Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

díky

teoreticky máme to, že chtěli kupovat pro svou starou babičku na dožití, ale reálně koupili na zisk.
což ve smlouvě ale jistě není.

po formální stránce uvidíme až jí budu mít v ruce a předám kámošovi právníkovi. pokud tomu ty rozumíš, klidně bych to řešil i s tebou, minimálně tu KS, samozřejmě za poplatek.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

V každém případě bude důkazní břemeno na tobě.
Ať už svědecké výpovědi nebo kdyby existoval už inzerát…že to kupující obratem prodává. Tam by se s tím asi dalo pracovat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

inezrát je. ale je to po cca 6 letech..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Noo, to už je docela dlouho na to, že se rodina “probrala”
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Ptal jsem se známé. Kdyby to třeba prodávali po měsíci, tak lze to uhrát na to, že tvrdili, že to mají pro matku na dožití. Po několika letech už to ale není pádný argument. Nesvéprávnost také nelze udělat několik let zpětně. Navíc co na to babička? Ta by do toho šla? Protože i kdyby se jí nějaký soud zastal, tak to musí iniciovat ona, jakožto bývalý vlastník (případně ji zbavit svéprávnosti či dostat plnou moc a zastupovat ji).

Promlčecí lhůta na napadení kupní smlouvy na nemovitost je 10 let od zapsání do katastru nemovitostí (§ 631 NOZ), ale muselo by tam být kopyto jako hrom, aby k tomu někdo vůbec přičichl.

Bohužel v tomto případě známá kladné východisko nevidí.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Předseda »

Nepřeju nikomu nic zlého, ale tak trošku tady čuchám nedobré rodiné vztahy. Usuzuji tak z toho, že to babička celou dobu říkala, ale nikdo jí nebral vážně.
A nějak jsem nepochopil, zda babička tam bydlela, prodala a měla podmínku dožití? Nebo to prodala, protože tam už roky nebyla, tak jí na tom nezáleželo? Tak jako tak, 6let je slušná doba.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

vztahy jsou dobré, babička furt říkala že to prodá, ale nikdo to nebral vážně, protože vyhrožuje furt něčím, znáte to.
asi tak 10 let předtím řikala každý rok že už tam nepojedou, a jezdili tam stále, byli tam od jara do podzimu s dědou.

pak to prodala, ale moc sme to neřešili, protože teda jednak tvrdila, že to maj pro nějakou pani,a druhak furt byla přesvědčená, že je to bezcený.

až když sem to řek pár lidem, tak si všichni klepali na čelo co je to za cenu. já sem jí xkrát řikal ať jim řekne, že to koupim zpět, ale to nechtěla slyšet. ona musí se všema být za dobře, tak se ani nechtěl zeptat. tak sme to brali jak to je.

nasralo mě to až teď, když se potvrdilo to co sem si myslel celou dobu, že to maj jen na kšeft.

ale je mi jasný, že z toho asi nic neudělám, já je chci kontaktovat a nabídnout jim že to koupim za to co to koupili, plus co do toho dali, což by byla reálná varianta, kdyby byli tak skvělý a slušný jak si babička myslí.

babička mi nechce ani dát telefon na ně, abych jí tam nedělal zle. takže varianta, že ona bude u soudu dělat chudinku, je nepravděpodobná. to, že by na tu chatu mohl jezdit její pravnuk, ale místo toho na tom nějakej sráč udělá 2,5m, jí asi taky nezlomí.
hlavní je, co by řekli sousedi...

ona je prostě moc hodná a nechává se celý život využívat.

jinak má byt v praze, ten je teda už psanej na mámu, ale fakt to neni tak, že by tam musela být břemeno, sme normální lidi. chalupu měli s dědou na léto
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Předseda »

Tak kontakt si seženeš jedna dvě, ne? Koukneš online do katastru a po chvilce googlení na člověka najedš i velikost jeho prádla.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

jo asi jo. v týdnu se u babičky stavim a ještě chci zkusit jestli by jim aspoň nemohla zavolat sama, že to chce koupit zpět pro svý vnuky, když to teda nepotřebujou. pokud mi nedá telefon tak si asi domluvim prohlídku přes realitku. aspoň je pošlu do prdele osobně. nic jinýho z toho asi nezískám.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od rhinos »

Nevim co resis. Babicka je svepravna. Prodala jim to za to kolik chtela. Je to sest let. Za tu dobu se i u nich mnohe mohlo zmenit.
Chapu nemovitosti jsou ted jinde nez pred lety a stve te to :-)
Citroen C4 GP
Odpovědět