Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

Ja jsem tim chtel rict, ze automatizovana cinnost u dopravniho manevru, muze v ridici vyvolat mylny pocit, ze situace je v poradku a snizit soustredeni na ukony s tim spojene. Vidam to na silnici den co den.

Ja pri rizeni proste skenuju okoli, nonstop, takze kdyz kolem neni ani noha, tak neblikam a kdyz kolem ostatni ridici jsou, tak sakra premyslim jestli, kdy zacnu a kdy blikat prestanu.

Blinkr, stejne jako treba brzdovy svetla je pro me komunikacni nastroj s okolim a troufam si rict, ze je sakra dobre poznat na ostatnich autech kdo blika automatizovane a kdo blika protoze nad tim premysli.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

Bol som s autom na emisnej. Logan MCV 1.6 16V 77kw, 2009, ~150k km, jazdy do 10km... Nesplnilo limity CO a HC... Emisnu uz ma po troche snahy od technika spravena, ale aj tak by ma zo zvedavosti zaujimalo cim to moze byt.

Obrázek

Nejaky tip? unaveny kat?
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od retron »

málo zahřátý, špatný benzin, vadná lambáda, svíčky na výměnu
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Lachende Bestien »

@honziss
Jde v tomto případě už o hnídopíchání, ale chápete, že s vaším přístupem k blinkání prostě musíte při změně směru učinit jedno rozhodnutí navíc oproti zautomatizovanému procesu?
Blikat či neblikat...
Toť otázka...
A brzdová světla jako komunikační nástroj používáte jakým stylem - máte třeba nainstalované tlačítko, které odpojí šťávu do brzdovek, když zhodnotíte, že není koho upozorňovat na brždění? Ekologický přístup ke spotřebě energie? :p
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Spectral »

Jako zrovna honzissovi věřím, že si to umí vyhodnotit správně (i když zrovna toto považuji za zbytečný proces navíc), protože ze všech jeho příspěvků za ty roky jasně vnímám, že není hlupák a ignorant. Ale víme, jak to dopadá, když se do něčeho podobného pustí běžný točvolant... Takové ty, co neblikají při vyjíždění z kruhového objezdu a já kvůli nim musím před vjezdem na kruháč brzdit a čekat, jestli opravdu pokračují, nebo bez blinkru sjedou, tak ty bych věšel za koule do průvanu.
:ar!
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

abgx1: To někdy ty staré benzíny dělají. Jestli jsou svíčky a lambda v pořádku, tak do toho nalij vervu a prožeň to.
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

Lachende Bestien píše: stř 20 dub 10:34 @honziss
Jde v tomto případě už o hnídopíchání, ale chápete, že s vaším přístupem k blinkání prostě musíte při změně směru učinit jedno rozhodnutí navíc oproti zautomatizovanému procesu?
Blikat či neblikat...
Toť otázka...
A brzdová světla jako komunikační nástroj používáte jakým stylem - máte třeba nainstalované tlačítko, které odpojí šťávu do brzdovek, když zhodnotíte, že není koho upozorňovat na brždění? Ekologický přístup ke spotřebě energie? :p
S ekologickym pristupem to nema nic spolecneho. Dam priklad z praxe: v pondeli jsem se vracel pres cele nemecko zpatky do CR. Na nemecke dalnici jsem se sjel s 2 dalsimi auty a jeli jsme s rozestupem spolu vyssi tempo. Prvni ridic, kdyz mu nekdo v dalce najel doleva, tak vzdycky tuknul kratce do brzdy aby jsme vedeli, ze sundava nohu z plynu a bude za chvili brzdit. Velmi prakticky zvyk, protoze auto z tech vyssich rychlosti zpomaluje vcelku dost jen odporem vzduchu, coz se spatne odhaduje v rychlosti a bez signalu to vzdy vede k tomu, ze ten treti uz by musel brzdit a zmensila by se bezpecna vzdalenost mezi nami. Jeli jsme takhle ve formaci asi 200 km a je fajn vedet, ze ten s kym jedes bere ohledy na ty za sebou a spolupracuje.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

retron, arksis: dik, skusim sa s tym pohrat.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3206
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

čau,

mám dotaz pro případné právníky či práva znalé.

babička před pár lety prodala chalupu na šumavě za 100 tis kč. udělala to aniž by někdo z rodiny měl šanci jí to rozmluvit.
ta cena byla již tehdy samozřejmě úplně mimo. dnes se chalupa prodává za 3M.
lidi, kterým jím prodala jsou její známí ze vsi a kupovali to s tím, že jí chtěj pro svojí matku.

každýmu bylo ale jasný, že kecaj a chtěj to na kšeft.

vzhledem k tomu, že k tomu je normální KS, to asi nelze nijak napadnout, že?

babička v té době měla -15kg ze stresu kvůli starosti o dědu, kterému musela v podstatě měnit plíny.

extrémně mě sere to, že babičku takhle ojebali. ona má celý život potřebu každému posluhovat, takže celý léto lítala po vsi a každýmu otročila na zahradě atd, pak jim ještě dá chalupu za 100k ať si vydělaj pár M.

Mně nejde o ty prachy, já bych tu chalupu neprodal, ale jezdil tam. v tý době jsem ještě neměl dost rozumu na to, abych jí řek napiš to na mě.
a jejím výhružkám o prodeji sme nevěřili, dokud to neudělala.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od ctrl_j »

To ze je smlouva podeprena papirem neznamena, ze pres to nejede vlak. Rozporovat lze po formalni strance dokumenty at uz v nich neco chybi, nebo je tam naopak neco navic. Pripadne se pak lze zabyvat pricetnosti osob, zamyslenym projevem vule atd.

Pokud chces nekde zacit, tak prave textem/obsahem one smlouvy…
Přílohy
17Co_322_2016_7_neplatnost_kupní_smlouvy,_určení_v.pdf
(114.45 KiB) Staženo 42 x
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět