Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od rhinos »

No tak blikat jen kdyz je to dle me potreba je jako svitit jen tam kde to neznam...ne? Tam kde to znam prece muzu jet po pameti :-)
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

rhinos píše: sob 16 dub 15:29 No tak blikat jen kdyz je to dle me potreba je jako svitit jen tam kde to neznam...ne? Tam kde to znam prece muzu jet po pameti :-)
Na to nemam co rict, zas verbalni prujem
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od PepaSFI »

rhinos píše: sob 16 dub 15:29 No tak blikat jen kdyz je to dle me potreba je jako svitit jen tam kde to neznam...ne? Tam kde to znam prece muzu jet po pameti :-)
Asi málo jezdíš jako spolujezdec, jinak bys věděl že i takoví existujou. Teda obvykle ne úplně potmě ale znám jednoho, jezdili jsme spolu do práce než nás covid rozkaranténil, ten má světla seřízený tak že mu svítí tlumený asi 5 metrů před auto a on klidně valí tmou asi tak sedmdesátkou a vůbec se netrápí tím že by taky bylo potřeba vidět na cestu. Pak se objeví srnec, naštěstí neskočí před auto, on ho samozřejmě uvidí až ho míjí. A najednou myšlenka, je potřeba tomu kopytnatci ukázat zač je toho...trubka. Srnec už je dávno po snídani, někde 100 metrů vzadu a temnotou se nese tru trúúú skřehotání dejchavičného klaksonu.
Ono to jezdění na poloslepo, na tlumený, je asi rozšířenější, setkávám se s tm dost často, ovšem ten kolega je extrem. Podobný to je třeba se zabarikádováním zadního okna. Taky tady jezdí auto co má za oknem dresík, takovou tu věc co vypadá jak dres oblíbeného sportovního týmu. Což je hrozná pitomost už v základu, ovšem když to má někdo na předním skle ve výhledu, to už je jinší level. Já nesnesu ve výhledu ani odlesk lístku z parkoviště, ale já jsem holt divnej.
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

rhinos píše: sob 16 dub 15:29 No tak blikat jen kdyz je to dle me potreba je jako svitit jen tam kde to neznam...ne? Tam kde to znam prece muzu jet po pameti :-)
Tenhle primer je nesmysl.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

Ja to mam tak, ze blikam kdyz je pro koho. Ale jak provoz houstne, tak to vetsinou prejde do blikani furt. Kdyz na prazdny dalnici minu kamion a radim se 100-200m pred nim s dvojnasobnym rozdilem rychlosti, tak ta informace je proste k nicemu + existuje x dalsich situaci. Chapu, ze to v pravidlech je, protoze to je univerzalni navod na milion nestandardnich situaci.

Jsem zastancem neustaleho premysleni a nonstop kontrolovani a vyhodnocovani situace kolem sebe nez automatizovanych cinnosti.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Spectral »

honziss píše: ned 17 dub 19:17Jsem zastancem neustaleho premysleni a nonstop kontrolovani a vyhodnocovani situace kolem sebe nez automatizovanych cinnosti.
V pořádku, pro většinu oblastí (i v řízení) správný přístup, ale zrovna u těch blinkrů ne, tam je to špatně. Protože automatizované blikání tak, jak se to má (i pro liduprázdnou oblast), nepřináší žádnou nevýhodu oproti promyšlenému postupu. Přemýšlením nad tím, jestli zrovinka nevypustit blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu, nedosáhneš ničeho užitečného, naopak plýtváš mozkovou kapacitou (byť v nevelkém rozsahu), kterou bys mohl využít na cokoliv užitečnějšího.
Správné používání blinkrů má být rutina, protože opačný přístup nic pozitivního nepřináší a přinést může leda negativa.
:ar!
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

Spectral píše: pon 18 dub 15:55
honziss píše: ned 17 dub 19:17Jsem zastancem neustaleho premysleni a nonstop kontrolovani a vyhodnocovani situace kolem sebe nez automatizovanych cinnosti.
V pořádku, pro většinu oblastí (i v řízení) správný přístup, ale zrovna u těch blinkrů ne, tam je to špatně. Protože automatizované blikání tak, jak se to má (i pro liduprázdnou oblast), nepřináší žádnou nevýhodu oproti promyšlenému postupu. Přemýšlením nad tím, jestli zrovinka nevypustit blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu, nedosáhneš ničeho užitečného, naopak plýtváš mozkovou kapacitou (byť v nevelkém rozsahu), kterou bys mohl využít na cokoliv užitečnějšího.
Správné používání blinkrů má být rutina, protože opačný přístup nic pozitivního nepřináší a přinést může leda negativa.
Kazdy den potkam na dalnici ridice praktikujiciho "automatizovane" blikani se soucasnym presunem do vedlejsiho pruhu, ktery az nasledne resi v panice zrcatka a to ze pruh neni volny. Takze promin, ne, tvuj nazor neberu.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Spectral »

honziss: Tak to sorry, ale to s tím, co jsem psal, vůbec nesouvisí. Nevím, jestli nechápeš, nebo spíše nechceš chápat. Ty mluvíš o nesoustředění se na řízení a o naprostém amatérismu za volantem, já zase o tom, že v rámci jízdního úkonu (na který se samozřejmě plně soustředím) nepřemýšlím nad tím, jestli blinkr zrovna teď budu dávat (protože na mě někdo kouká), nebo ho budu ignorovat, ale prostě ho dávám automaticky vždy, kdy se dávat má. Protože úvaha, jestli se na ten blinkr nevykašlat (ačkoliv vím, že správně bych ho dát měl), je úplně zbytečná a nic užitečného mi nepřinese. Prostě ten blinkr rovnou dám a neřeším, že nikdo okolo mě není.
:ar!
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Lachende Bestien »

Myslíte si, že mechanické nebo automatické používání blinkrů při každé změně směru znamená zároveň automaticky zapnout blinkr se zpožděním a nesledovat situaci kolem sebe? To se mi nějak nezdá. Ale možná jste měl náročný den, a unavený člověk by měl rozhodně spíš vhodně relaxovat nebo spát než zírat do displeje.
Buenas noches!
Edit. Vidím, že původní adresát tady už strašil přede mnou.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

Nastal vzacny moment, ked suhlasim s lochnesom... To ze smerovku davas podvedome neznamena ze ju davas neskoro.
Odpovědět