Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od petr_riha »

Tak bez uvedení pozice, které se to týká, ta "anketa" nedává smysl. Jiné hodiny bude mít obchoďák, jiné projekťák, jiné vývojář.

U nás (IT, nejsme korporát, ale firma s dvouciferným počtem zaměstnanců) má projekťák cca 18-20hodin měsíčně, vedoucí vývojáři cca 8h. měsíčně, řadoví vývojáři cca 5h.

Většina těch hodin je týdenní scrum a denní stand-upy, projekťák pak má rozšířené meetingy se mnou, které na ten scrum navazují.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Snowman000 »

Jak kdy...ale 2x hodka, a 4x polhodka do mesiaca. Ale ja som z tych co ich u nas ma najmenej, mne vzdy skor vysledok takeho tlachania dojde do mailu ;;)

PS: chcelo by to doplnit satnit \m/
Obrázek
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

@petr_riha
daloby se rici, ze u nas pokud se nejedna o zamestnance ve vyrobe ci na na nejake admin pozici, tak maji borci a borkyne napric ruznyma oddelenimi celkem dost hodin tlachani
treba pozice account manager nejakych tech treba 15 hodin.
Vedouci teamu uz treba okolo 20-25(dost se to nafouklo koronacem, ale tech 20 hodin tam bude) vedouci oddeleni je posledni doubou snad porad v nejakem tlachani
tak me zajimalo, jak to vypada jinde

@snehulak
ja jsem nejak vubec liny ty maily se zapiskama z tlachani cist
a hlavne kolikrat ani nevim, co tim chtel pisatel rict.
ale tak nejak asi lepsi cist maila 5-10 min nez ztracet cas prave tim tlachanim
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

Mezinárodně 10 - 15h/měs.
Lokálně cca stejně a většina je iniciovaná mnou. Ale mě tlachání živí, takže já jsem s tím ok.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

u nás denně standup cca 15 min, každé 2 týdny 30 min review,30min retrospective, 1h planning, každý týden 1-2h refinmenty.
sere mě to vše
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

@HM
hosting(iniciace) je u me taky... jen od oka, jak dlouho travis pripravou? pokud se jedna o repete meeting(treba o delce 1 hodka)

@mattonecz
kratke standupy vubec u nas v tymu nevedem(vim, ze je ale treba delaji ve vyrobe)
dost pochybuju, ze se tim vubec neco vyresi
spise jedna jen o monolog vedouciho pro checknuti/prerozdeleni ukolu na dany den
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od petr_riha »

@jaggie
Tak mě to tlachání taky živí, takže... :-D

Nicméně u nás mám pocit, že jsme s tím tlacháním všichni ok, všichni víme, proč ho děláme a že je min. 90% toho času hodně účelných. Je to i tím, že se toho vždy účastní jen ti, ktercýh se to týká a ne zbytek (jak jsem kdysi zažil jinde, že jsme měli denní standupy asi hodiny a půl!, přitom mě se týkalo asi tak 15 minut a zbytek jsem tam otráveně seděl, místo abych makal).

A příprava? Ta bývá různá, někdy máš ty podklady k tomu konkrétnímu meetingu více pod kůží a jsi schopný to dát skoro z fleku, jindy je na hodinový meet potřeba dvouhodinová příprava (seznámit se s aktuálním stavem, něco ověřit, něco si osběžit, vybrat z toho důležtié, ...) :-D
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

Jaggie píše: pát 02 zář 08:13@HM hosting(iniciace) je u me taky... jen od oka, jak dlouho travis pripravou? pokud se jedna o repete meeting(treba o delce 1 hodka)
To je různé. Od "pár sekund", kdy rozdělím úkoly v rámci teamu a jen zkontroluju průběh přípravy a následně pronesu úvodní slovo po hodiny/dny, kdy potřebuji něco změnit v rámci firmy/skupiny...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

@petr_riha
tlachani me zivi taky, ale v zamestnani jdu vzdy hned k veci
kolegove naopak dost radi okecavaji a vylozene kolikrat odvadeji od jadra veci
absolutne neprekonatelne vykony pak podava kolega Francouz, kdyz ho 5x(trochu prehanim) nenasmeruji zpet k me primarni otazce, dozvidam se veci o kterych proste v tu danou chvili vedet nepotrebuji
add delsi schuze, kde mam svuj vystup cca 15 min, me neskutecne ubiji.
Mame dost zkostnately ERP system, takze pokud se clovek nezepta osobne, tak proste v systemu nenajde.
Rekl, bych ze mnoho jinych mezinardnich firem tohle ma vice pod palcem a proste informace jsou sdileny lepe a jsou jednoduse nastaveny pristupna prava k tem a tem informacnim kategoriim.

@petr_riha, HM
jj vypada ze priprava je opravdu case-by-case
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

zrovna ty standupy v programování smysl dávaj
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět