Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 388
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

nj, tim padem tam ale nemuselo vubec by to "or any causes beyond our control"
A6 C7 3.0tfsi 310hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
jayd
Autoškolák
Příspěvky: 37
Registrován: pon 06 čer 12:16

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jayd »

Act of God jedině tohle
https://youtu.be/-ccNkksrfls?t=41 :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Někdo zkušenost s "profi" sourcingem z Číny či podobné země? Po kontejnerech, zboží řádově stovky tisíc EUR/USD, opakovaně. Standardizovaný výrobky, žádné vlastní zadání. Logo by bylo nice-to-have, ale netrvám na něm.

Profíkovi, kterej mi zaručí, že zboží dojde ve stejný kvalitě jako byly vzorky, že za svoje prachy dostanu přesně to co jsem si objednal, že zvolená firma nejsou kokoti (...) jsem ochotnej zaplatit relativně dost peněz / dát podíl na zisku.
"Naší hodnotu" tvořím tím, že máme hotový prodejní kanály ČR / SK a logistickou infrastrukturu. Ne tím, že to koupím o pět centů levnějc...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Známý měl drobnou nehodu. Krizovka ve městě (první vidí oranžovou jako stůj a zadupne to, ale další to vidí jako zrychli), kde tak tak dobrzdil za autem a zezadu další auto nedobrzdilo a narazilo do něj. Jenže to auto ho posunulo a tak to odneslo i auto před ním.

Výsledek je takový, že původní viník nehody bude skrze pojišťovnu hradit známému škodu a známý bude hradit z pojištění škodu autu před ním.

Osobně by mě něco takového dost naštvalo, ale on to neřeší, že je rád, že on nic neplatí.
Vadilo by mi:
1) Měl bych záznam, že jsem "způsobil" nehodu.
2) Příští rok může pojišťovna na základě tohoto zvýšit cenu povinného ručení.

Dle pojišťovny je toto běžná praxe, ale dá se tomu reálně nějak vyhnout? Sám mám autokameru, tak to by mohlo stačit jako důkaz, že já jsem už v době nehody stál? Popřípadě něčí svědectví?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od GeneHawkins »

No, asi to bylo jinak a on nedobrzdil taky, protože jinak si nedovedu představit svéprávného člověka, který si to nechá přišít...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Souhlas s GH. Muselo to být "trošku" jinak, nebo je známej prostě pako, bez urážky.

Kdybych to vzal analogicky z tvého popisu, tak v mi vychází, že v případě, že pojedu rovně po hlavní, zboku (z vedlejší) do mě narazí auto, hodí mě na chodník, kde moje auto narazí do lampy, tak já dostanu z POVka druhého řidiče na nové dveře a z mého POVka se bude platit nová lampa. Dyť to je přece uplně blbost...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

Staci preukazat ze si v dobe narazu zo zadu uz stal... Aspon tak to bolo co som v zime posielal toho rozbiteho transportera...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Ještě doplnění, dyť jsme na fóru takovou nehodu nedávno měli.
HondaMan píše:
pavproch píše:...máme krkolomný neprůhledný strmý výjezd na hlavní), sem si rači vzal na pomoc regulofčíka (než naslepo vletět na hlavní kam nevidím, esli tam zrovna něco nejede). A nestydím se zato.... zrovna tam totiž jelo jedno auto..... ufffff.
Tohle dám přečíst ženě. Bála se, že pokud zastaví, tak už se nerozjede. Tak to tam odvážně poslala a ze 2 aut udělala totálky. Na hlavní postrčila rozjetou A6 quattro tak šikovně, že trefila zaparkovaný Passat. Auta měla ulámaná kola a celkově vypadala bídně. Řidič A6 jel jak hovado, ale vina byla jednoznačná...
Podle tvýho popisu by pojišťovna paní HM měla zaplatit A6 a řidič A6 zaplatit Passata :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od M.Z. »

abgx1 píše:Staci preukazat ze si v dobe narazu zo zadu uz stal... Aspon tak to bolo co som v zime posielal toho rozbiteho transportera...

Pokud neměl kameru, je otázkou, jak dokáže, že to ubrzdil? :-?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Není to pako, ale rozhodně není expert na problematiku kolem aut a dopravy. Tady spíš hraje roli to, že kdo auto opravdu jen řídí, aby se přepravil a nevyzná se tak v problematice dopravy, nezná postupy řešení dopravní nehody, tak jim to prostě podepíše, protože ani vlastně neví, že to tak nemusí být. Sám vím, jak jsem se zachoval v 20, když do mě z vedlejší najel kamion a prolisoval mi půlku střechy. Já byl v šoku a upsal jsem se lovcům nehod na "výhodný odtah a půjčení náhradního auta".

Stepan: Nemůžeš srovnávat jabka s hruškama. V těchto případech je jednoznačný viník a následky jejich střetu. Jenže kdo ti potvrdí, že ty jsi už stál? Lidi už dneska na všechno kašlou. Nějaká nehoda je nerozhodí a nezůstanou tam, takže svědky neseženeš a kameru nemá.
Odpovědět