivě ábéeskovat přední i zadní kola (při trochu menším tlaku na brzdový pedál pak právě jen přední kola, zatímco zadní se ještě točí).
:ar!
Odpovědět